Autor Tema: Iskustva na BrickLink-u  (Pročitano 22708 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #45 poslato: Avgust 26, 2013, 01:51:24:posle podne »
Ispravno si postupio, ja bih na tvom mestu ceo slučaj izneo i na BL forumu.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #46 poslato: Avgust 26, 2013, 02:02:02:posle podne »
Zao mi je zaista nisam neko ko ulazi u konflikte sa ljudima, ali ovo je bilo previse pritom smo ga tolerisli vise od nekoliko puta vrlo dobro znaju Profa i Stanislav...izvinjavam se ljudima koji su porucivali preko mene od ovog prodavca i nisu dobili odgovarajuce kocke :sad:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #47 poslato: Avgust 26, 2013, 02:04:41:posle podne »
pa nisi ti kriv, njega treba dobro poklopiti da nauči kako se posluje.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Bullitt

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.091
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #48 poslato: Avgust 26, 2013, 02:17:43:posle podne »
Nemaš potrebe da se izvinjavaš. I ja ga tolerišem zadnje tri isporuke za koje sam uplatio novac za manje od 12 sati od pristigle priznanice( koju bih uglavnom primio od njega posle radnog vremena banke), a njemu bi trebalo po min 5 dana da se smisli da pošalje. U prvoj od četiri plave kacige, poslao je tri i jednu plavu šarenu i ja sam ga iskulirao. Drugi put nije imao deo za koji mi nije javio na vreme već tek kad je poslao paket onda mi je dao vaučer u iznosu tog dela, treći put je sve pogodio sem momenta \"Račun mi je poslao u ponedeljak uveče. Ja izvršio uplatu u utorak ujutru, a on poslao paket u subotu.\" :angry:  Znači ladno mi je paket sa Zavvi-a iz Velike Britanije stigao u subotu, a njegov u ponedeljak. Sa zavvia sam naručio u utorak i stigao za 4 dana.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #49 poslato: Avgust 26, 2013, 02:37:49:posle podne »
Na stranu to sto je nasa domaca radnja odnosno ne poslujemo sa nekim strancem pa da je zbog toga bilo poteskoca u komunikaciji...ok nisam ga kontaktirao porukom preko BL (iskreno nisam ni znao da treba) ali sam koristio sredstva komunukacije koje sam do tada koristio sa njim i na koje je odgovarao samo i iskljucivo kada bilo reci o placanju tj. kada je cekao pare. Necu da teram tu pricu sa njim dalje preko BL nek mu na dusu...sto se tice blokiranja ocekivao sam tako nesto mada mu nijednog trenutka nisam rekao nista ruzno niti van cinjenica koje vec stoje. Pritom sam ga odmah obavestio nakon prijema paketa da fale neke stvari i da ocekujem da to nadje nije odgovarao 10 dana tek nakon toga poslao mi je bez ikakvog obavestenja neki kupon za iznos delova koji nedostaju (pritom duguje kocke i od ranije koje ni ne pominje) time me uslovljavajuci da opet kupujem od njega...

Na stranu sto nas je zavrnuo za posiljku koju je slao post expresom bez ikakvog obavestenja posto je dogovor da pakete salje preporucenom posiljkom...i pritom je po mojoj kalkulaciji (ako se ne varam BL obracunava po kursu sa xe.com) zaracunao 70-80 din. na pakovanje sto ranije nije dodavao :confuzed2:

a ovo je iz njegovog cenovnika  Za kupce iz Srbije vazi cenovnik postarine za unutrasnji saobracaj (od 50 do 150 din).

