Autor Tema: Brickfete Toronto 2016  (Pročitano 4627 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Brickfete Toronto 2016
« poslato: Jul 08, 2016, 05:17:57:posle podne »
Od juče je u toku najveći LEGO događaj u istočnoj Kanadi.
Kao i prošle godine, Skockani su prisutni  :wink:
Učestvuje oko 120 izlagača iz Ontarija, Kvebeka, Nju Braunzvika, Nove Škotske. Prisutni su i izlagači iz Mičigena, Merilenda, Floride i Njujorka. Ove godine učestvuju i Švajcarci.

Juče je počelo postavljanje modela. Održana je jedna radionica, u kojoj su učesnici, među kojima sam bio i ja, pravili "robote" na daljinsko upravljanje pomoću power function elemenata.
Posle radionice, održano je takmičenje. U suštini fudbal sa malopre napravljenim robotima. Timovi su bili po 2 čoveka. Igralo se 2 poluvremena po 2 minuta.
Moj tim je nažalost izgubio u finalu, no zabava je bila na nivou  :grin2:
Posle je održano slaganje od random kockica na temu "muzika" i mozaici na 16x16 na istu temu.

Drugi dan je već počeo, bilo je zvanično otvaranje za AFOL-e i podela setova učesnicima....

Evo delića atmosfere s današnjeg postavljanja...

Brickfete 2016 by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 by Dushko D, on Flickr

Dodavaću još postova i slika u ovu temu...
« Poslednja izmena: Jul 11, 2016, 03:05:32:pre podne dugme »

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2016, 07:47:20:posle podne »
Go go Skockani,

ps linkovi slika ne ferceraju  :sad:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2016, 10:58:56:posle podne »
Proveriću, kad sednem za komp, pošto me nešto zeza flickr na telefonu...ali u svakom slučaju slike je moguće na mom flickr nalogu.  :wink:

Posle mog poslednjeg javljanja, bilo je takmičenje slično LEGO creatonary ili kako se već zove...bili su timovi po 4 takmičara...u dve kvalifikacione grupe...moj tim je bio drugi u svojoj grupi, a samo prvi timovi su prošli u finale, koje će biti sutra uveče. Takmičenje je skraćeno da bi moglo da počne takmičenje u brzom slaganju...

Prvo su svi zainteresovani slagali polybag i prvih 30, među kojoma je bila i moja malenkost, su prošli u finalnu rundu gde se slagalo u timovima po 10 ljudi. Set koji smo slagali je bio 10224 - Town Hall. Tim u kome sam bio je pobedio i kao nagradu smo dobili da uradimo partout ovog seta...prava šteta...  :sad:
No s druge strane imam gomilu lepih delova, uglavnom u dark orange boji  :party:

U toku je tajna licitacija...ima nekoliko zanimljivih stvari...videćemo kako ću proći...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2016, 05:26:34:pre podne »
Još jedno takmičenje u brzom slaganju je održano danas...samo što je bilo malo komolikovanije nego obično...bili smo podeljeni u timove po četiri učesnika...kako bih pokušao da objasnim sistem takmičenja, nazovimo ih A, B, C i D.
Osoba A gleda u uputstvo i govori osobi B kojo deo da da osobi D, a osoba C govori osobi D gde da ga stavi u modelu koji se slaže....nadam se da su jasna pravila, jer ne znam kako bih ih bolje objasnio  :beaten:
Slagali smo set iz LEGO filma sa djubretarskom kamionom u varijanti letećeg kamiona...
I na ovom takmičenju je tim u kome sam bio osvojio orvo mesto...

