Autor Tema: naručivanje iz Beča - PaB čaše, setovi...  (Pročitano 24091 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #45 poslato: Februar 05, 2013, 08:52:49:posle podne »
Kad budes iso javi.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #46 poslato: Februar 21, 2013, 10:18:37:pre podne »
Ajd da stavim ovde pošto su mi poslali mail sa mytoys-a:

ima sniženje na  helm\'s deep 27%.

Ima i na druge LOTR setove, tipa moria 19%. Sigurno da imaju još neke snižene setove iz drugih tema, ali mrzi me da prepisujem sad :punk:

evo linka za LOTR

LAV VLADA

  • Gost
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #47 poslato: Februar 28, 2013, 10:35:37:posle podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=18837
Ćao svima,

Ja planiram u narednih mesec do dva dođem u Srbiju, pa ako je neko zainteresovan za neki set od lega neka pogleda dole navedene sajtove. Dakle najranije što planiram je 22. Februar, ako nešto budem sprečen ili opet budu blokirani putevi zbog snega onda 29og itd

E sad kompilikovan deo:

- Mogu da kupim set tek nakon što dobijem bar 40% iznosa unapred.

- U slučaju da se neko predomisli a da je već platio nešto unapred, moguć je povraćaj novca sve dok ja ne uzmem set. Nakon toga (dakle kada sam već kupio lego) deo (0 - 100%) od unapred  predatih para mogu da vratim kupcu samo ukoliko uspem da vratim set u prodavnicu i dobijem  pare nazad. Koji je to deo, kada će to biti i da li je uopšte tako nešto moguće ne mogu da znam unapred jer zavisi od prodavnice od koje kupim. Iskreno se nadam da ovih situacija neće nikada biti.

- Cene su u evrima. Cena ne uključuje nikakvu DOSTAVU U SRBIJU ili slanje ili eventualnu carinu. U najgorem slučaju ovo bi trebala da bude još samo poštarina iz Novog Sada ili Kikinde ka bilo gde u Srbiji, pošto planiram lično da donesem taj set. Što se tiče carine, pa tu već stara priča – 98% da neće biti nikakve carine, ali ako bude očekujem da kupac plati i taj trošak. Mogu ovde da dodam i da u prethodnom slučaju nije bilo carine, i meni lično se nije desilo za ovih 20ak puta što sam prelazio granicu da me zaustavljaju za detaljnije preglede.

- Nije moguće dobiti povraćaj poreza, jer ja živim u Austriji i to za mene ne važi. Ako neko ima neke druge informacije neka mi javi pa da proverim, pošto bi i meni lično povraćaj poreza značio dosta.

- Cena UKLJUČUJE ISPORUKU do mene (u Beč dakle, ako naručim nešto online) osim ako drugačije nije naznačeno. Treba obratiti pažnju na to da cena može biti i manja ukoliko se naruči više setova iz iste online prodavnice.

- Pre predaje para/uplate bilo bi dobro OBAVEZNO me pitajte da li je cena i dalje ista! Ja se trudim da uvek nađem za što manje para, a u međuvremenu možda je prošao popust ili slično...

- Ukoliko neko nađe nešto sam na
lego.com,
amazon.de,
ebay.de,
ebay.at,
toysRus,
myToys
 tj na bilo kom sajtu (za bricklink pogledajte drugi post u ovoj sekciji) neke cene koje mu se svide, može da mi javi. Uzimam minimalno 3 evra za ovo. Ako neko naruči 2kg lega, ona bih uzeo npr 10e ili tako nešto. Dakle u suštini zavisi od veličine/težine narudžbine jer treba to da teglim do Srbije...


Što se tiče plaćanja, postoji mogućnost paypal-a, predaja para lično u Somboru, Kikindi ili Novom Sadu (za BG nažalost ne) ili uplata dogovorene sume u dinarima na račun u erste banci. U slučaju lične predaje kupac će dobiti info koga da nazove i kome da preda pare. U slučaju uplate u erste banci kupac se dogovara sa mnom koji to iznos u dinarima treba da bude i dobija broj računa, i naravno pare je moguće uplatiti lično u banci ili elektronski.

Lego planiram da lično donesem u Srbiju, jedini je problem što ne mogu da obećam kada će to biti. Dakle plan je trenutno da to bude do sredine februara, tako da ako neko hoće nešto brzo ili odmah, bolje da se ne javlja :) Naravno ako padne sneg pa cela Srbija bude opet blokirana, onda nema šanse da dolazim jer mi ne pada na pamet da se vozim 4h do granice i onda još 4h po Vojvodini....

Ako je neko zainteresovan molim samo da dobro pročita sve što je ovde napisano.

Dakle, ovo je drugi put da nešto pokušavam ovako, prvi put je prošlo uspešno, mada je priznajem samo kratko trajalo jer smo uradili to samo dok je bio neki popust u toysRus-u.

LAV VLADA

  • Gost
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #48 poslato: Februar 28, 2013, 10:39:57:posle podne »
kada sledeci put dolazis

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #49 poslato: Februar 28, 2013, 11:17:15:posle podne »
Kada dolazis sledeci put i ja pitam uzeo bi nesto?:grin2:
Ako moze sa ovog sajta sa kog je helmns deep na snizenju.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #50 poslato: Mart 01, 2013, 07:40:22:pre podne »
Sledeci put idem danas :) Posle danas mozda 7 dana, mozda za 14. Jos ne znam...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #51 poslato: Mart 03, 2013, 03:29:09:posle podne »
Evo updateovao sam prvi post sa infom kada dolazim - to je za dve nedelje, dakle 16ti mart. Posto mi je spor internet ovde, ne mogu da napisem sad cene koje su snizene, ali mozete pogledati na mytoys.de, cini mi se da tamo uvek imaju najvise popusta.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #52 poslato: Mart 05, 2013, 10:21:32:pre podne »
Evo jednog ninjago seta sa mytoys-a, stavljam ovaj jer je snižen 37%.

