Autor Tema: It\'s a Sin!  (Pročitano 4673 puta)

Angeli

  • Gost
Re: It\'s a Sin!
« Odgovor #15 poslato: April 30, 2013, 12:45:15:pre podne »
0.4% stanovnista se na pretposlednjem popisu izjasnilo kao Dzedaj :)
Ne mosh verovati, ortak se zezao, i kad je rekao, reche mu zena da je cetvrti tog dana :)
Na 10 miliona Srba, to je 40 hiljada dzedaja :)

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: It\'s a Sin!
« Odgovor #16 poslato: April 30, 2013, 07:48:44:pre podne »
jel bio neki Sith?:devil2:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #17 poslato: Maj 01, 2013, 12:30:43:pre podne »
Glavni motivi ili teze hriscanstva su ljubav, mir, prastanje. To sto si ti Angeli naveo je iz Starog zaveta, koji je malo strozi i okrutniji od Novog zaveta, koji je prevashodno sveta knjiga hriscana. U Novom zavetu Bog kroz Hrista postize novi savez sa ljudima, obecavsi im vecni zivot ako budu ziveli kao pravi hriscani. Isus kao covek treba da bude svima uzor u ponasanju, on donosi ljubav i prastanje.

On je rekao i: \"Čuli ste da je rečeno: Oko za oko i zub za zub. Ali ja vam kažem, da se ne opirete zlu; a onome ko vas ošamari po desnom obrazu, okrenite mu i drugi takođe… Volite svoje neprijatelje, blagoslovite one koji vas kunu, činite dobro onima koji vas mrze, i molite se za one koji vas uprkos svemu koriste i proganjaju vas.\" (Meni ovo stoji i medju omiljenim citatima na fb)
Ova recenica \"Oko za oko, zub za zub\" je iz Starog zaveta, a Isus u Novom zavetu menja ovu tezu.

Sve religije veruju u jednog istog Boga, samo ga drugacije zovu, a Isus dolazi kao Mesija koji objavljuje novi zavet Boga i coveka. Mnogi Judejci(Jevreji) nisu u njemu prepoznali Mesiju i oni ga i dalje cekaju, a oni koju su ga prihvatili kao Mesiju osnovali su hriscanstvo. I muslimani pominju Isusa u svojim spisima, ali samo kao proroka, ne i kao spasitelja, jer ga ni oni nisu prepoznali.
Prema tome, a i citao sam negde, hriscanstvo je osnovna i prava religija u koju bi na kraju svi trebalo da predju. Samo da se razumemo, ja mnogo postujem sve religije i nikad nisam imao protiv bilo kog naroda i njihove religije, jer sam previse tolerantan, a i kao hriscaninu ne bi trebalo da mi to smeta.
Za budizam nisam bas nesto siguran, meni to vise lici na filozofski pravac nego na pravu religiju, a ima i dosta odstupanja od ove tri najvece religije( npr. stvar oko reinkarnacije, karma, nirvana itd). Uvek sam imao utisak da ljudi koji nisu dovoljno vernici, vole i prelaze u budizam, jer im je to nekako \"ni tamo ni ovamo\".

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #18 poslato: Maj 01, 2013, 05:08:48:pre podne »
Mole se admini da malo prociste ovu temu, tj. da izvuku sve \"nepotrebne\" postove u novi topic.

Uzgred, Hexx super ti je ideja za MOC kao i on sam.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #19 poslato: Maj 01, 2013, 12:02:54:posle podne »
ne slazem se da su postovi (verovatno mislis na Dzonijevu i moju prepisku vezano za veru:); elem, ne slazem se da su nepotrebni :) narocito kada prichamo  o temi na ovako lep i prijatan nacin :)

verujem da su konstruktivniji od postova \"super\" \"sjajno\" \"wow\" i sl :)

A sama tema moca je bas spojena sa nasom prichom, na neki nachin :) I dalje stoji da mi se cini da bi Adam trebao da ima neki neviniji izraz lica, ovako je previshe shmekerski, narocito sa tim trbusnjacima :) mada i tako je sve sjajno :)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #20 poslato: Maj 01, 2013, 12:37:23:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=23227
ne slazem se da su postovi (verovatno mislis na Dzonijevu i moju prepisku vezano za veru:); elem, ne slazem se da su nepotrebni :) narocito kada prichamo  o temi na ovako lep i prijatan nacin :)

verujem da su konstruktivniji od postova \"super\" \"sjajno\" \"wow\" i sl :)

A sama tema moca je bas spojena sa nasom prichom, na neki nachin :) I dalje stoji da mi se cini da bi Adam trebao da ima neki neviniji izraz lica, ovako je previshe shmekerski, narocito sa tim trbusnjacima :) mada i tako je sve sjajno :)


Angeli, slazem se sa time sta si rekao, ali ste ga brate previse rasirili, kao u onom vicu o profesorki iz biologije :smile2:. Jedna recenica o MOC-u, a 20 o necemu drugom.

Draze mi je kad otvorim neciji topic sa MOC-evima da vidim i procitam konstruktivne predloge, nego da skrolujem cjelu stranu.
Na kraju krajeva, nek Hexx odluci, ipak je ovo njegov topic.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #21 poslato: Maj 01, 2013, 01:07:32:posle podne »
istina, jesmo se rasprichali nepotrebno :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #22 poslato: Maj 23, 2013, 06:12:49:posle podne »
Molim admine da preimenuju temu u \"It\'s a Blasphemy!\" :devil2:

Šalu na stranu, sjajna kreacija. Možda ne toliko zbog tehnike gradnje (koja uz svo poštovanje nije napredna) koliko zbog fantastično jasnog prenošenja poruke/ideje koju oslikava!
...и нестадох у измаглици...

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: It\'s a Sin!
« Odgovor #23 poslato: Maj 23, 2013, 06:32:47:posle podne »
Citat: \"duke\" post=23236
ali ste ga brate previse rasirili, kao u onom vicu o profesorki iz biologije :smile2:.


ne znam taj vic :cry:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."