Autor Tema: Pro Lego radionica (polomljeni delovi + ostalo)  (Pročitano 13915 puta)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pro Lego radionica (polomljeni delovi + ostalo)
« poslato: Decembar 16, 2012, 01:43:02:posle podne »
U ovoj temi stavljaću sve prepravke polomljenih LEGO delova koje sam radio, a koje nisam zaboravio da uslikam, kao i različite radove koji upotpunjuju Lego svet :smile2:

Dakle, nemojte bacati polomljene delove! Ne može se od babe dobiti devojka, ali se neke stvari mogu vratiti u početni oblik i potrebnu funkciju :laugh:

Krenuću sa poslednjim, upravo završenim radom. U pitanju je zastavica, kod koje su bile polomljene obe hvataljke/klipa (po jedan krak sa iste strane).



















Slike prethodnih radova ću postaviti kada ih pronađem :grin2:

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2012, 01:48:25:posle podne »
ludnica
svaka cast

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2012, 02:19:42:posle podne »
Opa majstore svaka cast...otkrij nam tajnu  lepka i plastike ili cega vec si koristio za zamenu polomljenih klipova?

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2012, 03:16:52:posle podne »
Miloše, u pitanju je Superlepak i lepak za makete, a plastika je uzeta sa ramova na kojima stoje makete. Takođe sam koristio i boje za makete i bezbojni lak :smile2:

Evo i ostalih radova. Nema svih slika, ali probaću da objasnim:

1. rad su mi bili Štitovi. Klasika - polomljene drške. Na slikama su tri štita. Srednji je ceo, a levi i desni su bili polomljeni. Obe drške sam napravio od plastike sa ramova za makete.






2. rad je bio na privesku. Zbog loše lemilice je ostala veća rupa u glavi. Glava je prilično gumirana, te je došlo do malo većeg topljenja :cry:  Na prvoj slici se vidi rupa u glavi, na drugoj neophodan pribor, a na trećoj i četvrtoj finalni proizvod. Prilikom skidanja deo koji se otopio sam sačuvao i skoristio za popunjavanje rupe :smile2:









3. rad je bila nogica sa figure-magneta. Prilikom skidanja figure sa magneta, došlo je do pucanja leve nogice. Nisam uslikao polomljenu nogicu, ali sam na prvoj slici označio žutom linijom deo koji je ostao na magnetu, a koji sam zamenio plaastikom sa rama za makete, te ga posle prefarbao. Kao što vidite, nogica se posle sanacije sasvim lepo hvata za studove/bobe. Nogica pripada figuri Anubisa, te je tokom rada print spreda bio zaštićen :wink2:











Još da kažem da nijedan od delova koje sam ovde predstavio ne pripada meni, osim Kit Fista, SW figure sa priveska. Da ne ispadne da ja samo lomim delove :laugh:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2012, 03:51:48:posle podne »
E evo jednog predloga za tebe :smile2:  ako si zainteresovan naravno

Na ovoj slici imam 3 polomljena stita...nekom prilikom se nadjemo ja ti ih dam ti ih popravis i meni vratis samo ovaj sa lavom :smile2:


Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2012, 04:31:48:posle podne »
Naravno Miloše, nema problema :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2012, 04:55:33:posle podne »
It\'s a deal :wink2:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2012, 08:20:31:posle podne »
svaka čast!
poseduješ neke neverovatne skill-ove :nerd:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 16, 2012, 10:15:42:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=17566
svaka čast!
poseduješ neke neverovatne skill-ove :nerd:

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #9 poslato: Decembar 16, 2012, 10:29:47:posle podne »
Ovo je stvarno ali stvarno extra, uzivam dok gledam sve sta radis... Da imam vremena mozda bi i pokusao ovako necim da se bavim, mada ne verujem da imam toliko strpljenja.

