Autor Tema: Psixo creations  (Pročitano 1218 puta)

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Psixo creations
« poslato: Avgust 02, 2017, 12:24:24:posle podne »
Verovatno vam je poznato Dream Skylines takmicenje na rebrick (mislim da sam ga cak preko ovog foruma i video).
Ovo je moj Skyline uradjen u LDD-u koji su upravo odobrili:

https://www.lego.com/en-us/rebrick/view-entry?c_id={4BA00D0A-B841-4E1D-8C5D-5DFCD54B94C7}&a_id=a4a14f54-5d63-4efe-9375-53122275adb6&sortEntry=false

PS. Ako neko zna neki dobar trik da dobije uz LDD to POV-Ray rendere koji nisu ovako mrljavi ispod sat vremena (na Intel i7) u LDD to POV-Ray bilo bi mi korisno da znam. Koriscenjem IndoorHQ preseta sam samo dobio render koji traje 5 sati ali senke su i dalje bile mrljave i bilo je dosta aliasing artefakta.
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2017, 12:26:23:posle podne psixo »

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Psixo creations
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2017, 12:38:56:posle podne »
Odlicno izgleda, zelim ti srecu :D

Sto se tice rendering-a iz LDD-a, priznacu, dugo se vec nisam time bavio, pa moji saveti mozda budu malo zastareli, odnosno ne budu uopste relevantni :D

1. Ukoliko jos postoji predji na Bluerenderer - rezultati su prilicno solidni, a sam proces traje dosta manje nego u POV-Ray-u.
2. Probaj da nadjes neki tutorial kako da prebacis modele u Blender (Google-aj nesto tipa "LDD Blender cycles realistic rendering") - nije tesko, ali svakako komplikovanije od POV-Ray converter-a.
3. Isprobaj neku alternativu za LDD poput mecabricks ili stud.io
4. Ako bas bas zelis da ostanes pri LDD + POV-Ray kombinaciji, onda proprati ovaj tutorial:

http://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/78978-ldd2povray-speed-rendering-trick/

Smanjice dosta vreme potrebno za rendering, naravno, zavisno od modela.

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Psixo creations
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2017, 01:22:13:posle podne »
Hvala za info.
Ovaj poslednji link nisam do sada nasao a deluje dosta korisno, narocito ono poredjenje vremena.
Sto se tice Bluerenderer-a na njega jesam naisao ali cak mi i ona galerija njihova deluje poprilicno lose, sumnjam da bi neko ko je tek pocetnik onda uspeo da dobije nesto bolje.

Ovo za Blender sam pogledao par tutorijala ranije ali mi je podesavanje rendera u Blender-u i dalje poprilicno apstraktna operacija.

Sto se tice alternativnih CAD programa mislim da sam ih probao sve, cak sam uspeo i onaj SRBuilder da nateram da radi na Win 7 nekim metodama, ali i dalje mi se cini da je LDD nekako najprirodniji za gradjenje.

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Psixo creations
« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2017, 01:35:52:posle podne »
Hmmm, bluerenderer je meni davao prilicno dobre rezultate, komparabilne cak sa POV-Ray-om, doduse sa dosta vise "suma" - doduse mislim da sam morao da pokupim od nekoga druge materijale da bih dobio bolje rezultate.

Stud.io je prilicno slican LDD-u, daj mu sansu : )