Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 10
31
Sopstvene kreacije / Odg: Vasini MOC-ovi
« Poslednja poruka vasa poslato Februar 04, 2024, 03:44:34:posle podne »


Posto se Lego Adventures tema desava 1920ih, a imam dosta vozila iz perioda 1.s.r, iskoristio sam šasiju od sanitetskih kola da napravim desert buggy za Johnny Thundera.

Najveci izazov je bio otvoreni motor, pravi ima puno kablova, pa sam nasao neocekivano resenje i za mene - wolverine kandze.

Ovo je samo teaser za https://omahabricks.com/

Tamo sam freelance dizajner, izbacuju uputstva za modele i moje modele mozete naci u ww1 delu.
32
Sopstvene kreacije / Odg: Creations by legomanijak
« Poslednja poruka vasa poslato Februar 04, 2024, 12:10:50:pre podne »
mnogo fin shaping ugla krila. Fin avion.
Morao sam da izguglam, deluje kao da je uradjen u manjoj skali ali ne, minifig skala stvarno
33
Sopstvene kreacije / Odg: Creations by legomanijak
« Poslednja poruka legomanijak poslato Februar 03, 2024, 06:10:12:posle podne »
Svaka čast Legomanijače na kreaciji koja je vredna pojavljivanja na policama lego radnji širom sveta.
Ne bi bilo u redu da ne prokomentarišem i šlag na ovoj priči, istorijske detalje.
Hvala na divnoj kreaciji i na istorijskim/naučnim činjenicama/zanjimljivostima.

Hvala Zdiki na lepim recima, drago mi je da ti se svidja  :grin2:
Bilo bi sjajno kada bi se lego odlucio da radi setove sa tematikom Drugog svetskog rata, premda to u ovom trenutku deluje malo verovatno. Mada opet s druge strane, pilot koji ovde pozira kraj Hortena je vec na policama sirom sveta u setu 77012 i njegova uniforma je uradjena izuzetno verno originalnoj koju su nosili neki piloti Treceg rajha.
34
Sopstvene kreacije / Odg: Creations by legomanijak
« Poslednja poruka Zdiki poslato Februar 03, 2024, 11:03:51:pre podne »
Svaka čast Legomanijače na kreaciji koja je vredna pojavljivanja na policama lego radnji širom sveta.
Ne bi bilo u redu da ne prokomentarišem i šlag na ovoj priči, istorijske detalje.
Hvala na divnoj kreaciji i na istorijskim/naučnim činjenicama/zanjimljivostima.
35
Sopstvene kreacije / Odg: Creations by legomanijak
« Poslednja poruka legomanijak poslato Februar 03, 2024, 01:11:47:pre podne »
Jos nesto iz perioda drugog svetskog rata od mene.

Horten Ho 229 (V3)

Nesto malo o avionu:
Zamisao aviona je bila da dostigne zahtev "3x1000" Hermanna Göringa (želeo je da svi avioni Luftwaffea budu uradjeni po tom projektu). Projekat 3x1000 je predstavljao avion koji je mogao nositi 1000 kg bombi/tereta, imao domet od 1000 km i mogao da razvije brzinu od 1000 km/h. Horten Ho 229 je jedini avion Luftwaffea koji je došao blizu zadanih zahteva. Kao takav nalazio se i programu ubrzanog razvoja Wunderwaffea. S obzirom da je proizveden krajem Drugog svetskog rata kada je Nemackoj ozbiljno nedostajalo bitnih strateskih materijala (metal), samo je centralni deo konstrukcije aviona bio izradjen od metala dok su krila bila drvena (za sta neki tvrde da je namera bila da se time spreci vidljivost na radaru). Bio je jedan od prvih avion tipa "leteće krilo" koji je letelo na mlazni pogon.

Moc je uradjen u minifig skali i avion poseduje stajni trap koji se u celosti moze uvuci. Najveci izazov kod moca je bilo postici uglove i obline tako da sto vise podsecaju na original (cijih fotografija nema previse na netu jer danas postoji samo jedna sacuvana verzija ovog aviona).















36
Prodaja / Odg: Lego voz 60052
« Poslednja poruka belgrade79 poslato Januar 04, 2024, 11:26:20:posle podne »
Aktuelan?
37
Naručivanje na Brick Link-u / Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Poslednja poruka vasa poslato Decembar 31, 2023, 01:59:47:posle podne »
Samo udji na bricklink pa gledaj radnje.
Odakle god uzimas, svejedno je, samo gledaj koliko psotarina izadje.

Vidi prvo da li neka radnja kod nas ima, ima solidan izbor kod nas.
38
Naručivanje na Brick Link-u / Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Poslednja poruka legolas poslato Decembar 30, 2023, 03:36:53:posle podne »
Bump
Trebao bih da narucim vecu kockicu iz inostrastva, pa me zanima da li imate neku radnju da preporucite u Evropi! Pozdrav
39
LEGO kolekcije članova foruma / Odg: Šta ste novo kupili od delova?
« Poslednja poruka dugme poslato Decembar 10, 2023, 04:38:24:posle podne »
Menjao sam 12kg random delova bez figova za delove sa slike plus još 1 dugački pravac i 6 kratkih pravaca, koje sam već ugradio u grad

40
LEGO generalna diskusija / Odg: Delovi
« Poslednja poruka legomanijak poslato Decembar 03, 2023, 12:07:39:posle podne »
Nisam primetio prva dva, hvala sto si postavio

Evo jos jednog koji sam primetio ali nisam okacio:

1x4 Curved slope sa isecenim frhom



Dakle dosta novih slope-ova koji bi trebalo da olaksaju izradu avijacije  :grin2:
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 10