Tezina (gr)   Cena (din)
<20   44.00
21-100   55.00
101-250   66.00
251-500   99.00
501-1000   110.00

Na ovu cenu postarine treba dodati 33 din za pucketavi koverat i ponekad 10 din za doplatnu marku. Sve tezine preko 250gr saljem postexpresom jer je mala razlika u postarini (150din je postarina).

i postarina za post expres nije bila 150 din.!!!!!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #50 poslato: Avgust 26, 2013, 02:42:04:posle podne »
Ne sekiraj se ništa, kad sam poručivao od njega ja sam uvek slao poruke preko BL i nije odgovarao na njih, nije ažurirao status porudžbine, tako da nisam imao pojma da li je poslato ili ne (i uvek je trebalo po nedelju dana da se pošalje). Plus se dešavalo da delovi budu u jako lošem stanju, što sam mu skrenuo pažnju ovako ali nisam hteo da ostavljam negativnu ocenu po principu \"nov je, naučiće\".

Al to se očigledno nije desilo...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #51 poslato: Avgust 26, 2013, 03:03:43:posle podne »
Kakve sam ja delove od njega dobijao bolje da vam ne pricam...neke je Profa video u prethodnoj porudzbini...Naprsli torzo, izgrickane glave, kanapcic (string) od 50 cm jedva 40cm sa rascvetalim krajevima, delovi u drugim bojama

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #52 poslato: Avgust 26, 2013, 03:07:36:posle podne »
Kad smo krenuli redom, da i ja iznesem svoja iskustva.

Prvo ova prodavnica mi je top prodavnica iz koje kupujem delove, pre svega zbog toga sto ne razmisljam ni malo o postarini carini i pdv. U poslednje vreme prodavnica se poprilicno popunila i ne retko ima delova koji su mi vrlo zanimljivi (trans. yellow npr).

Ima puno delova u lbg i plavoj boji koje cini mi se najvise koristim.

Narucivao sam jedno 4 puta i iznos ordera nije bio veci od 15 eura, uglavnom samo minimum koji je potreban.

Samo jednom sam imao problem i to je mislim bilo prvi put kada sam narucivao. Problem sam vec negde iznosio a to je da covek nije razlikovao old gray od light bluish gray i dobio sam pomesano sve i svasta iako sam narucio old gray (koji je u proseku znatno skuplji od lbg).

Pozalio sam se i dobio sam isti odgovor kao i ostali da pogledam sta je on to pogresio (rekao je da je bilo lose svetlo pa nije video razliku) pa da sam izracuam razliku i onda bi mi to bio bonus u sledecoj kupovini.

Naravno da se nisam bavio ovakvom racunicom. Presao sam preko toga kao preko pocetnicke greske i posle toga sam napravio 3 ordera. Uglavnom je sve bilo ok. Delovi solidni itd.

Sto se tice slanja slao mi je vrlo brzo nakon moje uplate, koja je redovno kasnila i po 10 dana.

toliko...

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #53 poslato: Avgust 26, 2013, 05:22:53:posle podne »
Ja se izvinjavam, ali kod mene u pošti ne važe stare cene više, tj. (nema više preporučeno slanje ničega što nije pismo), mora da se doda vrednost i samim tim cena slanja koja je ranije bila 44dinara se pretvara u 86dinara.:sad:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #54 poslato: Avgust 26, 2013, 10:09:25:posle podne »
Ne znam...ali sam skoro i sam slao pakete kao preporuceno pismo i cene odgovaraju ovim cenama sa postinog web sajta.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #55 poslato: Avgust 26, 2013, 11:52:06:posle podne »
Slažem se sa Milošem sve što je rekao.

Evo da i ja prekopiram odgovor sa druge teme:

Ja potvrđujem ove reči. I da napomenem da nikada nije hteo o svom trošku da pošalje delove koji nedostaju, nego je uvek čekao da ponovo naručimo i podsetimo ga da ubaci i te delove što duguje :doubtful:

Meni je u poslednjoj turi, koju sam naručio preko Miloša, umesto 8, poslao samo 2 komada Trans-Neon Orange Panel 3 x 2 x 6


zato što su preostalih 6 u Trans-Orange boji. Čist nemar!

