Autor Tema: Zajednicki WW1 Moc  (Pročitano 2445 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Zajednicki WW1 Moc
« poslato: Maj 05, 2013, 08:58:38:posle podne »
Ne znam koliko ima zainteresovanih ,ali ja ,Djapeto i kamera nameravamo da za neku od sledecih izlozbi napravimo zajednicku dioramu prvi svetski rat .Zbog planiranja izgleda diorame , bilo bi lepo da se zainteresvani jave meni ili Djapeto-u. Ja sam napravio rov i deo sa srpskom artiljerijom .Lep dodatak bi bilo selo sa starim srpskim kucama ,koje je su Nemci zauzeli ,teska artiljerija ,avijacija ,srpski manastir ,mozda i po neki tenk ,itd.
Svako ko se prijavi bi mogao da napravi moc dimenzija 32x32 studa.
Ovako bi izgledao moj deo http://www.flickr.com/photos/legovasa/8705830999/in/photostream ,a na njega bi se nadovezali ostali delovi diorame .Ja licno ne bi isao u sirinu ,vec bi samo isao u duzinu ,zato sto se na taj nacin mogu lakse iskombinovati delovi diorame i vise stvari bi se dogadjalo.

Ђапето

  • Gost
Odg: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2013, 09:48:42:posle podne »
Првобитна идеја коју сам имао је била за Косовски бој иако има пуно љубитеља castle тематике нема баш пуно љубитеља custom made фазона и из бројних разлога мокера. Идеја је била да свако направи мини војску неког племића српског из тог доба а касније шаторе и кола итд. да прерасте после у заједничку диораму.

Решио сам да се ја прикључим овој тематици коју исто волим па за сада тројица мокера биће надам се још по неко.

Радња из које ће се набављати мађу првим, Аустријанац, прави јако добру опрему за многобројне историјске битке, Васа је већ сарађивао са њим, продавао му стикере добио опрему, још нисам видео уживо па не могу да кажем каква је, Васа каже да је јако добра
http://www.shapeways.com/shops/MinifigCustomsIn3d?section=WWI+and+WWII&s=0
Биће после посла и за Професора и фарбање.

Што се тиче ширине у Шумицама су столови чини ми се 5х плоча 32х32, бар четири да буде, пошто мора бити ширине е сад то је амвициозна али полако видећемо.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2013, 07:29:46:posle podne »
ako se dobro secam Vasa ima onaj nemacki slem sa siljkom. Da li se varam ili lik ovo sve pravi uz pomoc 3d stampaca? Sve one slike u prodavnici mi deluju kao izvadjene iz 3d programa :ninja:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Ђапето

  • Gost
Odg: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2013, 07:44:54:posle podne »
Јуче сам измалтретирао Профу да проанализира технику :grin2: и могућности фарбања аирбрашом, мени се чини исто храпаво, Васке каже да није страшно, мораћу прво да видим уживо.

На жалост не постоји пуно WWI радњи а ова је најразноврснија па ако то није лоше решење узећемо, можда Васа нешто искомпензира за стикере као прошли пут.

Штета што лего нема нешто приближно у сетовима, има пуно ствари које се користе као вестерн капе и адвентурес шлемове али неке ствари не могу да се најбоље изведу.

Ђапето

  • Gost
Odg: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2013, 07:51:53:posle podne »
Кад сам већ поменуо Професора :grin2:

волео бих да му ово буде следећи ЛДД




Ђапето

  • Gost
Odg: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2013, 08:00:07:posle podne »
Још боља верзија


dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2013, 08:07:35:posle podne »
bas zbog te hrapavosti sam i pitao. Da je liveno bilo bi glatko, ovo me najvise podseca na 3d stampu. Imam model cudovistanca iz igrice spore koji je napravljen na 3d stampacu druge generacije. Sjajno je obojena i deluje izuzetno dobro ali se iz blizine primecuje da je hrapava povrsina i da je radjeno sloj po sloj.
Trebalo bi da izgleda ok iz bilo koje blizine sem jako blizu a treba ga i pitati da li je moguce poruciti predmet u odredjenoj boji jer je stampac najverovatnije sposoban za bojenje. Priznajem da nisam stigao da procitam na njegovom sajtu radi li to ili ne, jos se raspakujemo :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2013, 08:10:23:posle podne »
Ovo nije uopste strasno ,evo primera http://www.flickr.com/photos/legovasa/8601599282/in/photostream
Vrlo se malo vidi ,a uz mali sloj farbe ,uopste se ne vidi ,a ni oseca hrapavost

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2013, 08:43:01:posle podne »
Ako će već da se boji, onda pre bojenja treba malo upotrebiti šmirglu :wink2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Zajednicki WW1 Moc
« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2013, 09:39:08:posle podne »
Cela ova diskusija je lepa ,ali glavna tema je da li jos neko zeli da nam se prikljuci za ww1 dioramu.