Autor Tema: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu  (Pročitano 4163 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2012, 09:39:33:posle podne »
-Kockice za pocetak postoje godinu ipo duze od Skockanih.
-Imali su dva bulka vise od Skockanih.
-Prosecna plata u Hrvatskoj je tri puta visa od prosecne u Srbiji.
-Kockice imaju preko 50 clanova, od toga 30ak redovno aktivnih, a Skockani imaju 15ak clanova od toga oko 10 ucestvuje na izlozbama, u skladu sa drugim obavezama.
-Da imaju super moc-eva, al imaju i prosecnih, a vidjao sam na ranijim izlozbama i ispodprosecnih moc-eva...jos nisam stigao da pregledam slike sa ove, pa za nju ne mogu da tvrdim...Broj njihovih moc-eva se povecava sa brojem izlozbi i bulkova...Ako pogledate nasu prvu i petu izlozbu, videcete povecanje broja moc-eva, a smanjenje broja setova iako je nas prvi bulk stigao na dan nase pete izlozbe...
-Oni imaju PayPal i nemaju carinu na uvoz iz EU.
-Oni imaju Matiju i njegovu Brickarchitect radnju od perioda pre nego sto sam ja izasao iz dark ages-a, a to je bilo pre tipa 4 godine...
-Cene lego kockica u Hrvatskoj su na nivou EU cena, a dobro znate kakve su kod nas...
-Imali su srece pa su naisli na dobru saradnju za drugu izlozbu iz koje su izasi jaaako finansijski pozitivni od cega su kupili svega i svacega korisnog za klub...a kad imas pare, posle nije problem bilo sta organizovati...
-Takodje, cena karte i kod njih i kod nas je lokalno pristupacna...al kod njih je veca suma novca \"simbolicna\" nego kod nas, s obzirom na standard...
It. Itd.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #16 poslato: Septembar 24, 2012, 11:35:04:posle podne »
Dugme objasnio.(tačka)

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #17 poslato: Septembar 25, 2012, 09:36:43:pre podne »
bez zelje da prkosim tacKi - misljenje:

to je sve objasnjenje zasto je izlozba mozda na visem nivou ali ne zasto se manje MOCuje. to je stvar pristupa pojedinca, a slucajno u Srbiji izgleda ima vise \"kolekcinara\" nego \"MOCera\" (samo uslovna podela za ovaj slucaj), to se vidi cim se udje na forum po temama, ljudi se mnogo vishe bace serijama proslim, buducim. slabo je interesovanje i za mini scale MOCeve koji logicno ne traze mnogo delova, ja sam recimo to radio ko klinac kad sam imao malo kockica. kvalitet fotografija je takodje losh a fotoshop skoro da niko i ne koristi kad nesto napravi.

i uopste ne mislim da se kupuje malo bez obzira na standard. Mislio sam da imam veliku kolekciju dok nisam dosao na forum kad ono...

u svakom slucaju ni dobro ni lose, prosto je tako. videcemo sa vremenom...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #18 poslato: Septembar 25, 2012, 11:10:11:pre podne »
ne bih se složio sa tvojim mišljenjem da je malo interesovanje za moc sekciju na forumu...

statistika je vrlo jasna...

 LEGO generalna diskusija   61 Teme    772 Odgovora

 LEGO Setovi   28 Teme    2115 Odgovora

 Sopstvene kreacije   115 Teme    3087 Odgovora

otpirlike je to izbalansirano...

što se tiče mini skale, to je stvar ličnog ukusa...meni je bila zanimljiva dok sam bio klinac, sad više nije...

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #19 poslato: Septembar 25, 2012, 11:20:18:pre podne »
e pa kad ti baratas statistickim podacima :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #20 poslato: Septembar 25, 2012, 12:56:35:posle podne »
Ja mislim da je sve do para jer da meni cale da sad lupam 1000 evra na kocke godisnje ja bi do sad imao gomilu kocki,pnumatike,8043,8110 i sve ostale nove setove pa bi mi mocovi bili technic diorame i cuda neka.Ja verujem da mi imamo maste ali nemamo materijala.Vasa da ima kocki 20 puta vise nego sto sad ima logicno je da bi mogao da pravi bolje mocove jer verujem  da dosta stvari zamisli u glavi kao i ja ali onda se vratim u stvarnost i shvatim da mi treba 200evra da bi kupio delove za tu svoju zamisao.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #21 poslato: Septembar 25, 2012, 01:39:01:posle podne »
odlican primer hvala sto si se javio! i opet spadas u aktivnije mocere, u stvari i nije vazno kolko si aktivan ali svakako kvalitetne stvari pravis... tako da kvantitet i kvalitet nije direktno vezan , vazan je rad :)

