Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 51047 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #375 poslato: Decembar 07, 2011, 02:03:11:posle podne »
ne, ne, to je uletelo dok sam kucao odgovor, mislio sam na 5kg =5000 komada :)

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #376 poslato: Decembar 07, 2011, 03:10:45:posle podne »
Ја вид\'о да је један лист 1 грам, према томе... \"ако сам овде, нисам тамо, математика не лаже...\"

Хвала за слику, са слике се види да може и преко руба чаше. Могао би метар увис тако наслаганих листова.

Ја се слажем са тобом, и мене више интересују појединачне коцкице него сетови.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #377 poslato: Decembar 07, 2011, 03:59:31:posle podne »
zavisi od radnje do radnje, ali uglavnom ti dozvole da naslazes do visine poklopca, i sme da predje tu visinu za jedan stud. Jedan stud pri ovakvom slaganju je  4 biljke :) svasta stane u taj poklopac :)

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #378 poslato: Decembar 07, 2011, 05:47:34:posle podne »
Па кад сам видео колико је оном баји стало у чашу изнад ивице, одма\' ми је синула идеја... Покварењак матори. :shy:

Елем, да ли је неко наручивао у овој радњи: A HandFul of Bricks
Да ли је неко (осим Ангелија) наручивао од Пољака и то поштом? Ова радња има врло повољну поштарину.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #379 poslato: Decembar 07, 2011, 06:04:19:posle podne »
Treba da mi se javi jedan narucilac iz radnje Fedibeka, ne znam ko je narucio, svim ostalima sam razdelio.

Takodje, tu su i tri narudzbine od Amera, od jednog znam ko je, ostala dvojica ne znam ko su, nek mi se jave na pp radi preuzimanja.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #380 poslato: Decembar 07, 2011, 06:53:36:posle podne »
Citat: \"aca\" post=6853
Па кад сам видео колико је оном баји стало у чашу изнад ивице, одма\' ми је синула идеја... Покварењак матори. :shy:

Елем, да ли је неко наручивао у овој радњи: A HandFul of Bricks
Да ли је неко (осим Ангелија) наручивао од Пољака и то поштом? Ова радња има врло повољну поштарину.

ih, ovoga treba kupiti na kilo :) (a video sam da i onaj moj poljka ima koliko hoces ovih zmajeva:)

sve ovo sa slike za 1.82e - eto super ekipe za Drow jahache ;)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #381 poslato: Decembar 07, 2011, 07:02:20:posle podne »
Angeli, ti ko da mi citas misli :wink2:
Taman sam te htjeo cimati za varijantu da porucim ovog zmaja kompletnog ili bar u djelovima.
Ajd da se dogovorimo pa da se poruci odavde, a ako sam dobro vidio tvoj poljak ima u djelovima; moze i od njega.

Sta kazes?

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #382 poslato: Decembar 07, 2011, 07:34:34:posle podne »
Ja ću barem 5 komada ako je ta cena, nema veze što fale krila i rep...

Hexx

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #383 poslato: Decembar 07, 2011, 08:02:23:posle podne »
Hoću ih i ja, uzeo bih nekoliko, sve zavisi da li ima različitih boja, ali ovako makar 3.
Krila ćemo lako nabaviti :grin2:

Angeli

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #384 poslato: Decembar 08, 2011, 12:21:57:pre podne »
bogami krila cemo najteze nabaviti, ali
1) krila mogu da se naprave i od obicnih kockica (masta masta:))
2) ja bih koristio ova krila, bukvalno su dzabdzabe: ima ih za po 0,06 e po komadu ;)

preporucio bih da, ako salje postom, da rasklopi sve zmajeve, u delovima ce zauzeti manje mesta. ta tela su masivna, pet komada i vec je debeo paket

zamisli da svako sa foruma uzme po pet komada, i da svi donesu na izlozbu ;) npr 80 zmajeva :)

i cek da vidim ko je jeftiniji.... ovaj tvoj je duplo jeftiniji... mada onaj moj ima i braon po istoj ceni (kome to treba u zivotu:))

okej, ako se uzme vecakolicina, trazicemo mu popust od npr 30 posto, kukace i smanjicemo na 20%, to ce prihvatiti

za 40 kom cena je 72e bez popusta, ako uspe popust 58e ; recimo da nas petorica uzmemo po osam komada, to bi znacilo da svako da po 11.6 e

onda bi trebali reci da sve rasklopi, spakuje u kovera ti posalje, da na koverti napise \"koriscene igracke\" i nema zime ;) MADA

mada - 40 ovih je preko 4 kg. onda imam bolju ideju - saljem mojoj vezi u poljskoj, ovaj to stavlja na bus, i postarina nas iznese 10 e (za bus) i nesto sitno poljska-poljska ( za ovu tezinu, to je 3.9 e

dodatni troskovi +4% za paypal, sto je na ceo iznos 2.5e za sve

Drugim recima, svako dobije po osam zmajeva za 15e (svi troskovi)