Predmeti sa tihe aukcije...na nekim slikama je moguće videti cene na pola sata pre isteka...
Brickfete 2016 silent auction items by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 silent auction items by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 silent auction items by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 silent auction items by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 silent auction items by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 silent auction items by Dushko D, on Flickr
« Poslednja izmena: Jul 09, 2016, 05:32:43:pre podne dugme »

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2016, 03:55:38:posle podne »
juče je tokom snimanja reportaže za nacionalnu televiziju stradao jedan milenium falkon...ne mogu da nađem sada video...prvo su pričali o UCS milenium falkonu, koji je bio izložen...a onda ga je voditelj podigao i u sledećem momentu je završio na podu u delićima...naravno, nije UCS verzija završila u delovima, nego najnovija verzija seta...cela priča je iscenirana...

za sve ljubitelje tehniks tematike, evo ovogodišnjeg GBC-a https://www.youtube.com/watch?v=-04qtLofkoY

za 10ak minuta se otvara ulaz za posetioce...izložba je otvorena za javnost danas i sutra od 10 do 15h...

probaću da u toku dana okačim nove slike, ali definitivno imam neki poblem sa dobijanjem upotrebljivih linkova iz flickr aplikacije na telefonu  :bored:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2016, 10:53:45:posle podne »
Meni je naročito zapalo za oko u kakvom pristojnom prostoru se održava izložba, sa sve kristalnim lusterima  :smilie: čekamo još slika

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2016, 02:54:06:posle podne »
Prostor u kome se održava izložba već nekoliko godina je balska dvorana jednog hotela. Sledeća izložba je već zakazana na istom mestu za godinu dana.

Svih 5 sati, koliko je izložba bila otvorena za javnost, bila je gužva.

Evo nekoliko slika
Brickfete 2016 by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 by Dushko D, on Flickr

Brickfete 2016 by Dushko D, on Flickr

Koliko sam čuo, al nisam video, jedna osoba je pokušala da ukrade jedan čamac sa piratske postavke. Sprečens je u svojoj nameri...

Pošto su posetioci otišli, održano je takmičenje u brzom sortiranju. Učestvovalo je 35 takmičara. Najkraće vreme za sortiranje po boji recimo 250-300 delova je bilo 3 minuta i 6 sekundi...pokušao sam i ja, ali mi bolje ide brzo slaganje...  :laugh:

Brickfete 2016 speedsorting by Dushko D, on Flickr

Odmah po završetku ovog takmičenja, održana je igra "dirty brickster". Svi učesnici ove igre, kojih je ovaj put bilo 47, donesu po jedan umotani LEGO poklon minimalne vrednosti 20 dolara. Onda se izvlače brojevi od 1 do 47 (broja učesnika ovaj put), da bi se videlo kojim redosledom će se otvarati pokloni.
Prvi poklon otvara osoba broj 1. Osoba broj 2 može da otvori novi poklon ili da ukrade poklon od osobe broj 1. Ako osoba broj 2 ukrade poklon, svi je izzvižde, a osoba broj 1 otvara novi poklon. U kasnijem toku igre, kada su otvorena bar 3 poklona, osoba od koje je ukraden poklon, može da ukrade poklon od neke druge osobe, samo ne od one koja joj je upravo ukrala. Kada je neki poklon ukraden 3 puta, postaje zaključan i više se ne može krasti. Igra očigledno traje dok se svi pokloni ne otvore.  Po završetku otvaranja svih poklona, osoba broj 1 ima pravo da ukrade neki od poklona koji nisu zaključani.  :wink:

Sinoć je u poklonima bilo svega i svačega: pf set, razni friends, city, ninjago i creator setovi, neki stari HP set, neki prastari lego setovi u nikad otvorenim kutijama, PaB čaše, hrpe delova, minifigovi itd.

Posle je održana dodela pehara za razna, ali ne sva takmičenja. Podela "karme" za učesnike takmičenja i raznih dešavanja. Karma su kuponi koje posle učesnici izložbe ubacuju u kutije koje se nalaze iznad 10ak setova. Mogu svi kuponi u jednu ili kako god čovek želi, ali s obzirom na broj kupona u opticaju i broj učesnika, male su šanse za osvajanje nagrade. Veće nego na lotou, ali male....