problem nastaje sa nezajazljivom zeljom za posedovanjem a tu je kriv TLG zbog previshe opcija. dok nesto pomislis da napravis eto ga u najavi za sledecu sezonu.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #22 poslato: Septembar 25, 2012, 04:00:07:posle podne »
Citat
odlican primer hvala sto si se javio! i opet spadas u aktivnije mocere, u stvari i nije vazno kolko si aktivan ali svakako kvalitetne stvari pravis... tako da kvantitet i kvalitet nije direktno vezan , vazan je rad :)


Nisam bas najbolje shvatio ovo,ali tek sam se probudio tako da nema veze.:confuzed2:
Nije kriv TLG nemoj tako oni sam hoce da nam omoguce sve ne znaju oni ko koliko ima para.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #23 poslato: Septembar 25, 2012, 04:16:56:posle podne »
Citat: \"vasa\" post=14895
Zivotni standard jeste bolji ,ali mislim da su prosto bolji moceri od nas.Glavna razlika izmedju njih i nas je sto na nasim izozbama ,vecina stvari su setovi ,a kod njih mocovi.Plus imaju vecu saradnju sa drugim zemljama ,to sam zakljucio po tome sto oni imaju i brickarms.Ali zaista ,po mom misljenju ,nase mocerse vestine me mogu mnogo da se porede sa njihovim .Mozda je obrnuto ,ali ja to ne vidim .


ne bih ja bas rekao :)))) Sta god veliko da naprave, ne verujem da bi nadvisilo Menzoberranzan sa one izlozbe u sumicama, koji je bio dva i po metra visine ;) A sta Alexander.Ru ume da napravi sa shakom kockica, ne verujem da bi se na balkanu nasao neko ko bi mogao bolje ;) A koliko duhovito djile ume da postavi detalje na mocu, desi se da prodju cele izlozbe u inostranstvu i svi detalji tog tipa, kad se skupe na gomilu sa svih stolova, pa budu jednaki ;) I ja ne pratim toliko, ali rariteti kada su setovi u pitanju koje borko pokaze u onoj svojoj diorami verovatno se retko kad spoje na izlozbama u jednu celinu ;) Drugim recima, i mi konja za trku imamo :)

Ali njihova izlozba jeste bolje organizovanija, kad su u pitanju stolovi, stolice, broj i kompleksnost (na globalnom nivou) mocova i sl, a evo i zasto mislim da je tako: njihov lug ima mnogo vise clanova, sto znaci i vise para od clanarine, pa se sa time mogu iznajmiti sve te stvari ;) vise clanova znaci vise mocova i veca platezna moc kada je kupovina u pitanju (ne znam da li im je i koliko standard bolji), ali kada 50 ljudi kupi kockice na veliko sigurno je veci popust nego kad to uradi 10, primera radi), i na kraju, imaju Matiju koji (cini mi se), zivi od trgovine lego kockicama, sto znaci das je a) direktno zainteresovan ne samo kao hobista, vec i kao poslovan covek da sve to prodje sto bolje i zapazenije (drugim recima, ako on sam isfinansira i kupi 5000 2x4 zutih kockica koje ce klinci praviti, njemu to nije obican trosak, vec ulaganje u bolju prodaju firme, svima nama ostalima bio bi obican trosak koji se refundira samo kroz zadovoljstvo :) A on dobije oba :) b) ima veze sa distributerima kockica, samim tim moze obezbediti bolje ponude i popuste (pricam o preprodavcima, ne TLG)

mislim da te dve cinjenice doprinose da njihove izlozbe izgledaju tako; veci broj odraslih clanova i covek koji je deo toga, a to mu je deo posla :)

Mislim da kao moceri mozemo bez problema da im parirao u sjajnosti - tj, da ljudi budu podjednako odusevljeni gledajuci stvari na izlozbi :)))

Djapeto

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #24 poslato: Septembar 25, 2012, 05:16:51:posle podne »
Moj tata jaci od tvog tate :laugh:

Mi imamo Saleta, Legomanijaka, Luku, Angelija... a oni imaju Matiju, Franka, Klementinu...