---------------------
zanimljivo :)

sad krece razmisljanje ;) zamisli da uzmemo 80 zmajeva, cena shipinga ostala bi ista. na 80 zmajeva trazio bih 35% popusta (krajnjih), a to je samo 10 ljudi po 8 zmajeva, i pritom bi sve doslo i manje. a zamisli 80 zmajeva sa jahachima na izlozbi ;) i dugim kopljima (koja su dzab dzabe, kostaju dinar :))
----

ili ovako, \"uzeo bih ceo, lot, svih 296 zmajeva koje imas, za 170e. to je moja ponuda\" sa cenkanjem, dosli bi do 195. to je 200e. shiping bi bio 25 e poljska - srbija i jos negde oko 12 poljska-poljska

200+25+12+ 8e paypal fee = 245e. da zaokruzimo na 250. drugim rechima: nas 10 bi za po 25 e po coveku mogli da dobijemo po 29 zmajeva i jos po pola od jednog :)

;)

tako inace dolazim do ovih velikih kolicina kockica, kad naletim na neki zacudjujuce dobar dil, bulkovi i sl ;)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #385 poslato: Decembar 08, 2011, 01:04:43:pre podne »
Heh, ta krilca na ovom (ogromnom) zmaju mogu da izgledaju samo kao stabilizatori. Brick-built bi bila predebela svakako.

Ne grandomaniši, niti imam gde da držim tolike zmajeve niti mi je prirodno da kupujem tolike količine  koje mi realno ne trebaju samo da bih mogao da izboksujem popust.

5 komada, malo se pomučim da im nađem krila i repove i to je to.

Hexx

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #386 poslato: Decembar 08, 2011, 01:56:34:pre podne »
Ne znam... mene je kupio :grin2:

U tako nekoj kombinaciji svakako računaj na mene Angeli, ono, čak i da nemaju krila, mogu da prođu kao veliki vatrostalni gušteri za jahanje, nabavićemo im repove već, a krila ono, gde ko ugleda po bricklinku - da kupujemo, čak i ona žuta da im stavimo, ok je :)

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #387 poslato: Decembar 08, 2011, 08:14:07:pre podne »
Опа бато! :amazed:

Мене не интересују змајеви већ обичне коцкице (јефтине су, ја сам рачунао кило-два, а може и више, уз цењкање), али бих за ту цену узео бар два змаја, нека се нађу...
Јесте Ангели грандоман, али није једини ман(ијак) овде, скупиће нас се већ... :mill:

Ја сам за, ако се скупимо, ти Ангели организуј, а ја ћу ти послати своју жељотеку.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #388 poslato: Decembar 08, 2011, 12:57:24:posle podne »
:)
okej, mogu da se naruce i normalno, postom ;) 28 komada bi bilo ispod tri kile, znaci postarina 18 e

vidi, ako uzmes pet komada, to s euopste ne isplati, jer 5 komada su 510g. razlika izmedju postarine za 480 i 510 g je 2.8e :) onda ili uzmes 4 ili 6 komada :)

ako uzmes 4 komada, to mu dodje 12 e, trunku ispod.

a vidi moju racunicu, svako dobije 8 zmajeva za po 15 e :) i to sam jos zaokruzivao, i to ne na nasu stranu :)

ili 29 zmajeva za 25 e :) tj duplo veca cena a sedam puta vise zmajeva :)

mada istina, sta raditi sa 29 zmajeva sto ne mozes sa cetiri ili sest :) jedino ima smisla za izlozbu :) ali i tada onda okruzenje mora da bude grandiozno :) sto vuche jos kockica, jos kupovina i tako u krug ;)

-------------------------------------

Edit
: btw, kada budete pravili spisak za lugbulk, ovo je kockica koje bi definitivno trebalo imati u velikim kolicinam a(nebitna boja, pretpostavljam da cete sivu, ali preporucujem crnu, posto ce svi praviti zidove kuce od nje, a zidovi, (te ivice) uvek su vam (nam) crne

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #389 poslato: Decembar 08, 2011, 03:23:49:posle podne »
Слажем се да зе ови змајови не исплате у малим количинама; ја сам имао намеру да набавим до 2 киле коцкица (12 евра). Ако се ти одлучиш за више змајева, објединимо наруџбу и организујемо ту луду комбинацију преко Албукеркија у Пољској. :confuzed2: :laugh:

Све што ми испадне транспорта испод 12 евра је добро. Ја видим да овде имају већ двојица заинтересованих. :beaten:

А и коцкица може, само бих ја беле.