Autor Tema: NET MOC  (Pročitano 70126 puta)

aca

  • Gost
Odg: NET MOC
« Odgovor #75 poslato: April 06, 2012, 12:20:49:posle podne »
Сјајно!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #76 poslato: April 12, 2012, 04:21:52:posle podne »

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #77 poslato: April 12, 2012, 08:53:37:posle podne »
Citat: \"vasa\" post=10849
http://www.flickr.com/photos/retinence/7070205797/in/pool-44124304756@N01/


vrlo realističan moc tigra...viđao sam dobre moc-eve, al nijedan nije bio ovoliko realističan...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #79 poslato: April 14, 2012, 12:58:22:posle podne »

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #80 poslato: April 21, 2012, 11:46:28:pre podne »
Nesto sto nije od lega ali me zadivilo i morao sam da objavim ovde.Rec je o A-91 excavator koji je vise transformers nego bager msm cudo tehnologije i moj favorit u idejama sta napraviti od technic kockica.

http://www.youtube.com/watch?v=QrdvpLi96FM&feature=related
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #81 poslato: April 26, 2012, 07:00:12:pre podne »
http://www.flickr.com/photos/legohaulic/6649118841/in/photostream/
djile ,da stavis nesto ovakvo na zidove tvog grada?

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #82 poslato: April 26, 2012, 11:27:44:pre podne »
Kreacije su do bola.:amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed:
Oni vanzemaljci is ve ostalo sto pravi taj lik vaso.

Samo me zanima odakle im tolike kocke i pretpostavljam da se kupe kocke za manji moc pa onda se to rastavi pa jos malo kocki i na kraju posel par godina imas 20000 kocki u svojoj kolekciji i pravis sve zivo.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #83 poslato: April 26, 2012, 11:51:39:pre podne »
Na žalost, 20000 kocki nije ni blizu dovoljno da praviš sve živo. Moj MOC sa prethodne izložbe je imao oko 6000 kockica a efektivno je bilo \"pokriveno\" samo 4 baseplate-a 32x32. Mislim da Angeli ima 20000 samo crvenih brickova 1x2 (ako nije još dokupljivao u međuvremenu), a gde su tu svi silni arch-evi, slope-ovi, round plate-ovi i brick-ovi, cheese-vi, itd.

Mnogo para koje možeš da izdvojiš = mnogo kocaka. Nema tu mnogo filozofije. Osnovne kocke još i mogu da se kupe za pristojne pare, ali bilo šta egzotičnije (određeni oblici i boje, delovi minifigova i oprema, bilo šta što ima veze s biljkama i životinjama) košta k\'o svetog Petra kajgana.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #84 poslato: April 26, 2012, 12:21:11:posle podne »
da :) Ali znas kako, krenes polako, ovaj mesec kupis jedno, sledeci drugo,i vremenom imas dosta kockica

ja se na primer od detinjstva igram lego kockicama i nikad nisam pravio pauzu (mda, probaj to da objasnis roditeljima:), ali sam tek 2008-me naleteo na bricklink. I onda cimanje vezano za placanje, dostavu, trebalo mi je par godina da uspostavim sve rute i kontakte. Sada npr nikad ne kupujem setove, jer kostaju puno, a u njima dobijem gomilu kockica i boja koje nikad ne koristim, tako da se ogranicavam samo na kupovinu kockica. Takodje, svaki mesec kupim za nekih 30 do 50e kockica - to je prosecno, jednom sam kupio za 300e pet punih kesa, onda sest meseci nisam nista :) - sve zavisi koliko ima para trenutno, a u zadnjih godinu dana pare su sve vise i vise problem, kao i vecini, verovatno ;)

Takodje sam prostudirao opcije brickinka i obilato ih koristim :) tako nalazim velike kolicine kockica po malim cenama, dobre dilove, i pravim procene, vezano za daljinu zemlje odakle dolazi, iskustva sa njihovim postama, iskustva drugih ljudi sa tim prodavcem i sl. Na primer, sve ove trans slopove, imam ih oko 300, kupio sam kao koriscene za 3 eura - tri eura :) Kupio sam od istog prodavca 400 duplo 2x2 kockica za MANJE od 4 e :) to cu podeliti sa bg-finestom, jednom kad stignu :) kockice su idealne kao potpora iznutra za visoke zgrade

Ranije sam imao 90% kockica manje nego sada, ovo sto sada koristim za potporu iznutra ranije mi je bio ceo gradivni materijal, ali ranije sam uvek imao vise nego dovoljno kockica, sad mi uvek fali :) Drugim recima, polako, sa vremenom, kako si stariji, dolazice tvoje zarade i sa njima nove kockice, a do tada, izvuci najbolje iz onog sto imas :) Kreni da pravis, znam da ljudi u svetu odlepljuju za technics tematikom, i jednom kada vide sjajne stvari koje pravis, sami ce se ponuditi da paze na dobre prilike za kupovine, npr u  PaB-ovima, pa kad nesto iskrsne, da te obaveste

Kada su technic kocke u pitanju, onaj prodavac iz madjarske, od kojeg uzima Kokikula pa preprodaje ovde ima pune dzakove lego technics kockica, tako da bi ti to super odgovaralo, ali da odes licno, posto Koki uzima 100% provizije (tj, ako nesto plati 10e, ovde je cena 20e, sto je ok, naravno, ako on proceni da su mu troskovi i zarada toliki:) Najjednostavnije resenje je voz do Budimpeste, koji kosta (ili je kostao kada sam poslednji put gledao) dvadesetak eura, povratna. Napunis cetiri kese, koliko mozes da nosis, iscimas tog madjara da te kolima sa kesama odbaci do zeleznicke stanice, i jedino teglenje koje imas je od parkinga do kupea :) + imas dva, tri prodavca koji imaju bricklink a iz Budimpeste su, pa preturis i njihove radnje, ako nadjes nesto zanimljivo dogovoris se da svratis i kod njih, i tako ne placas shiping, ne placas VAT od 20% i ne placas carinu. A sozbirom da uzimas kile i kile kockica dobices minimum 10 do 20% popusta (drugim recima, cenkaj se sa madjarima, vole to:)

A jos bolja ideja je da za prvi maj odvedes deovjku u Budimpestu, provedete sjajan vikend, i usput pokupis sve to ;) Ako ti je ideja zanimljiva, dacu ti e-mail, telefon, adresu, ime prezime i ne znam sta bi ti jos trebalo. Covek ima prepunu kucu dzakova sa kockicama, od toga zivi on i njega porodica :)

btw, imam 16000 crvenih 1x2 :)
takodje, na ovoj temi sam prodavao 40.000 komada crvenih NOVIH 1x2 kockica za 58.000 dinara :) tj nekih 520 e :) bili su i neki trans round plejtovi za male pare, isto u hiljadama, tu je negde tema. Samo prati, i ovde i bricklink i druge sajtove, i naleteces na dobre prilike.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #85 poslato: April 26, 2012, 06:15:19:posle podne »
Angeli druze super ti je ideja i posluso bi te da sam 5 godina stariji ali posto imam samo 15 i nemam devojku onda nista od Budimpeste pa bice para jedan dan,a ja sam tek poceo svoj zivot.
Inace ne treba mi technic toa imam bas dosta sad jurim obicne kocke a moji roditelji su opako protiv toga a ja imam jedan veliki moc u planu a ako treba i 2 godine za kocke da se skupe cekacu.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #86 poslato: April 26, 2012, 10:54:04:posle podne »
pa npr ako napravis takvu atmosferu u kuci da ces npr popraviti prosek u skoli, onda ne verujem da ce posle imati bas toliko protiv ;)

Ili mozes onu staru foru, pozoves iz lego radnje i kazes: \"ej, cao tata, zovem iz policije, ma nije nista veliko, uhapsili me jer sam imao neku drogu, ma nista jako, dobro sam prosao, i ne prave zbog toga problem, nego zbog pistolja, pa da nazovem da pitam jel ujka Pera i dalje raid kao advokat? Ma zezam se, evo me u lego radnji, dobio sam peticu iz fizike danas, ej, i mogu da kupim neki set?\"
:)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #88 poslato: Maj 15, 2012, 05:12:30:posle podne »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dWxTg150maU

Prevazisao sva moja ocekivanja i ostavio me bez komentara.:amazed: :amazed: :amazed:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #89 poslato: Maj 16, 2012, 12:34:21:posle podne »