Autor Tema: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off  (Pročitano 4875 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #15 poslato: Decembar 04, 2012, 10:21:06:posle podne »
E samo mi reci koji bi bio sistem placanja i preuzimanja...sumnjam da ce daulex uspeti da ti uplati pare na devizni racun...jer koliko znam takve transakcije su moguce samo kada pravno lice uplacuje fizickom...bar kod nas...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #16 poslato: Decembar 04, 2012, 10:29:10:posle podne »
Dakle ovako, mozete da uplatite ili u RF banku, ili da se nadjete sa mojim bratom u NS sutra i da mu date pare.

Ako uplacujete u banku samo mi javite da ste uplatili, da znam da mogu da narucim. Lego ce biti poslat iz Sombora posle 15og decembra, postarinu placate pouzecem. Placate i potencijalne troskove carine, kojih se nadam da nece biti :)

stanislaw

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #17 poslato: Decembar 04, 2012, 10:34:18:posle podne »
Što se tiče plaćanja, ja se nadam da je moguće uplatiti i na domaći devizni račun fizičkog lica. Najbolje direktno u Raiffeisen banci, jer ako uplatu upućujete iz bilo koje druge banke, provizija će svakako biti paprena kao da uplaćujete i u inostranstvo.
Ja ću se sutra u 8:00 ujutro nacrtati u Raiffeisen banci da to obavim pa ću napisati kako je prošlo.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #18 poslato: Decembar 04, 2012, 10:35:05:posle podne »
Do kada moze da ti se javi ako bih nesto uzimao?? Moze sutra u toku prepodneva??

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #19 poslato: Decembar 04, 2012, 10:39:09:posle podne »
Citat: \"milosh23\" post=16995
Do kada moze da ti se javi ako bih nesto uzimao?? Moze sutra u toku prepodneva??


Moze! :) Recimo da cu naruciti oko 17h.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #20 poslato: Decembar 05, 2012, 04:22:42:pre podne »
bas super da se nesto desava ;)

nazalost setovi nisu moja ciljna grupa, ali super da se nesto desava (x2:))

usput, neki od clanova foruma su provereni (upoznati, pijeno pivo, ruseni zamkovi od lego kockica i sl;), a neki su potpuno nepoznati, tek ucljanjeni. Verujem da je za poznate lakse kada je placanje u pitanju, kad si potpuno siguran da ce sve proci ok :) Najbolje da kliknes nekog sa crvenim imenom (Seektas ti je prvi pri ruci:) i onda mozes da napravis listu manjeg i veceg rizika ;)

dogovori se dalje sa ljudima da li im trebaju kutije (ako uzimaju za sebe, nije sa poklon i sl), jer ako ih raspakujes, em ce ti biti mnogo lakse da nosis, jer nece zauzimati toliko mesta, em su to onda koriscene kockice, a na njih 99,9999% neces platiti carinu :) Opet, ako neko hoce da da set kao poklon, verujem da bi voleli da je neotvoren. Sa druge strane, sobzirom da je nabavka lega po dobroj ceni u pitanu, verujem da pakovanje nikom nece biti bitno, samo da dobiju kockice ;) (ako moze da se bira izmedju nicega i kockica bez kutije po dobroj ceni... heh:)

najbolja opija ti je da ljudi uplate dinare i da daju burazeru pare, pa ti on kaze koliko ima, i onda das svoje, a te pare uzmes u Srbiji - ovo ti je najlaksi nacin, jer nema prebacivanja novca. Losa strana je sto moras da imas taj iznos kod sebe.

Ako bude toliko setova (i par stotina eura), pitaj u radnji da dobijes popust, i za taj popust taman da castis sebe za trud ;)

