Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 57272 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #345 poslato: Novembar 11, 2012, 09:31:50:pre podne »
E ljudi ja sam hteo da narucim neke kocke za Srbiju sa BL i angeli mi kaze da je njemu carina uvek bila oko 50% jel imo neko slican slucaj ili da zna kolika je stvarna carina u zavisnosti na cenu.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #346 poslato: Novembar 11, 2012, 09:42:25:pre podne »
Carina nije oko 50%.

Ako je vrednost paketa ispod limita od 50 EUR, ne plaćaš apsolutno nikakvu carinu. Teoretski, ako šalje fizičko lice, limit je 75 EUR, ali ja se u ovo ne pouzdajem tako da gledam da uvek bude do 50 EUR.

Ukoliko prelaziš limit, carina će biti 10% na vrednost paketa (ili vrednost paketa + slanja, zavisi ko od carinika radi u datom trenutku) i onda se na to primeni PDV koji nam je sad valjda 20% (bio je 18%) i fiksna naknada koja varira ali recimo da je u nekom najgorem slučaju 600 dinara (obično je oko 300).

Npr. ako naručiš nešto u vrednosti od 100 EUR + 20 EUR slanje, najgore što može da se desi je sledeće:

Osnovica za carinjenje 120 EUR
Carina 10% : 120 * 0,1 = 12 EUR
PDV 20% : (120 + 12) * 0,2 = 26,4 EUR
Taksa: 5 EUR
Ukupni troškovi: 12 + 26,4 + 5 EUR = 43,4 EUR (odnosno oko 36% od originalne vrednosti paketa sa slanjem)

Dakle, umesto 120 EUR, tebe će to na kraju izaći 163,4 EUR. Tužna je ali istinita činjenica da čak i posle carinjenja mnogi setovi ispadaju na kraju jeftiniji nego kod nas po radnjama.

Ni pod kojim uslovima ne dozvoli da se umesto običnom poštom šalje UPS-om, FedEx-om, ili DHL-om (ovo poslednje ne važi za nemački DHL koji je kupio Deutsche Post). U slučaju da se šalje nekom od navedenih službi postoji oko 80% šanse da moraš platiš njihove troškove carinjenja i špedicije koji su veoma retko ispod 30 EUR, a najćešće preko 50 EUR.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #347 poslato: Novembar 11, 2012, 10:25:09:pre podne »
Ja sam nasao radnju u kojoj je 7674 7500dinara a shipping je 3500 znaci na cenu d 11 soma ja placam 1100 dinara carinu pa na 12100 ide 20%PDV sto je 14520 dinara i taksa to je 15000dinara.
hvala ti za ovo Sammael ali meni je ovo pljacka jer je i kod prodavca 3500 dinara shipping od 0-1kg za evropske zemlje koje nisu u Evropi.:angry:

Kocka.rs je jos uvek najpovoljnija za mene ili kad se neko istrci da mi kupi nesto.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #348 poslato: Novembar 11, 2012, 10:47:52:pre podne »
Ne znam koji je prodavac u pitanju ali je to suluda cena za shipping za taj set...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #349 poslato: Novembar 11, 2012, 11:07:52:pre podne »
Neki iz danske ali posto si me kontaktiro na PP za taj set nije ni bitno.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #350 poslato: Novembar 13, 2012, 06:48:21:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=ElLutzo

Potreban mi je samo 1 sanarucilac za ovu radnju.. hitno i sto pre.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

stanislaw

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #351 poslato: Novembar 13, 2012, 08:15:09:posle podne »
Imaš PP...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #352 poslato: Novembar 13, 2012, 10:05:43:posle podne »
U redu stanislave :)
Nije vise aktuelno.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

luka00

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #353 poslato: Novembar 13, 2012, 10:09:35:posle podne »
imo si i od mene

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #354 poslato: Novembar 13, 2012, 11:03:34:posle podne »

ovo lice me odusevljava :) Nisam imao pojma da je tako sjajno u stvarnosti :) ima da se kupe za manje od eura :)
sada sam u fazonu da nemam nista ako nemam tu glavu :)))))))

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #355 poslato: Novembar 13, 2012, 11:47:04:posle podne »
Jeste dobra cica, a taj fazon sminkanja ociju se valjda zove smokey eyes, i dobro stoji nekim devojkama

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #356 poslato: Novembar 15, 2012, 05:38:31:posle podne »
Warge su se vec pojavile u prodaji.. ma vazi kad je cena ... 15$ minimum. sramota



A likove iz hobita da ne spominjem.. sad je paprena cena, al sacekacemo par meseci da padne.


Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #357 poslato: Novembar 15, 2012, 05:55:52:posle podne »
Mislim da će sivim vargama ostati cena povisoka jer svi žele čopor, a pojavljuju se u samo jednom setu, i to jedan komad.

Patuljcima će pasti cena donekle, ali, koliko mi se čini, ne pojavljuje se isti patuljak u više setova pa ne treba ni tu očekivati čudo.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #358 poslato: Novembar 16, 2012, 06:55:44:pre podne »
sta ja znam, zombi mlada i vampirica se takodje pojavljuju u po jendom setu, pa im je cena sa 22 e pala na 5 e :) isto vazi i za darth.... kako se vec zvashe, ovaj novi sa blesavim oklopom, bio je 22 e, sad je 8; legolas, kralj Teoden i sl, lego minifigurine imaju tendenciju da padaju sa cenama kako prolazi vreme, jer dobavljaci dobiju 50 komada, i bolje da ih prodaju, nego da im stoje u skladitu (kao npr kolektibl minifigurine, ima prodavaca koji imaju po par hiljada u ponudi - mozes misliti koliko je to para zarobljeno....

moj shmek je da ce varge pasti do 8 e, a patuljci svi do pet, samo treba da se saceka par meseci, kao sto reche kolega :)

a tada cemo odlepljivati na sarumana i kompaniju, koji ce kostati po 20 e :) krug koji se zavrsava samo ako se desi zombi apokalipsa :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #359 poslato: Novembar 16, 2012, 07:09:20:pre podne »
Vrlo zavisi od figurica. Zombi mlada je nešto što će malo kome trebati u više primeraka, vampirica je u setu koji je sam po sebi jako lep i pritom može povoljno da se nađe (a i nje ne treba nešto puno, ako su Drakuli bile dosta 3 šta će nama više :wink2:  ).

Novi medved se pojavljuje u 2 seta koji su već bili na žestokim popustima pa mu cena ne pada ispod 5.5 - 6 EUR (iako realno ne verujem da ikome treba više od 10 medveda).

Ja npr. pokušavam da po malo normalnijim cenama kupim ove ređe snakemen-e iz Ninjaga ali je to bukvalno nemoguće, neki od njih ne padaju ispod 10 EUR, a meni je užasno mrsko da dam te pare za 1 minifiguru (normalno sam voljan da dam do 5-6 EUR). Na kraju ću verovatno uzeti setove u kojima su te figure pa ih prodati bez figura.

Sve je pitanje ponude i potražnje, ako je neko procenio da mu se više isplati da sedi na 1000 kolekcionarskih minifigura i za 2 godine ih proda po 300% većim cenama, verovatno ima neku ekonomsku računicu. Da smo svi kupili po jednu Ajfelovu kulu kad je bila na popustu, sad bi mogli da od nje finansiramo hobi naredne dve-tri godine...