Standard je po meni i dalje kljucan, ali ne oskudevamo bas svi mi u novcu tj. kockama ima ovde sigurno i jacih od Kockica pojedinacno po tom pitanju. Nije poenta Vase bila u tome ko ima jaceg mokera jer mislim da je dosta besmisleno tako vagati nego da trentuno imaju mnogo vise MOC-ova a manje setova sto im daje prednost u kvalitetu i to je realnost, da su generalno i u globalu bolji mokeri, sta ce biti u buducnosti to je sad pitanje tesko, ja licno mislim da ce jaz izmedju nas biti veci prosto rastu po vecoj stopi rasta. Sto ne znaci da necemo imati mozda i bolje mokere, ako se prisetite nedavnog Brickenburg takmicenja mislim da Skockani a ni recimo NASA ne bi trebali da se boje za buducnost.

Posto je tema izlozba da kazem koju i na tu temu. Odusevio me je pesak! Nekako te ne-lego podloge imaju svoju lepotu i cari, mozda zato sto smo sentimentalno vezani za njih, posto je vecina nas dok je bila mala buljila satima u lego kataloge gde je lego uvek imao super pozadinu. Dosta razmisljam o tome zasto nema vise toga u izlozbama po svetu i sta bi nama bilo zanimljivo sa stanovista smanjenog budzeta.

Space diorama dosta skromna ali raznovrstna, blacktron II mi je super, sa bazom u steni koja se otvara, jako dobro!

Caslte super uklapanje, dobra prica, uopste se ne primeti da mocovi nemaju veze jedni sa drugima, ovaj snezni dvorac sam video ranije i uklopljen kao neka pusta zemlja iz koje dolaze kosturi i drugi nezivi zlikoci, super ideja.

Koncertna bina, megalomanski, prelepo! Predpostavljam da je bulk tu bio osnova jer ima tonu delova.

City zombi prica, isto super ideja, koja je objedinila grad u jednu pricu, sad ne znam jesu negde to pokupili ili je njihova izvorna ideja ako je i to svaka cast!

Gusari malo bezveze uklopljeni, lepi radovi ali nesarazmeran sto, trebali su spojiti dva stola ovako najmanje ima vode tj. plavog u diorami pa izgleda malo bezveze, ali solidni mocovi i dosta truda ulozeno.

Eto toliko sto se tice izlozbe, malo smo otisli u drugu stranu vezano za poredjenje nas i njih sto je normalno a mislim i koristno, mada po meni ipak se treba porediti sa najklubovima a ovaj deo Evrope je jos daleko od toga.

Voleo bih da procitam jos neki post o utiscima vezanim za izlozbu.

Angeli

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #25 poslato: Septembar 25, 2012, 08:13:24:posle podne »
ej da, pesak je super detalj, totaln ooriginalno (barem za mene, nisam vidjao toranije), i super se uklopilo, plus su se zezali, imaju tragovi od kola u pesku i sl

....sa druge strane, moram priznati da i pored toga sto meni padaju kocke na prljav pod kada rasklapamo dvorce na izlozbama i slicno, opet ne bih staviokockice u pesak, jer me nekako strah sa vise strana, i prljav, i svuda se zavlaci, i abrazivan - bas imam neku averziju, i ovo dok sam gledao uzdisao sam tipa, jao, pa kako ce sad sine pored peska, sta ako upadne tamo gde ide voz, dune promaja ili neko zakaci... :))

Djapeto

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #26 poslato: Septembar 25, 2012, 08:25:30:posle podne »
Kacio sam u nekom od predhodnog posta brickshelf LugPol Gdanjsk 2011. imaju pesak ali mini dioramica za pharaon quest, verovatno je ranije to neko radio i za space.

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #27 poslato: Septembar 25, 2012, 08:44:41:posle podne »
Uzivo odlicno izgleda :tongue2:

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #28 poslato: Septembar 26, 2012, 06:05:06:pre podne »
Citat: \"Djapeto\" post=14923
Moj tata jaci od tvog tate :laugh:



pa naravno! u tudjega tatka... :wacky:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."