Autor Tema: Pozdrav svima!  (Pročitano 1982 puta)

Mudri

  • Gost
Pozdrav svima!
« poslato: Januar 03, 2013, 01:53:46:posle podne »
Odrastao sam uz LEGO, ali nažalost nije uvek bilo mogućnosti da nabavim sve komplete koje sam hteo. Sad imam sina od 4 meseca, pa bih voleo da mu u narednih par godina iskompletiram jedan LEGO grad zajedno sa mojim setovima od pre dvadeset i nešto godina, jer smatram da je LEGO najbolja igračka koju dete može da dobije. Drago mi je da vidim da ima ljudi u Srbiji sa istim intersovanjima. Toliko za sada.

Pozdrav!
Nebojša Mudrinski
Novi Sad

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2013, 02:11:17:posle podne »
Dobro dosao na forum. :wink2:

Mudri

  • Gost
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2013, 02:23:49:posle podne »
Hvala!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2013, 02:36:27:posle podne »
Dobro dosao :party:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2013, 03:42:55:posle podne »
Dobro nam dosao.Tek sad kapiram da u Srbiji dosta ljudi slaze lego.
Ja dok nisam nasao ovaj forum mislio sam da sam jedini.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2013, 05:02:40:posle podne »
Dobrodošao

luka00

  • Gost
Odg: Pozdrav svima!
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2013, 05:53:09:posle podne »
WELCOME

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2013, 06:44:09:posle podne »
Dobro nam dosao!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2013, 06:49:38:posle podne »
Javlja mi se da si na pravom mestu u pravo vreme

Dobro došao
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

stanislaw

  • Gost
Odg: Pozdrav svima!
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2013, 07:07:49:posle podne »
Dragi moj Mudri, dobrodošao na forum.
Vidim da nam je zajedničko to što smo se vratili lego kockicama tek nakon što smo postali očevi. Moj savet, vodi računa da odoliš izazovu i ne forsiraš Lego prebrzo i previše, bebac ne može tek tako odjednom da svari strast svog roditelja od pre 20 ili 30 godina.
Počni sa Duplo kockama i nemoj žuriti, najsitnije kockice su opasnost od gušenja za najmanju decu, uoči treće godine uvodi kockice postepeno, prvo dvoredne cigle i bez pljosnatih delova, kasnije i jednoredne ali bez jedinica koje su najsitnije... Moj sin je tek oko četvrte godine počeo pomalo da slaže kockice, mnogo više ih je samo trpao u kiper i razvozio...
Ja sam svoje stare setove uglavnom stavio na stranu a zajedno sa sinom sada otkrivam neke još starije za koje ni ja nisam znao kad sam bio mali, pa gradimo mesecima po malo a ne sve odjednom...
U januaru na izložbi moći će da se vidi dokle smo stigli... Ali opet kažem, bitno je da se ide malim koracima, u protivnom do pete godine dečja soba može da bude zatrpana ako roditelj preozbiljno shvati povratak starom hobiju...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2013, 07:17:20:posle podne »
I naravno ne treba preterivati sa kolicinama setova. Ja sam preterao sa 300+ setova, pa cu morati da smanjim :( Previse setova lose utice na decu..

P.s. Mudri dobrodosao!
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2013, 10:06:02:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=18653
I naravno ne treba preterivati sa kolicinama setova. Ja sam preterao sa 300+ setova, pa cu morati da smanjim :( Previse setova lose utice na decu..


Не могу ни да замислим како то изгледа, као магацин фабрике. :wink2:

Mudri

  • Gost
Re: Pozdrav svima!
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2013, 10:19:01:posle podne »
Hvala svima na dobrodošlici, i na savetima!

Što se tiče klinca, naravno da bi krenuli sa LEGO DUPLO, pa bi kasnije, kad mu bude vreme, uvodio redovan LEGO. Svakako mu ne bi dao sve odjedared, nego bi lagano set po set, kada sam bude izrazio interesovanje i želju za iste. Svestan sam toga da ako mu nešto budem nametao, ili dobije ceo lego grad \"prelako\" (čitaj: odjednom), da bi brzo izgubio interesovanje, ili ga ne bi ni imao. Na kraju krajeva, možda ga neće ni interesovati city serija, nego LOTR, ninjago ili već nešto treće, al to ću rešavati kad za to bude vreme...

stanislaw

  • Gost
Odg: Pozdrav svima!
« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2013, 11:12:13:posle podne »
E, pošto vidim da si nostalgičar za stare setove, ne bi bilo loše da odeš da odeš na www.brickset.com i označiš sopstvenu kolekciju setova, to može pomoći u umrežavanju oko zajedničkih napora za njihovo  kompletiranje...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Pozdrav svima!
« Odgovor #14 poslato: Januar 04, 2013, 12:22:27:pre podne »
dobro nam došli!

Duplo svakako treba forsirati i sigurno je dobra investicija za narednih dosta godina. jeste da je u odnosu na Lego System skup, ali je neuništiv. moja deca se rado igraju s njim iako su ga prerasla. fazon je da se vrlo brzo dobijaju jako velike građevine/konstrukcije.
takođe sve te kocke mogu sutra da se koriste u kombinaciji sa sitnim za unutrašnjost građevina i sl.

važno je da se vas dvojca (dao bog zdravlja i više vas) lepo igrate i družite. :wink2: