Autor Tema: setovi 2014  (Pročitano 28309 puta)

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #150 poslato: Januar 08, 2014, 08:04:01:posle podne »
Neverovatno da ja to kažem ali stvarno lep i detaljan set, vrlo lep za  igranjac.
Ali onaj krov sa rupama, koje bi tako lepo pokrili tile, užasno mi  bode oči
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Ђапето

  • Gost
Re: setovi 2014
« Odgovor #151 poslato: Januar 08, 2014, 09:20:12:posle podne »
Феноменално!

За сет стварно има бесконачно много детаља!

Једино можда треба размислити о философији фигурица.

Супер хероји на пример као Капетан Америка има главу која има чворугу на врху то јест обична глава зашто је не уобличе или нека кацига као код Флеша.

С друге стране Симсонови немају такве, што је рекао бих добар потез, али зато су деца нереално главата и имају дугачке руке а кратке ноге, то је стара философија и некако је кул а у исто време и није, нисам паметан, не знам да ли и Лего има ту дилему и шта би уопште било естетски лепше, игривије али и економски најисплативије.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #152 poslato: Januar 09, 2014, 06:48:08:pre podne »
Citat: \"Sale\" post=30792
Neverovatno da ja to kažem ali stvarno lep i detaljan set, vrlo lep za  igranjac.
Ali onaj krov sa rupama, koje bi tako lepo pokrili tile, užasno mi  bode oči

Ako misliš na vidljive stud-ove na krovu, jedan od uslova projektovanja klasičnih setova u TLG je da studovi moraju da budu vidljivi i da ne sme sve da se sakriva tajlovima i SNOT-om. U okviru kompanije je zvanična politika da ako se neki dizajner stidi vidljivih stud-ova, onda ni ne treba da radi za LEGO kome su stud-ovi jedna od najprepoznatljivijih karakteristika...

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #153 poslato: Januar 09, 2014, 08:27:54:pre podne »
Hvala na primedbi.
Upoznat sam sa tom politikom, tim pre jer smo nedavno pričali o njoj,
baš povodom objave nekog novijeg seta.
Ok je takav stav firme.
Ali ovde je sve jako zgodno ukomponovano, skoro u potpunosti SNOT a ostavljen je krov koji deluje preterano, napadno ogoljen.
No, to je moje mišljenje i nikako ne može da umanji stvarnu privlačnost Simpson seta.
I moj avatar gaji naklonost ka istom :grin2:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

sto mu gromova

  • Gost
Odg: setovi 2014
« Odgovor #154 poslato: Januar 09, 2014, 08:37:57:pre podne »
Mislim da su The Simpsons odlicna tema i potez od strane Lego-a. Crtez je generalno prost sto daje izuzetno velike mogucnosti pri dizajniranju raznih setova i tema. Opet, sam crtani je izuzetno popularan, sto govori da ce se tema prodavati, mogu slobodno da kazem na nivou Star Wars.
Ove godine ce na izlozbama sve da prsti od Simpsons diorama.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: setovi 2014
« Odgovor #155 poslato: Januar 09, 2014, 08:42:09:pre podne »
Imacemo prilike da se igramo sa njim :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.711
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #156 poslato: Januar 09, 2014, 11:29:03:pre podne »
Ono sto mi je donekle drago da je ovaj set takoreci eksluziv i da verovatno nece biti vise simpsons setova. Svi bitni likovi su tu set je ogroman i fenomenalan. Za sada ne planiram da ga kupim, ali ima brda novih delova i korisnih delova za mocovanje pa ko zna ;)

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Odg: setovi 2014
« Odgovor #157 poslato: Januar 09, 2014, 12:22:10:posle podne »
za one koji nisu zadovoljni izborom figurica imace priliku da u maju pazare seriju figurica

LegoLover

  • Gost
Re: setovi 2014
« Odgovor #158 poslato: Januar 09, 2014, 02:28:50:posle podne »
Po mom mišljenju, trebalo je da ovaj set naprave manjim, a da naprave još nekoliko manjih setova, verujem da bi se onda ova tema bolje prodavala....Ali ni ova kuća nije loša, samo mi se ne dopadaju figure, mada ni sam ne znam kako bi ih uradio drugačije....

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.485
    • Pogledaj profil
Re: setovi 2014
« Odgovor #159 poslato: Januar 09, 2014, 03:37:46:posle podne »
Meni je ovaj set skroz potaman, ako baš tražim \"grešku\" to bi jedino bio Homerov stomak tj. nedostatak istog. :tongue2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #160 poslato: Januar 16, 2014, 09:03:55:posle podne »
pojavile su se na internetu neke poverljive slike (očajne rezolucije) dva nova voza i železničke stanice.

Putnički voz dosta podseća na 7897 iz 2006. godine, s tim što ima malo zaobljeniji nos, takođe je beo.

Teretni voz se vrlo malo vidi, vidi se da je plave boje ima kratak onaj deo ispred kabine (kao BNSF i Maersk), ne vide se vagoni

Železnička stanica je tako uslikana, da se suštinski ništa ne vidi, sem jednog žutog taksija koji verovatno dolazi uz nju i da se neka nadstrešnica oslanja na konstrukcijski A ram onakav kakav imamo u lone ranger vozu...

sve u svemu, jedva čekam da se pojave zvanične slike visoke rezolucije :grin2:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: setovi 2014
« Odgovor #161 poslato: Januar 16, 2014, 10:22:48:posle podne »
Putnicki voz ukoliko malo doteraju kljun (da npr ne viri skoro 20 studova vrh njuske od prvog tocka pa kad treba da skrene u krivinu kosi sve oko sina)  i malo poboljsaju vagone u odnosu na 2006tu moze biti vrlo lep, opet imitacija nemackog  ICE-a.

A teretni bi mogao posle duzeg vremena da razbije samo kad bi se potrudili, da ne skarabudze .

Uh nova stanica, hm treba mnogo da je s..bu pa da ne kupim, ko zna koju po redu vec :wink2:

Nadam se da ce biti neka kombinacija putnicke ali sa delom i za teretne vagone. Od one iz 1995te ili 97me nije bilo teretnih  stanica

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #162 poslato: Januar 16, 2014, 10:57:22:posle podne »
Citao sam na netu da su vozovi jos u razvoju i da ce se dotjerivati i da im nije to konacan izgled.
Viditi cemo jel samo prica ili...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: setovi 2014
« Odgovor #163 poslato: Januar 20, 2014, 07:05:15:posle podne »
u drugoj polovini godine nam dolazi remake polar expedition-a iz 2000. godine...deluje mi da su setovi zanimljiviji nego pre 14 godina...

prema nezvaničnim slikama nam dolaze haskiji i beli medvedi u kalupu koji je napravljen za šumsku policiju...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: setovi 2014
« Odgovor #164 poslato: Januar 20, 2014, 08:16:38:posle podne »
Da,da,da,da,daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Secam se kad sam sa 6 godina gledao u izloge,a tad moji nisu imali para da mi kupe velike setove,a i sestra se tek rodila,zato sad fanvikende cekam te.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/