Autor Tema: Nije LEGO, al\' su kocke  (Pročitano 1334 puta)

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Nije LEGO, al\' su kocke
« poslato: Mart 22, 2013, 01:22:03:posle podne »
Imao sam tu sreću da odem u Japan i tamo sam, kupujući neke sitne poklončiće, u robnoj kući naleteo na:



Nisam se ranije sretao sa Nanoblockom, ali su mi se svideli modeli (barem neki), a kada sam video Kaminarimon, koji je jedna od dve kapije najstarijeg hrama u Tokiju, nisam odoleo. :shy: Kutija je jednostavna, ali lepa, a unutra se nalaze kocke razvrstane u nekoliko kesica i uputstvo:



Inače, kockice su zaista sićušne, 1x1 kvadrat je četvrtina onog kod LEGA (ne mogu se uklapati na bilo koji način). Model ima nešto preko 400 delova, a nakon sastavljanja mi je preostala iznenzđujuće velika količina kockica:



Kao što ste možda primetili na poslednjoj slici, donja strana kockica nije izdeljena na ćelije 1x1, već na redove, što omogućava veću fleksibilnost pri uklapanju. Evo i fotografije kapije predstavljene modelom:


LegoLover

  • Gost
Re: Nije LEGO, al\' su kocke
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2013, 07:08:38:posle podne »
Japan?Stvarno si srećan.:sweating:
Odlična recenzija.Ove kockice pomalo liče na Megablox iznutra, nije li?

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: Nije LEGO, al\' su kocke
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2013, 12:03:22:pre podne »
Hvala! :smile2: Drugarica i jedan njen poznanik su sve organizovali, a ja sam se samo prišljamčio. U suštini, nije mnogo skuplje od nekog letovanja u Evropi na malo višoj nozi. Povratna avionska karta može da se nađe za oko 550€, smeštaj nas je izašao oko 30-35€ dnevno po osobi (iznajmili preko Airbnb-a), jedan obrok je između 4 i 10€ (mada u supermarketu možeš za ~1€ da kupiš iznenađujuće pristojno pecivo), dvodnevna karta za metro je 8€... Ko ima priliku i vuče ga, vredi otići jer je stvarno sve lepo i egzotično. :smile2:

Nego, zar Mega Bloks ne koristi identičan sistem kačenja kockica kao LEGO?

aca

  • Gost
Odg: Nije LEGO, al\' su kocke
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2013, 01:41:37:posle podne »
Моја ћерка је на поклон добила неке домаће коцке (прављене у Нишу) које су нека варијанта Лега из 70-тих (врата, прозори... типични за тај период). Очајног су квалитета (ни две нису идентичне), а  дизајн доњег дела није личио ни на шта што сам до тада видео.

А сад видим да личи на доњи део ових јапанских коцкица!