Autor Tema: Kako ne polomiti 1x1 clip  (Pročitano 2082 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Kako ne polomiti 1x1 clip
« poslato: Decembar 16, 2012, 03:58:56:posle podne »

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2012, 04:08:56:posle podne »
Meni se to ne lomi e sad ja koristim delove te i sipke koje idu u njih iz viking setova.
Mene nervira sto se lome pinovi 3x1 mislim na plave technic pinove ali one duze.:angry:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2012, 06:57:49:pre podne »
c.c.c...  pa jel smo rekli da se kockice ne zakucavaju cekicem :)

nikad mi se nisu slomili delovi koji pominjete, meni je pak glana zrtva sledeci deo:

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2430
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

kamera

  • Gost
Odg: Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2012, 08:09:32:pre podne »
i meni se cesto desavalo da mi puknu oni delovi koje je vasa objavio ali neshvatak kako mogu da puknu oni delovi koji tebi pucaju janakine

stanislaw

  • Gost
Odg: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2012, 08:49:23:pre podne »
Citat: \"vasa\" post=17545
Stalno mi se lome ovi delovi i pojma nemam kako da ovo zaustavim!
Shvatio sam da je najbolje navlaciti sipke umesto stavljati odozgo ali i dalje mi se neki lome! Kako ovo spreciti?


Zaista tokom celog svog detinjstva, svašta sam lomio, ali nisam nikad uspeo da polomim 1x1 klip, bilo horizontalni bilo vertikalni. Meni ranjivije izgledaju ovi novi horizontalni klipovi na 1x2 ciglama, pošto su krupniji i kad dete zgazi, jedna strana klipa garantovano puca. Međutim odlično je ako onako ostane da puknut visi na jednoj ivici, ako se odmah primeni superlepak rezultati su dobri, zato što može da se precizno pritisne po šavu gde je naprso...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2012, 11:43:34:pre podne »
klipovi umeju da puknu na \"ruchici\" kojim se \"hvata\" npr oruzje

ja imam klipove koji nisu pukli, ali nemaju nikakvu moc stezanja, pa je manje vise isto kao i da su pukli. Ili to, ili mlako drze, pa sta god da stavis, gravitacija ga povuce na dole

srecom, klipovi su jeftini, pa mogu da se kupe prekobricklinka

kao savet, nikad ne kupujem \"used\" klipove i slicne kockice jer nikad ne znam kako se i koliko neko igrao sa njima, i da li ih je razglavio ili ne. Isto vazi i za minifigurine, torzoe, noge i sl. Nazalost, danas i potpuno nove (NEW) minifigurine mogu biti razglavljene, tako da kada kupujem torzoe, uzimam samo one koje imaju film preko vrata, sto znaci da nisu radjene u kini, i/ili da su radjene u kvalitetnijoj reziji. I nikad ne kupujem torzo minifigurine iz kolektibl serije, sem kad uzmem celu kesicu zbog delova, jer se najlakse razglave.

skloni pucanju su i trans 1x1 i isti takvi samoraound plejtovi, (farovi na kolima), jer se mnogo koriste :)) barem je tako bilo samnom kada sam bio klinac :)

kako sam ih samo cuvao i vrednovao, tipa cetiri trans plave 1x1 plate kockice, koje sam dobio u nekom setu sa policajcima ;) Svaka kockica mi je bila zlata vredna, i nista nisam bacao, cak ni one ostatke od plastike ;)

Udarila me emocija, pa sam skrenuo sa teme :) Oce to u godinama, i bice sve vishe (eeee, deco moja, tad su setovi bili pravi setovi, u to vreme kad je piletina imala ukus piletine:)))))

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Odg: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2012, 05:40:49:posle podne »
Nikada nisam uspeo da slomim 1x1 clip.Kako se tebi to dešava,nemam pojma!?:confuzed2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2012, 06:09:22:posle podne »
Meni se najverovatnije to desava zato sto ponekad zakacim tile umesto sipkice pa je pod velikim pritiskom zato sto nije napravljeno za to .DA li je neko nekada pokusao da spoji 1x1 clip sa tile-ovima?

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2012, 08:52:46:posle podne »
Pokuso sam ja malo su siri od sipkica i video sam ja se kocka siri pa nisam ni kacio vise.Mogao si to ranije da kazes odma bi ti reko da je od toga.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2012, 06:46:38:pre podne »
ja to ne radim, to je varanje. ako bas moram bolje se osecam ako koristim ovaj deo
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2012, 04:24:48:posle podne »
KAko mozes da koristis U clip ,odakle ti.Ima ga samo u Americi i nekim delovimja Evrope?

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2012, 06:52:32:posle podne »
kako to mislis? pa to je brickarms, gde narucis stigne. ja sam narucivao od brickmanie. jel mozes da ubacis link  na proizvodjacha za one slemove sto si dobio?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Kako ne polomiti 1x1 clip
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2012, 10:38:08:posle podne »
Vauuu ,koliko te je kostala postarina za brickarms?
Link za proizvodjaca slemva je u opisu slike