Autor Tema: Zdravo drugari (i drugarice)  (Pročitano 1918 puta)

Acika

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Zdravo drugari (i drugarice)
« poslato: Oktobar 25, 2017, 10:35:35:posle podne »
Ja sam Ivan, iz Novog Sada i od nedavno sam se opet ubacio u Lego vode. Kao klinac sam obozavao Lego, u to vreme sam pretezno skupljao kauboje, vitezove i gusare. Bilo je to sredinom devedesetih, u vreme krize, tako da je u tom periodu Lego bio poprilicno skup, moglo bi se reci i nedostupan, ali su moji ipak nekako uspevali da mi obezbede neke male setove s vremena na vreme... Secam se sati i sati provedenih u pravljenju raznih kreacija...
Onda su me malo sustigle godine, pa srednja skola, poslovi, zena, deca...  :laugh: i potpuno zaboravih na Lego.
Sve dok pre 6-7 meseci nisam sa sincicem otpakovao jedan lep set koji je dobio za cetvrti rodjendan. E dok smo to zajedno sastavljali, odjednom, kao neki talas, sve mi se vratilo... i od tada sam pomalo lud. Krenuo sam da nabavljam sve i svasta, sve pod izgovorom da je za klinca...  :redface: Mislim, i on je generalno odusevljen i u stanju je satima da se igra i uziva... ali ovo sto ja radim u poslednje vreme bas i nije normalno. Sto je najveci fazon, apsolutno nemam dovoljno vremena da uopste bilo sta radim sa kockicama, osim vikendima kada sa klincem sastavljam neke setove pomalo... Ostalo vreme provedem u trazenju, nabavljanju i sortiranju onoga sto kupim. Shvatio sam da me to izuzetno opusta. Naravno, nadam se da ce u buducnosti biti vremena i za neke projekte, sad vec imam sasvim solidnu kolicinu materijala da bi se mogle praviti interesatne stvari.
Daleko sam od toga da mogu da napravim neki dobar MoC, ali se svaki put odusevim kad vidim kakve stvare prave neki od vas.

Eto toliko od mene za sad...

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2017, 11:13:18:posle podne »
Pozdrav gari,
dobrodošao.
Ima ovde još novosadjana sa sličnom dijagnozom i ne brini, biće sve gore i gore :D
Što ti dete bude više raslo, trudićeš se da mu kupiš sve više kockica, supruga će se buniti
da ih ima po celoj kući i da ih ima previše (što je besmislica- ne postoji previše kockica)
a naravno, i ti ćeš imati rođendane, pa ćeš nešto i za sebe poželeti i tako....
Bitno je da uživanju nema kraja :D
Verujem da si se snašao,  ali ako ti zatreba neki savet oko nabavke kockica i specifičnih delova,
ti pitaj slobodno
Pedja
P.S. Inače, verovatno znaš da je ovaj vikend izložba naša u BIGu, naleti da vidiš  šta sve izlažemo i kako, da
se lično upoznamo i tako to...
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2017, 09:14:59:pre podne mountainboarding serbia »

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2017, 12:22:06:pre podne »
Dobro dosao na forum, nadam se da ces naci svasta nesto zanimljivo

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2017, 09:22:29:pre podne »
Na osnovu tvog poprilično kvalitetnog iskaza,
dijagnoza jeste da si beznadežan slučaj, sa gotovo nikakvom mogućnošću oporavka-Legoholik
Peđin opis posledica, pogotovo širenja kockica (po domu) i reakcije antite bolje polovine je takođe-
ne može biti tačniji. Tako da se pomiri, radi redovne terapije sortiranja, slaganja i po mogućnosti-sklapanja...
Ovo je udruženje  sapatn saboraca (koji mi je danas) pa ko zna, možda ti bude lakše u priči sa onima koji te razumeju.
Ajd, u zdravlje!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Acika

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2017, 02:00:36:posle podne »
Haha, koji ste vi carevi!  :laugh:
Skontao sam sve sto ste napisali vezano za dijagnozu i posledice u buducnosti i znam da ste u pravu...
Sto se tice izlozbe, znam za ovu koja treba da bude za vikend, ali na zalost necu biti u gradu. Na prosloj sam bio sa klincem i upoznao sam se sa nekima od vas, ali nisam siguran ko je ko.
Inace forum pratim odavno, ali iz nekih razloga nisam uspeo da se registrujem u tri prethodna pokusaja, sve dok nisam umesto svog zeljenog usernamea izabrao ovaj, koji nema veze sa zivotom.  :ninja:

PS: nemam nikoga u okruzenju koga ovo zanima, tako da ste mi vi jedina nada.
Pedja, sto se tice nabavle kockica, solidno se snalazim, pokupio sam svasta na Limundu prethodnih par meseci.
A pre par dana sam preko britanskog ebaya porucio oko 5kg svega i svacega. Cekam da mi to stigne za 5-6 dana, pa sreci nece biti kraja...
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2017, 02:04:13:posle podne Acika »

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 30, 2017, 11:03:50:pre podne »
Dobro nam dosao, Novosadjana nikad' dosta : )


brickblues

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 946
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • brickblues@instagram
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 30, 2017, 11:15:05:pre podne »
...Novosadjana nikad' dosta : )
Jes vala!! Dobro nam došao!!  :wink:

FatBoyIgi

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 544
  • Pol: Muškarac
  • ..::| LEGO fan forever |::..
    • Pogledaj profil
Odg: Zdravo drugari (i drugarice)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 30, 2017, 07:04:00:posle podne »
Dobrodošlica i od mene i samo lagano, ovde si okružen istomišljenicima tako da ima da ti paše maksimalno. Uživaj i dođi da se družimo na nekoj sledećoj izložbi.
..::| LEGO fan forever |::..

Brickset - http://brickset.com/sets/ownedby-FatBoyIgi