Posle 10 dana nejavljanja, ostavio je poruku Milošu da ima 0.96 evra (koliko koštaju tih 6 panela) bonusa, prilikom sledećeg naručivanja. Čista ucena. A da pare uplati na račun, to mu ne pada napamet :angry:

Ako vam se desi ovako nešto, nemojte čekati da ispravlja greške na vaše insistiranje, nego mu dajte negativnu ocenu, dok se ne prizove pameti. Hvala.

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #56 poslato: Avgust 27, 2013, 07:13:43:pre podne »
Nisam se do sad uključivao i stvarno mi je žao što su se na Miloševoj porudžbini slomila kola, kad je reč o eskalaciji nezadovoljstva Darkom.
Svaka roba ima neki svoj odnos cene i kvaliteta. Darko je aljkav, neposlovan, spor u isporuci, ali sa druge strane niko nema toliki asortiman delova u našoj zemlji, domaća poštarina je povoljna (osim kad se desi peh da se za malo prekorači kilogram, ali mi sami nismo pazili na to jer i takav \"luksuz\" košta daleko manje nego kad se iz zapadne Evrope za malo prekorači kilogram... ), nema carine, nema PDV-a.
Kao što su mnogi govorili, svi smo se nadali da će vremenom on postati tačniji i poslovniji... Ali realno on nema s kim da se takmiči u ovoj zemlji, u okviru naših granica ne postoji jača BL radnja, jer kad bi postojala, onda bi bilo lako reći njemu doviđenja i snabdevati se kod drugog... Ovako se Miloš praktično \"žrtvovao\" za nas, jer je jedini javno na BL-u digao glas protiv Darka i ovaj mu se osvetio sankcijama i to onako \"legalistički\", kao smarao ga je telefonom i nije koristio zvanične kanale komunikacije na Bricklinku... A sad će nakon što je istrenirao strogoću na Milošu verovatno da se trudi da bude malko poslovniji neko vreme... Priča već viđena na raznim mestima, zar ne?

Usotalom šta da radimo, koga god Darko da bojkotuje, taj može da naručuje preko mene i gotovo. Inače sam načuo da će narednih nedelju dana Darko biti na pauzi i da neće raditi, iako nema nikakve informacije u radnji, da li neko ima potvrdu ovoga?

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #57 poslato: Avgust 27, 2013, 08:46:18:pre podne »
Da nece biti tu neko vreme putuje na odmor to je i meni rekao...posto mi je ponovo poslao nekoliko poruka u kojima objasnjava kako mu mail nije bio u funkciji itd. i nudi da mi posalje kocke koje nedostaju i da nastavimo saradnju jer prepiranje ne vodi nicemu itd. da sad ne iznosim sadrzaj poruka...
Stanislav je potpuno u pravu nazalost u blizem okruzenju nema radnje sa tolikim izborom kocaka, ali to on vrlo dobro zna i koristi nazalost...a ja imam principe kojih se drzim, a plus mi takve osobe jos vise padaju u ocima kada se ponesu kao on...sada je spreman za svaki ustupak kad je doguralo do ovoga...ja nazalost tako ne funkcionisem...moja negativna ocena je definitivna...pravio je budalom ne samo mene nego i ljude koji su ucestvovali u porudzbinama sa mnom i zasluzio je negativnu ocenu...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #58 poslato: Avgust 27, 2013, 08:47:55:pre podne »
@stanislaw sto se tice odnosa cene i kvaliteta takodje si u pravu...ali ne i u ovom slucaju...za cene koje drzi kocke mu nisu dovoljno kvalitetne :sad:

Pritom mi je na sve to dao negativnu ocenu samo zato sto sam ja dao njemu!!! A ja sam svoje deo porudzbine uradio kako treba...nemam reci...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #59 poslato: Avgust 27, 2013, 09:11:36:pre podne »
Ako ti je dao negativnu ocenu, to se zove \"retaliatory feedback\" i obavezno to prijavi Bricklinku.