Ninjago 2506 - 38e

Dostava je 6e, dakle konačne cena bi bila 42e. Naravno ima i drugih sniženja na mytoys - pogledajte.

I dalje važi ono što sam nekima od vas rekao, a možda sam i ranije ovde napisao - za mytoys, za prvih nekoliko narudžbina plaćate cenu koja je na sajtu i dostavu koja je na sajtu.

E da, i slika ovog ninjaga od gore:


Angeli

  • Gost
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #53 poslato: Mart 08, 2013, 09:16:01:posle podne »
samo da napomenem da sa kamenimhladnoludim (stonecoldcrazy-Vlada:) poslujem vec neko vreme, i veoma sam zadovoljan. Brz, ekspeditivan, tacan, koncizan i prijatan - ne znam sta bih jos pozeleo sem da je bogat, pa da ne moramo ni da placamo lego :))

I sve je vrlo jednostavno - kad god hocu da mi nesto uzme ili plati, uplatim pare na njegov racun u banci, on ih istog momenta dobije, i nema nikakve provizije (ako uplatim bas u njegovoj banci)

Drugim rechima, za onog ko ima novac, nista vise nije prepreka - lego kockice moze naruciti, platiti i cak i dobiti, ako se salje danas-za-danas; pritom ne znam da li pomaze samo oko lego kockica, ali verujem da bi za proverene clanove izasao u susret i za placanje neceg drugog, mada ne znam :)

Brzo, jednostavno i bez napora, tako bih opisao transakcije sa njime

Eto, ako nekog zanima :)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #54 poslato: Mart 09, 2013, 10:06:59:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=21640
samo da napomenem da sa kamenimhladnoludim (stonecoldcrazy-Vlada:) poslujem vec neko vreme, i veoma sam zadovoljan. Brz, ekspeditivan, tacan, koncizan i prijatan - ne znam sta bih jos pozeleo sem da je bogat, pa da ne moramo ni da placamo lego :))

I sve je vrlo jednostavno - kad god hocu da mi nesto uzme ili plati, uplatim pare na njegov racun u banci, on ih istog momenta dobije, i nema nikakve provizije (ako uplatim bas u njegovoj banci)

Drugim rechima, za onog ko ima novac, nista vise nije prepreka - lego kockice moze naruciti, platiti i cak i dobiti, ako se salje danas-za-danas; pritom ne znam da li pomaze samo oko lego kockica, ali verujem da bi za proverene clanove izasao u susret i za placanje neceg drugog, mada ne znam :)

Brzo, jednostavno i bez napora, tako bih opisao transakcije sa njime

Eto, ako nekog zanima :)


Au - hvala na prelepim rečima :wink2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #55 poslato: Mart 16, 2013, 07:19:05:posle podne »
Update datuma dolaska. Juče nismo ipak otišli zbog onog svega u Mađarskoj... Sledeći dolazak (tj. ovaj odloženi dolazak) planiramo za 5. april. Sigurno dolazim i 9. maja.

Što se tiče nekih cena, vidim da mytoys ima sada neke uskršnje ponude, ali verovatno imaju i druge prodavnice.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #56 poslato: Mart 20, 2013, 12:10:22:posle podne »
Evo da dodam još datuma kada dolazim tj mogu da pošaljem lego u srbiju, pa ako neko hoće nešto da naruči:
[ul]
  [li]24. mart[/li]
  [li]5. ili 12. april[/li]
  [li]30. april[/li]
  [li]9 maj[/li]
[/ul]
Što se tiče ovoga za 24. mart, što je dakle u nedelju, mislim da su male šanse da nešto stigne do tada. Ako neko baš želi nešto, mogu otići u prodavnicu da uzmem.

Da ne kucam novi post, pogledajte mytoys ponovo, sada imaju uskršnja sniženja. Evo i linka isto kod njih sa raznim sniženjima.

ToysRus isto ima sniženja, isto ne plaća se dostava ako je porudžbina veća od 80e. Naravno (važi i za mytoys) cene dostava koje im stoje na sajtovima su po porudžbini, ne po setu.

Još jedna stvar samo - uskoro ću imati i vesti u vezi minifiga Elronda :love:

Bubi89

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #57 poslato: Mart 22, 2013, 09:30:03:pre podne »
Ajd ljubim te vidi ako ima tamo negde, nesto povoljnije, ovaj set figura :)

http://education.lego.com/en-us/lego-education-product-database/preschool/9348-community-minifigures-set/

Meni bi odgovarao 30april, 9maj, ali prvo da saznam cenu :tongue2: :grin2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #58 poslato: Mart 22, 2013, 09:46:26:pre podne »
Citat: \"Bubi89\" post=22138
Ajd ljubim te vidi ako ima tamo negde, nesto povoljnije, ovaj set figura :)

http://education.lego.com/en-us/lego-education-product-database/preschool/9348-community-minifigures-set/

Meni bi odgovarao 30april, 9maj, ali prvo da saznam cenu :tongue2: :grin2:



Najjeftinije što sam našao je 55~58e, zavisi koliko je isporuka na kraju tačno. Stari set, pa nema nigde :)

Bubi89

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #59 poslato: Mart 22, 2013, 09:48:27:pre podne »
Stari? Ja mislila nov xD Hahahah... Aj javicu ti ja jos, mozda negde uspem da ga iskopam :)