Za kraj večeri je održana aukcija, na kojoj je bilo raznih predmeta i setova. Sav prihod od aukcije je išao za kupovinu LEGO setova deci koja nisu u mogućnosti da ih kupe. Voditelj aukcije je krajnje nepristojan, što je zabava za naciju koja se drvetu izvini, kad naleti na njega...  :wacky:  nije mit, imao sam prilike da vidim...No da se vratim na aukciju...
Najbolji set na aukciji je bio town hall koji je slagan dan pre u brzom slaganju. Prodat je dosta ispod realne cene za svega 250 dolara.
Bilo je i architecture setova. Među njima najvredniji falling water, koji je prodat za 110 dolara.
Uz New York Skyline set je za 75 dolara prodato pravo da bude bačen na jedan od ogromnih modela aviona, kao osveta za 11. Septembar (naravno uz saglasnost vlasnika modela aviona).
Prodati su duks, vetrovka i ranac za zaposlene u TLG, koji je poslao Kevin Hinkl.
Na aukciji je bila unikitty sa SDCC-a, nekoliko moceva, delovi itd.
« Poslednja izmena: Jul 10, 2016, 03:20:05:posle podne dugme »

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2016, 12:57:04:pre podne »
Danas u toku dana nije bilo nikakvih zvaničnih dešavanja. Samo neformalno druženje izlagača i ćaskanje sa publikom...

Slike slede uskoro

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2016, 01:10:12:pre podne »
Meni je krajnje neobično što je događaj tako kratko otvoren za javnost...


Inače, super što ima toliko aktivnosti, premda mi neke zvuče baš onako, američki... mislim da u Evropi teško da bi se tako nešto organizovalo  ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2016, 01:27:38:pre podne »
Meni je krajnje neobično što je događaj tako kratko otvoren za javnost...

Ovaj događaj je organizovan od strane AFOL-a za AFOL-e...cilj organizatora je da se ljudi druže...
Za javnost je otvoreno tek toliko da pokrije troškove zakupa prostora...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016 (uzivo)
« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2016, 03:05:07:pre podne »
I za kraj ove reportaže, galeriju sa slikama radova je moguće naći ovde

nekoliko slika iz galerije

DSCN6439 by Dushko D, on Flickr

DSCN6536 by Dushko D, on Flickr

DSCN6518 by Dushko D, on Flickr

DSCN6358 by Dushko D, on Flickr

DSCN6506 by Dushko D, on Flickr

« Poslednja izmena: Jul 11, 2016, 03:11:05:pre podne dugme »

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016
« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2016, 05:53:57:pre podne »
Hvala Dule na izvestaju i na predstavljanju Skockanih. Deluje zanimljivo voleo bih da posetim jedan ovakav event.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016
« Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2016, 11:12:15:pre podne »
Sjajan izvestaj! Kad ga citam, bude mi krivo sto nisam bio ili ucestvovao.

Ako nije tajna, za koliko je otisla statua R2D2? Set br. 10225? Dugo ga lovim, vec mesecima... :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016
« Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2016, 04:31:52:posle podne »
Hvala na obimnom izveštaju, ima zanimljivih radova.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2016
« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2016, 06:19:18:posle podne »
Deluje zanimljivo voleo bih da posetim jedan ovakav event.

Ova izlozba nije najbolja I najveca na prostoru severne amerike, ali je I pored toga vrlo zanimljiva  :smilie: Atmosfera I ljudi su skroz ok.
Mnogi izlagaci sa ove izlozbe ucestvuju I na Brickworld-u u Cikagu, koji vazi za jednu od najboljih.

Poznat je tacan datum I mesto sledeceg Brickfete-a 06-09 Jul 2017 godine na istoj lokaciji. Tako da mozes da planiras  :wink:

Ako nije tajna, za koliko je otisla statua R2D2? Set br. 10225? Dugo ga lovim, vec mesecima... :)

Nije tajna, prodat je za 140 ili 150 kanadskih dolara...znaci negde oko 100 evra


Malo da se pohvalim, nekoliko ljudi mi je prislo sa komentarom da ih je eksponat od prethodne godine bas bio odusevio...I ovogodisnji je lepo prihvacen, al onakav nacin pravljenja vode do tada nigde nisu videli  :smilie:

Jedna napomena:
UCS Millennium Falcon, koji je bio izlozen nije originalni set, vec modifikacija sa oko 1200 ekstra delova...ovi delovi su iskoristeni za dodatne detalje, kao I za povecanje same letelice.