Autor Tema: pomoooooooc  (Pročitano 2019 puta)

feferoni

  • Gost
pomoooooooc
« poslato: Decembar 02, 2012, 01:50:29:posle podne »
Treba mi pomoc. mozda je za vas smaranje, ali nikako da provalim. hocu da kupim neke kocke, ali ne znam kako. sta da gledam, gde da gledam... zanimaju me 626-table, 5549-gomila od 650 kockica, 5766-brvnara,sve creator, onda friends 3065 kuca na drvetu, mozda i 3061 kafic..... kako da nadjem gde toga ima i koliko kosta i ko bi to i kako narucio za mene...
eto, svasta me zanima, ali od nekud treba poceti
hvala vam ako pomognete

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2012, 02:14:35:posle podne »
bricklink je u suštini jedna velika pijaca na kojoj je moguće naći prodavce iz čitavog sveta...
željene kockice ili setove je moguće pretraživati na više načina...najjednostavniji je kucanje šifre seta u polje za pretragu i pojave se prodavci koji imaju taj set...
klikne se na dugme \"go buy it\" i ode se na stranu izabranog prodavca...
na stranici izabranog prodavca obavezno treba dobro pročitati \"splash\" i \"store terms\", kako bi videli da li prodavac šalje za srbiju i koliko naplaćuje poštarinu...na tim stranicama je moguće i videti načine plaćanja...većina prodavaca prima paypal i dobar deo prima bank transfer...


jako dobro uputstvo za kupovinu na bricklink-u   s tim što je osoba koja ga je pravila uzela ovu prodavnicu za primer, moguće je kupiti iz bilo koje prodavnice koja posluje na ovm sajtu, pod uslovom da šalje pakete u srbiju

aca

  • Gost
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2012, 03:04:37:posle podne »
Citat: \"feferoni\" post=16858
zanimaju me 626-table, 5549-gomila od 650 kockica,


За те гломазне плоче и слично Бриклинк би могао да ти буде скупљи него домаће радње (због поине). Пробај и на \"Коцка шоп\" (линкови са десне стране ->).

feferoni

  • Gost
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2012, 05:03:17:posle podne »
ok. sve jasno. jos samo ovo. kako da znam koliki su troskovi transporta i carine (ako ima). Na primer
Location: Netherlands, Noord-Holland, vrednost seta 15,00 eura ili 1.704,00 dinara...

feferoni

  • Gost
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2012, 05:09:44:posle podne »
I will charge EUR 1,00 for packaging and handling. for Paypal payment i charge 4,5% of total (incl. shipping cost)

Da li to znaci da prodavac dodaje na cenu jos 1 euro za pakovanje i 4,5% od  vrednosti seta za postarinu?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2012, 05:16:08:posle podne »
Citat: \"feferoni\" post=17236
I will charge EUR 1,00 for packaging and handling. for Paypal payment i charge 4,5% of total (incl. shipping cost)

Da li to znaci da prodavac dodaje na cenu jos 1 euro za pakovanje i 4,5% od  vrednosti seta za postarinu?


ne, to znači da prodavac pakovanje naplaćuje 1€ i da naplaćuje paypal troškove 4,5% od ukupne vrednosti porudžbine uključujući i poštarinu...

cena poštarine obično piše na \"splash\" ili \"store terms\" stranici. ako ne piše, pošalje se pitanje prodavcu.

carina je paušalna 10%, ako vrednost robe prelazi 50€ (ovo ne uključuje poštarinu), a porez je 20% od vrednosti ocarenjene robe (ako prelazi 50€ i u tom slučaju i poštarina ulazi u carinsku osnovicu...)   ako to izračunamo, porez i carina su otprilike 32% poručene robe uključujući i poštarinu, ako vrednost robe iznosi više od 50€

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2012, 05:16:41:posle podne »
Ne, to znači da će na ukupnu cenu sa poštarinom dodati prvo 1 EUR za pakovanje a onda i 4,5% za PayPal troškove.

Skoro svaki prodavac iz Evrope na sajtu prikazuje cene slanja u zavisnosti od težine paketa. Kada si ulogovan, na strani http://www.bricklink.com/storeSettings.asp?viewFrom=P možeš da uključiš opciju da vidiš orijentacionu težinu stvari u korpi, i onda na bazi te težine (na koju dodaš još malo za materijal za pakovanje) možeš u cenovniku slanja da vidiš koliko će koštati slanje.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: pomoooooooc
« Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2012, 09:29:43:posle podne »
I meni treba pomoc :confuzed2:

Ne znam koja je sifra kockice koja lici na plate, u pitanju je 1x2 plate grill, ali ne zove se tako.

Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: pomoooooooc
« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2012, 09:37:24:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=17246
I meni treba pomoc :confuzed2:

Ne znam koja je sifra kockice koja lici na plate, u pitanju je 1x2 plate grill, ali ne zove se tako.


tile modified, with gril

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoooooooc
« Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2012, 10:30:06:posle podne »

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: pomoooooooc
« Odgovor #10 poslato: Decembar 09, 2012, 10:38:12:posle podne »
jeste, bas je taj druze, narucio sam malopre 150 komada, za poplocavanje ulice..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: pomoooooooc
« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2012, 02:13:07:pre podne »
izgledace ulica kao da je tenk preshao preko nje :)
sta ot pravish?