Ako pokupis racune (ovo znaju bolje oni koji su to vec radili), mozes dobiti povracaj VAT-a na granici. Mislim da nece biti problem sto su ti setovi raspakovani, ali treba se raspitati (ali mislim da nece, sobzirom da su to relativno mali iznosi, par stotina eura)

po meni, super je sto hoces da pomognes, ali uradi to pametno, i nemoj se zaletati - sacekaj da dobijes pare pre kupovine, sem ako to nisu ljudi sa \"proverene\" liste

meni je sestra od bivse deovjke koju nisam video par godina pa sreo na ulici pa kroz prichu dosao do toga da ide u Italiju, donela dve OGROMNE one svercerske torbe pune kockica, i niko joj nista nije rekao :) nisu ni gledali sta ima - i u 100% slucajeva je bilo tako ;) A i da gledaju - \"sta imate ovde?\" - \"igracke za decu\" i kraj :) nemas tehniku, koale ili radioaktivne materijale ;)

mislim da ce sve proci ok, samo prvo pravilo - prvo pare u ruke, onda placanje (sem ako nije unapred dogovoreno i potvrdjeno proverenom listom:)))), zatim, pishi sta ti je ko dao i za sta, da ne bi dosao u situaciju \"ciji je ovo helm\'s deep?\" :)

E tako :)

stanislaw

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #21 poslato: Decembar 05, 2012, 08:04:54:pre podne »
E cvrc, nеće moći uplata na račun u Raiffeisenu. Nisam dobio detaljno objašnjenje u banci, ali ako sam dobro shvatio osnovni je problem da se račun ne vodi kao tekući račun, tako da nije moguće da uplate lica koja nisu ovlašćena za korišćenje ovog računa!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2012, 08:14:04:pre podne »
Sto se tice povracaja VAT-a...
Za pocetak ne smes biti drzavljanin bilo koje  clanice EU (ne znam da li si postao, jer ne znam kako to funkcionise za austriju)
I sva roba koju iznosis mora biti u originalnom pakovanju na izlasku iz EU, gde EU carinik potvrdjuje vizuelno da je to ono sto pise na racunu i radi dalju proceduru...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #23 poslato: Decembar 05, 2012, 08:21:54:pre podne »
Dobro jutro!

@Angeli
Hvala na info :)
Sto se tice povracaja VATa za mene to ne vazi jer sada zivim ovde (nisam drzavljanin ali legalno zivim i radim ovde), tako da moram i da platim porez.
Slazem se da je tako najbolje i za mene i za druge, da prvo dobijem bar 30% para pa onda da uzimam dalje...

@stanislaw
Steta, probacu da smislim nesto drugo ili se cuj sa daulexom, on ima neko resenje cini mi se.

Pozz za sada

stanislaw

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2012, 08:52:16:pre podne »
Jedino ako kockice bude donosio tvoj član familije koji je naš državljanin, možete da probate tu refundaciju poreza pa da vam to bude nagrada za trud...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #25 poslato: Decembar 05, 2012, 09:34:38:pre podne »
Naručujem danas u 13h, ima preko 80e u toj korpi tako da 20% važi posle toga korpa je prazna.
Mislim da je to fer zbog članova koji su već prebacili pare, jer ne bi smeli da rizikujemo da se setovi rasprodaju.

Dakle, može da se naručuje i posle toga naravno, samo važieće opet popust samo ako ima više od 80e u korpi.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #26 poslato: Decembar 05, 2012, 12:41:15:posle podne »
Narudžbina obavljena, dva seta, preko 80e, popust od 20% je ugrabljen. Iako nije sve gotovo (tek treba lego da stigne do mene, pa onda da šaljemo za SRB) hteo bih da se zahvalim stanislaw-u i daulex-u na ukazanom poverenju i na odličnoj komunikaciji!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #27 poslato: Decembar 05, 2012, 01:12:08:posle podne »
Bummer...obaveze na poslu nisam stigao da javim sta bih uzeo...ako bude bilo zainteresovanih za sledecu turu javi na ovoj temi da se ubacim...i naravno ako ti budes raspolozen da nam opet porucis... hvala :smile2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #28 poslato: Decembar 05, 2012, 01:14:51:posle podne »
Nije nikakav problem da se poruči još. Svi zaintresovani će se javiti ovde nadam se. Poenta je samo da ako ima više od 80e onda ima popusta, mada naravno treba prethodno proveriti na sajtu da li popust još uvek traje.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča, toysRus ~20% off
« Odgovor #29 poslato: Decembar 05, 2012, 01:25:00:posle podne »
Pa pretpostavljam da ce trajati sad u toku praznika :)