Autor Tema: bricklink do Beča  (Pročitano 3322 puta)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
bricklink do Beča
« poslato: Januar 12, 2013, 02:43:53:posle podne »
Zdravo svima,

razmišljao sam malo kako da rešimo naručivanje sa bricklinka... Ovo je najbolje što sam smislio, naravno ako neko ima neki konstruktivan predlog, možemo da promenimo ove \"uslove\".

Svako može da naruči sa svog bricklink naloga. Treba samo da napiše da se narudžbina pošalje na moje ime i adresu – dakle u Beč. Onaj ko naruči dobije fakturu na kojoj piše koliko ukupno treba da se plati, računajući isporuku u Beč i još neke dodatne troškove ukoliko to bricklink prodavnica to traži.
Ja mogu da platim narudžbinu IBAN-om, PayPal-om (koji ima i u Srbiji) ili kreditnom karticom u bilo kojoj valuti. Ovo pišem zbog uslova plaćanja koje nude bricklink prodavnice
Uzimam minimalno 3 evra za ovo, ili eventualno možete da me častite iznos u protivrednost lego delova iz te iste prodavnice (pod uslovom da mi treba nešto naravno).  Ako neko naruči 2kg delova, ona bih uzeo npr 10e ili tako nešto. Dakle u suštini zavisi od veličine/težine narudžbine.
Ako je neka bricklink prodavnica u Beču ili negde u Austriji, ne pitajte me da li je moguće da to lično preuzmem da se ni bi plaćala dostava. Dakle NE :)
Pre nego što ja platim, moram dobiti minimalno 70% iznosa unapred. Zašto ne 40% kao kod novih setova? Zato što ne znam u kom stanju su ove kockice i ako se neko predomisli da mogu lako da prodam tu narudžbinu tako da ne bih bio u minusu (prosto).
Iz ličnog iskustva, od trenutka plaćanja na bricklinku do trenutka dobijanja paketa može da prođe i do 20 dana, ja sam jednom upravo toliko dugo čekao. Prosek za ovih moji 7-8 narudžbina do sada je 10 dana.
I naravno, ne mogu da obećam kada će to stići u Srbiju, pošto ne znam ni kada će stići u Beč a ni kada ću ja u Srbiju. Ista priča od tog trenutka, set mogu da pošaljem nekom službom (o trošku kupca) ili da se lično preuzme
Što se tiče carine, u slučaju da je u pitanju nov set ili polovan set u kutiji, 95% da je neće biti, inače 99.99% :).


I još pogledajte šta je Angeli napisao u postu ispod ;)

Angeli

  • Gost
Re: bricklink do Beča
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2013, 08:51:04:posle podne »
dobra je ideja, stim da mozes da vidis sledece: ne moras previshe da komplikujes - ljudi mogu da narucuju na svoju adresu, da se ne cimas i sa time, ti samo da vrsis uplate preko paypala, posto je to rak rana svima. Takodje, ako se iz EU salje za Srbiju, sve je 20% jeftinije, jer se ne placa VAT (zato sto nismo EU zemlja, i imamo carinu)

Kada ljudi narucuju, podseti ih da do 49.9e ne placaju carinu (49.9 bez postarine i dodatnih troskova)

Kada vrsis uplatu, napisi broj narudbine (tipa: \"BL order #1234543\") i copy pastuj \"please send to the bricklink address\"

Sto se tiche provizije, mozes da kaze: narudbine do npr 20e, provizija je 3e (dajem primere, menjaces cifre), a preko 20e 5% od narudbine, ili na svakih sledecih 10e po 1e vishe, i sl. Sam proceni sta zelis.

eto, ovo moze da ti olaksa zivot, barem malo :)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: bricklink do Beča
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2013, 10:14:34:posle podne »
Pa može i tako kao što si napisao, tako je mnogo jednostavnije za mene svakako :grin2:
Dakle, ako treba samo da platim nekome nešto IBANom ili PayPalom i da ne moram da donosim paket ili bilo šta, onda nema nikakvih problema!

U tom slučaju dve izmene, moram dobiti ceo iznos pre nego što platim (i uplaćujem tačno onoliko koliko dobijem u evrima) i mogu da kažem da će provizija biti 2 evra (simbolično) bez obzira na količinu ili iznos :wink2:  Ako neko hoće još da me časti nešto, ne ljutim se :grin2:

Takođe treba obratiti pažnju na kod IBAN plaćanja na to da neke zemlje naplaćuju prenos para preko IBANa, ali čini mi se da to ne važi za EU.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: bricklink do Beča
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2013, 07:54:42:pre podne »
Inače paypal je stigao u Srbiju, tako da uzmite i to u obzir :)