Autor Tema: Williams F1 Team Racer  (Pročitano 3137 puta)

RedWing

  • Gost
Williams F1 Team Racer
« poslato: Oktobar 07, 2011, 05:47:46:posle podne »
Zainteresovan sam za kupovinu ovog seta :smile2:  

Posto pretpostavljam da je tako nesto nemoguce naci kod nas u Srbiji i da niko ne bi bio voljan da proda takav sjajni set, odlucio sam da ga kupim od nekog tipa iz Belgije, preko bricklink-a.

Opcije koje nudi za placanje su Bank Transfer, IBAN i Pay Pal... Zanima me za koju od prve dve opcije da se opredelim, koje bi bilo bolje resenje i ako mozete da me uputite oko detalja - tj. kako to sve ide u banci i slicno.
Nije mi prvi put da kupujem iz inostranstva preko interneta, samo sto sam to prosli put radio preko internet kreditne kartice ili sta li je vec...

A mozda se i nekim velikim cudom nadje neko od clanova iz Srbije, koji ima ovaj set na prodaju :wacky:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Williams F1 Team Racer
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2011, 09:43:06:posle podne »
bank transfer i iban je u suštini ista stvar...prodavac ti da IBAN i SWIFT i svoje podatke, kao i podatke njegove banke...i ti odeš u neku od banaka, u kojoj moraš da otvoriš devizni račun i pošalješ novac...transfer obično traje od 3 do 7 dana, zavisi od banke...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Williams F1 Team Racer
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:10:40:posle podne »
ali ti nikako ne preporucujem bank transfer, jer placas proviziju svojoj banci ( oko 15 e, zavisno od banke do banke), i njegovoj banci (isto 15 e, zavisno od banke do banke)

mislim da ti je najlakse naci nekog ko bi ti uplatio preko paypala

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Williams F1 Team Racer
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2011, 07:32:23:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=4810
ali ti nikako ne preporucujem bank transfer, jer placas proviziju svojoj banci ( oko 15 e, zavisno od banke do banke), i njegovoj banci (isto 15 e, zavisno od banke do banke)

mislim da ti je najlakse naci nekog ko bi ti uplatio preko paypala


ova informacija nije tačna. ja u mojoj banci plaćam 10e ukupnu proviziju kada plaćam u eu, a 6e za usa...i  sve pare stignu na odredište...:smile2:  
@RedWing: neću da reklamiram javno banku, jer nemam ništa od toga...ako te zanima koja je, pusti pp

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Williams F1 Team Racer
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2011, 11:07:02:pre podne »
ja sam u rajfajzenu platio toliko :(
i ovo nije reklama, nego bas antireklama
pritom su me TOLIKO namucili, kako moram da imam razlog zasto saljem pare, pa sam morao da potpisem da saljem kao pomoc... a bilo je nekih 40 e u pitanju... bas uzas
to je bio prvi i poslednji put da sam ista platio preko banke, i pritom sam odmah zatvorio racun.

RedWing

  • Gost
Re: Williams F1 Team Racer
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2011, 01:45:35:posle podne »
Hvala vam na savetima i sugestijama.

Ne znam jedino da li su mozda opcije placanja kao sto su Moneybookers.com, Visa/Mastercard, Western Union Transfer bolje resenje od IBAN-a... Ali to nudi neki drugi prodavac koji je skuplji za 30e...

S obzirom da set kosta 110e, pretpostavljam da me sveukupno moze izaci oko 200e :nerd: Ali svakako da ce biti vredno tih para.. Dovoljno je samo napomenuti da set ima skoro 1500 delova i da je 65cm duzine :smile2: