Autor Tema: 30609-1: Lloyd polybag  (Pročitano 1201 puta)

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
30609-1: Lloyd polybag
« poslato: Oktobar 09, 2017, 10:02:31:posle podne »
Napomena: Kao i prethodnu, ovu recenziju sam postavio na svom blog-u i ovde je prenešena uz minimalne izmene.

Lloyd se nalazi u centru priče LEGO Ninjago filma, pa zato i ima smisla da upravo on dobije najviše različitih minifigova. Jedan od tih minifigova je dostupan isključivo u formi polybag-a. Strogo govoreći, set 30609 nije dostupan za kupovinu, već se deli kao promotivni materijal u radnjama. Bilo kako bilo, BrickSamurai je uspeo da nabavi jedan i sada delimo utiske sa vama.

Pakovanje


Samo pakovanje je prilično standardno, barem što se tiče polybag-ova. Na prednjoj strani se nalazi slika Lloyd-a u akcionoj pozi, sa mačem u ruci. Zadnja strana prikazuje samo zaštitne znakove, informacije o proizvodnji i upozorenja.

Sadržaj


Sadržaj polybag-a ne krije nikakvo iznenađenje. Dobija se sama minifigura, aksesoari (kapuljača, mač) i instrukcije. Kao što je to slučaj i sa drugim polybag-ovima koji sadrže samo minifigure-e, ne dobijaju se rezervni delovi. Doduše, postoji jedna stvar koja me jeste iznenadila prilikom otvaranja polybag-a. Čim sam ga otvorio osetio sam jak miris "kineske plastike" koji nisam imao priliku da osetim u bilo kom drugom LEGO setu-polybag-u.

Uputstva


Uputstva su kratka i koncizna – štaviše, sadrže samo jedan korak. Međutim, standardne su veličine za polybag. Preostali prostor je ispunjen promotivnim slikama za Ninjago film. Sa jedne strane su prikazane sve nindže ispred Ninjago City-a, a Garmadon je prikazan kao konstantna pretnja gradu. Druga strana prikazuje Lloyd-a u šumi bambusa, kao i jedini korak uputstva.

Minifigura


Čim se figura sastavi, odmah postane jasno da nešto nije uredu. Lloyd-ova kosa je siva umesto plava! Čuo sam da se ovo može desiti sa kapuljačom koja dolazi u kolektibilnoj seriji minifigura, što je veoma razočaravajuće, pogotovo kada se uzme u obzir njihova cena. Nadam se da će barem neki od ovih zapravo imati plavu kosu.

Sada kada sam to izbacio iz sebe, mogu slobodno reći da obožavam kako me ova minifigura podseća na superheroje i smatram da je, zbog toga, odličan dodatak postojećim.

Torzo na sebi ima sjajan print koji prikazuje prelazak iz ležernog odela u gi zelenog nindže. Ovaj print je ekskluzivan i može se naći samo u ovom polybag-u. Ono što ovom torzu fali, po meni, je print sa zadnje strane. Definitvno ima prostora za njega i trebao je biti dodat.

Noge imaju isti print kao i minifigure iz 70607 - Ninjago City Chase i 70620 - Ninjago City setova. Print prikazuje Lloyd’ovu majcu koja je delimično upasana u njegove pantalone.

Glava takođe ima ekskluzivan print, ili bih barem tako rekao, ali postoji mogućnost da grešim. Print na glavi prikazuje ljutog/iznerviranog Lloyd-a. Pored ovog, Lloyd je prikazan is a drugim emocijama, tako da ga je moguće koristiti u kreacijama u zanimljivom spektru emocija. Nažalost, samo prednja strana glave ima print.

Aksesoari su ranije spomenuta kapuljača (sa kosom pogrešne boje) kao i mač. Mač nije ekskluzivan ovome polybag-u, već je dostupan i u nekoliko setova. S druge strane, kapuljača je dostupna još samo u kolektibilnoj seriji.

Opšte informacije

Ovo je druga Lloyd-ova minifigura koja dolazi u polybag-u. Prva je 30608 - Kendo Lloyd, koja se dobijala uz The LEGO Ninjago Movie video igru, ukoliko se kupila pre nego što je izašla, dok se ovaj polybag dobijao besplatno od 22og septembra, uz kupovine preko €50.

Još uvek nema informacija da li će se ovaj polybag moći kupovati direktno, ali ja smatram da hoće.

Krajnja ocena

Sve u svemu, ova minifigura odlično izgleda i veoma je jedinstvena, barem što se tiče Ninjago minifigura. Prelaz od srednjoškolca do superheroja je odrađen sjajno. Nadam se da će i ostatak nindži biti prikazan na sličan način.

Dobre strane
  • Minifigura podseća na superheroje
  • Napokon znamo identitet zelene nindže
  • Sjajan dodatak postojećim minifigurama
Loše strane
  • Intenzivan miris nove plastike
  • Pogrešna boja Lloyd-ove kose
  • Samo jedan print na glavi
Ovo je bila naša druga recenzija i nadam se da vam se svidela.

Kao i ranije, bio bih zahvalan na svim komentarima, mišljenjima, kritikama i/ili savetima.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 30609-1: Lloyd polybag
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2017, 12:42:26:posle podne »
Lep review. kao neko ko ne prati ninjago svet u detalje, za mene je ovo samo jedna fantastična figurica.

Što se tiče mana, za mene je najgora vezana za miris. Lego skoro nikad nisu imale miris, ili jako slab, tako da je ovo za mene baš razočaravajuće.  Lego i Lepin će se uskoro susresti   :sad:

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 30609-1: Lloyd polybag
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2017, 03:13:26:posle podne »
Lep review. kao neko ko ne prati ninjago svet u detalje, za mene je ovo samo jedna fantastična figurica.

Što se tiče mana, za mene je najgora vezana za miris. Lego skoro nikad nisu imale miris, ili jako slab, tako da je ovo za mene baš razočaravajuće.  Lego i Lepin će se uskoro susresti   :sad:

Da, i ja sam se bas iznenadio :/ To + promasena boja su neke novine za mene, barem sto se LEGO-a tice.