Autor Tema: LEGO Magnets  (Pročitano 4605 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
LEGO Magnets
« poslato: Januar 20, 2012, 05:21:48:posle podne »
Treba da uzmem dva kompleta lego magneta... E sada dilema posto znam da su u magnet setovima od 2011. figurice zalepljene za magnet (idiotizam) da li ima nekih setova i koji su gde figurice nisu fixirane...znam da je neko spominjao na forumu da ih ima...inace nasao sam i neki sistem sa vrucom vodom za odvajanje od magneta pa cu ga probati...ako neko ima neki savet drugi slobodno neka kaze :)

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2012, 05:39:33:posle podne »
mi imamo 852554 - Star Wars Magnet Set i u njemu figurice nisu zalepljene.

ne znam koja je formula za otkrivanje da li su ili nisu fiksirane. možda licencirane nisu a Lego jesu, a možda sam i lupio.
znam da sam se oduševio u Segedinskoj prodavnici jer su magnet setovi otvoreni i prodaju se na komad pa možeš svaki da vidiš da li je slobodan ili ne. tetica u belom iz POP je bila slobodna, a vanzemaljac iz Toy Story (čini mi) se nije.

zaključak je da moraš na neki način da proveriš za svaki set ponaosob da li je ili ne.

Uki

  • Gost
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2012, 06:09:59:posle podne »
Drug iz Engleske mi je rekao da  su svi magneti-figurice napravljeni posle 2008 spojeni,tj,lepljeni,pitao sam ga posto tamo ima dobra,redovna ponuda po radnjama pa moze da se proveri na licu mesta

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2012, 06:18:30:posle podne »
da nazalost do istih informacija sam i ja dosao...bar za ove nove iz 2011. ima sistem sa stavljanjem u vrucu vodu na oko 70C i mogu da se odvoje bez ostecenja...probacu kada mi stignu pa javljam...uzeo sam dva star wars kompleta...ako nedaj boze ostetim noge lako cu ih naci posto su standardne bez printova...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2012, 12:04:13:pre podne »
samo da te upozorim da se kod tih gde se ne skidaju figurice s magneta ni torzo ne razdvaja od nogu.
:bored:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2012, 06:38:00:pre podne »
Da znam...kao sto sam rekao nasao sam na netu neki sitem sa vrucom vodom koji moze da razdvoji bez ostecenja noge od magneta pa cak i noge od torzoa...kada mi stignu magneti probacu pa cu da vam javim sta i kako da bi ljudi znali kada budu uzimali...a legu svaka cast na ovom pametnom potezu...verovatno im je zbog ovoga prodaja magneta opala 90% naravno uvek ima entuzijasta kao sto sam ja :D

Angeli

  • Gost
Re: Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2012, 07:40:41:pre podne »
citao sam o tome, nisu imali izbora, morali su zbog nekih legalnih problema sa licencama, a akda su to morali, onda im s enije isplatilod a imaju dva razlic8ita pogona - magneti za licencirane i nelicencirane - pa su odlucili da svi budu slepljeni...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2012, 08:04:03:pre podne »
Razumem ja njih sa jedne strane...ima ljudi koji iskljucivo traze figurice i ovo im je bila odlicna varijanta da dodju do njih bez kupovine velikih setova...sa druge strane lego ne zeli ni da im opadne prodaja vecih setova od kojih imaju visetruko vece zarade...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2012, 10:08:35:posle podne »
Ufff stigli mi magneti evo celo vece se zezam sa odvajanjem...tj. pokusavam onaj sistem sa vrucom vodom...problem je sto nemam taj neki termometar za kuvanje da tacno izmerim temperaturu koja bi trebalo po tom uputstvu koje sam nasao na netu bude oko 70C...javicu ako uspem :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2012, 11:33:32:posle podne »
Uspesno skinuta prva figurica...sem malo tragova na zadnjem delu nogu...bez ikakvih ostecenja :)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: LEGO Magnets
« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2012, 09:57:27:pre podne »
Od koga si uzeo te magnete?

hrcak

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 197
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #11 poslato: Januar 26, 2012, 10:07:21:pre podne »
Kupio je magnete od jednog finog,lepo vaspitanog,nadasve poštenog,......  itd čoveka,to jest mene :tongue2:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2012, 09:29:17:posle podne »
Evo ovako magneti su uspesno skinuti sa 5 minifigova... jedino mi je ostao Thi-Sen sa malim plateom 1x2 na nogama posto mu je zbog oblika glave koja ide do pola ledja(da bi mogao da bude uspravljen)n  taj mali plate zalepljen na noge pa je onda tako lepljen na magnet...da ne smaram sa opisom sa magneta sam ga skinuo ali plate nema sanse da odlepim sa nogu...\"kuvao\" sam ga 5-6 puta i nista....

Sto se samih magneta tice posto mi ne trebaju poklanjam ih ako nekom ista znace meni su prilicno useless...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2012, 08:39:22:pre podne »
E sto se tice figurica da li su zalepljene ili ne.Ja sam dobio jedan magnet licno iz legolenda i nije bio zalepljen pa ako vam to nesto znaci.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: LEGO Magnets
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2012, 11:05:54:pre podne »
Zalepljene su bile ali su sve sem jedne kao sto vidis u postu iznad uspesno odlepljene...svi magneti od 2011 pa nadalje su lepljeni...ti si verovatno dobio neki stariji :)