Autor Tema: Zdravo svima!  (Pročitano 1754 puta)

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Zdravo svima!
« poslato: Jul 30, 2017, 01:29:12:posle podne »
Ja sam Igor iz Zrenjanina a vec godinama zivim u Beogradu. Studiram Fon i bavim se programiranjem.

Kao malom uvek mi je Lego bila omiljena igracka, brat i ja smo cesto za rodjendane dobijali setove a neke male smo cak i sami kupovali od dzeparca.
Pre nekih 5 godina odlucim ja da vidim sta ima novo u Lego svetu i pogledam na kocka.rs Technic deo i bas mi se dopadne 8070 Supercar, koji me je podsetio na 8448 koji sam cesto gledao u izlogu u Beogradu neke 99te, 00te.
Sve u svemu porucim ja set i nakon sto sam ga sastavio posle nekih 8h odusevim se koliko je Lego napredovao poslednjih godina.
Posle toga otkrih filter Lego na Limundu i kupujem prodajem kao i ova dva domaca lego foruma pa sam poceo da licitiram i kupujem setove koji su mi bili zanimljivi.

Generalno nisam preterano fokusiran na jednu temu, ako je set zanimljiv moze da bude iz bilo koje godine i teme a nabavljao sam bas svasta od Ev3 do Jack Stone. Mada Brickset kaze da najvise skupljam Technic, City i Ninjago sa cime bih se mozda i slozio.

Najzanimljiviji deo Lego hobija mi je sortiranje i razvrstavanje (narocito kad nabavim neku gomilicu nasumicnih delova pa pokusavam da provalim kakvih setova ima tu), volim i da slazem setove po uputstvima ili da modifikujem i spajam vise setova u jednu celinu (da sto vise iskoristim ogranicen prostor i zguram na policu sto vise). Sopstvenim kreacijama se takodje ponekad bavim ali zbog nedostatka vremena (i delova) retko dostignu nivo koji bih zeleo.

Kupovinom po limundu i forumima verovatno sam saradjivao sa dosta Vas. Primetih da je Lego zajednica dosta velika u Srbiji (pre svega u Beogradu) i zeleo bih da postanem malo aktivniji clan iste u jos nekoj oblasti sem trgovine. Mislim da bi mi aktivnije ucesce doprinelo da budem vise motivisan za rad na sopstvenim kreacijama i da upoznam vise ljudi sa slicnim interesovanjima.
Takodje uvek mi bude zao sto propustam izlozbe u organizaciji domacih klubova jer obicno kasno vidim gde su i kada su pa bih zeleo da budem upucen (a mozda i ucestvujem) u takvim desavanjima.

Sve o svemu eto toliko o coveku koga mozda znate kao Limundo appsolutistta ili psixo sa nekih drugih sajtova i zasto sam odlucio da postanem clan i malo vise se aktiviram na forumu.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2017, 04:53:14:posle podne »
Dobro nam došao na forum!  :smilie:

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #2 poslato: Jul 31, 2017, 12:01:40:pre podne »
Dobrodosao :D Jos jedan programer se pridruzuje redovima : )

Drago mi je da jos neko ko skuplja Ninjago se pridruzuje druzini - osecao sam se usamljeno :D Ukoliko imas nesto sto ti fali ili imas viska iz tog serijala, slobodno se javi : )

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2017, 09:35:14:pre podne »
Da da... svi poznajemo apsolutistu sa Limunda...
dobrodošao medju nas i očekujemo te već na sledećoj izložbi.
Makar sa par soba (po već utvrdjenim dimenzijama) koje možeš da
osmisliš kako želiš i pridodaš na našu gomilu.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2017, 10:55:01:pre podne »
Dobro dosao na forum, prati nasa desavanja, svrati na neku sledecu nasu izlozbu da se i off line upoznamo
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2017, 09:35:13:pre podne bnesty »

FatBoyIgi

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 544
  • Pol: Muškarac
  • ..::| LEGO fan forever |::..
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2017, 04:25:02:posle podne »
Da da... svi poznajemo apsolutistu sa Limunda...

Da, to ime mi je poznato u veoma negativnom kontekstu . . . po broju ukradenih aukcija na kojima sam licitirao he he.

Dobrodošao među Skockane i nadam se da se uskoro vidimo na izložbi se nekim tvojim setova i krecijama pa da se lepo družimo i ispričamo.
..::| LEGO fan forever |::..

Brickset - http://brickset.com/sets/ownedby-FatBoyIgi

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 14, 2017, 07:39:56:posle podne »
Добро нам дошао!
...и нестадох у измаглици...

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo svima!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2017, 11:44:21:pre podne »
Hvala na dobrodoslicama!

Zanimljivo zvuci ovo "Makar sa par soba (po već utvrdjenim dimenzijama)", jel moze jos neki info o tome?

A ovo za aukcije, to samo znaci da imas ukusa!