Hvala sto ovo delis sa nama na forumu ;)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2012, 10:43:24:posle podne »
Ja mislio da je srednji stit polomljen,i onda procitam i ukapiram da je taj citav.Nemam polomljenih delova ali kad slomim nesto javicu ti da mipopravis.


Svaka cast na strpljenju,imam osecaj da si ti jako miran i stalozen covek.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

luka00

  • Gost
Re: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #11 poslato: Decembar 16, 2012, 10:53:07:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=17572
Ja mislio da je srednji stit polomljen,i onda procitam i ukapiram da je taj citav.Nemam polomljenih delova ali kad slomim nesto javicu ti da mipopravis.


Svaka cast na strpljenju,imam osecaj da si ti jako miran i stalozen covek.:grin2:

de nije miran prvo ona LDD pa sad ovo covek sa celicnim zivcima :karate:

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #12 poslato: Decembar 16, 2012, 11:31:01:posle podne »
Pa covjek se bavi maketarstvom.

Mislim da to sve objasnjava. :wink2:

Uzgred, Profo svaka cast na ideji!!! Cim dodjem u BG ima da pregledam bitne djelove za popravku, pa se dogovaramo.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #13 poslato: Decembar 16, 2012, 11:38:35:posle podne »
Hvala svima drugari na komentarima! Drago mi je da vam se dopada to što radim :smile2:

Ono što još nisam radio, a što je zapravo najpotrebnije (svima), jeste da ovladam tehnikom pravljenja klipova na sedlima za konje. Ali mislim da tu nije dovoljno samo kao na zastavici izraditi klipove. A evo zašto. Izrađeni klipovi su veoma krti i superlepak ne može da izdrži mehaničko krivljenje. Obratite pažnju na sliku:



Ovde belu (celu) zastavicu možete direktno da skinete sa koplja, jer njeni klipovi dozvoljavaju malo savijanje. Ako bi plavu (popravljenu) zastavicu pokušali na isti način da skinete, oba klipa bi ponovo pukla. Plava (popravljena zastavica) može da se stavlja i skida samo navlačenjem i svlačenjem sa koplja :sad:  Šta je tu je. Bolje i tako, nego nikako.

E sad, što se tiče sedla, ako je jedan ili su oba klipa polomljena, mislim da bi trebalo odseći ceo deo sa klipovima (označen na slici) i napraviti potpuno novi, koji bi bio fleksibilniji i koji bi omogućavao da se oružje stavlja/skida prostim uvlačenjem/izvlačenjem (što bi moglo i sa samo dorađenim klipovima), kao i direktnim stavljanjem i skidanjem.



No, videćemo vremenom. Treba pronaći i odgovarajuće komade plastike, od kojih bi to moglo da se izvede... Možda neko ima neko sedlo da pozajmi da probam :laugh:

stanislaw

  • Gost
Odg: Popravka polomljenih Lego delova (Pro radionica)
« Odgovor #14 poslato: Decembar 17, 2012, 06:39:18:pre podne »
Evo jednog pitanja za profi radioničare... Među delovima koji najlakše stradaju svakako su i creva u vidu crnog kanapčića sa drškom na vrhu (vatrogasni šmrkovi, pištolji za benzinske pumpe itd...)
Uspeo sam preko Bricklinka da nabavim nove drške. Pitanje: kako udenuti i fiksirati kanapče unutra??

Nedavno sam uspešno operisao puknutu šarku, hinge 2x4. To je trodelni sklop, sastoji se iz gornje i donje 2x4 pločice i unutrašnjeg cilindra (uvek su ga radili u crvenoj boji) koji se rotira zajedno sa pločicom. Bez obzira da li pukne gornja ili donja pločica, na Bricklinku se može poručiti odvojeno. Zatim skalpelom treba iseći prsten na ionako puknutoj pločici, kako bi se oslobodio unutrašnji cilindar (nisam pronašao drugi način za njegovo vađenje) i sastaviti novi sklop...