Autor Tema: Ponuda u bg-u  (Pročitano 61038 puta)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #45 poslato: Maj 24, 2011, 12:12:33:posle podne »
Mnogo volim Hipo kao slatko malo skoro-podzemno mesto, ima neki svoj smek mesta iz neke price o prodavnici snova, i svidja mi se sto je covek stvarno poznavalac i ljubitelj Lego-a i sto ima zdrave rezone...
...ali braaateeee!!! Pa stvarno pocinju da preteruju!

Recimo samo da se isplati naruciti dva seta (npr UFO Abduction + Blacksmith Attack) skoro bilo gde iz EU...sa sve postarinom i porezima...a to je stvarno veeliki problem...
...do sada sam Lego setove kupovao skoro iskljucivo tamo, ali sa ovakvim razvojem dogadjaja cu se i za setove pridruziti onima koji ih donose od preko...
:amazed: :confuzed2: :sad: :cry: :bored: :angry:
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #46 poslato: Maj 24, 2011, 12:39:30:posle podne »
verovatno ima neku zacrtanu marzu na kojoj insistira bez ozbira da li ostvaruje profit ili ne. sigurno bi mu se isplatilo da na svaki set koji proda, nevezano koliki je, da zaradi 5e (znaci, cena lego+ carina i porezi koliko god to bilo +5e). svi bi mi kupovali tamo, i mogu da potpisem da bi prodavao po desetak setova dnevno. to je 50e ciste zarade * 30 dana = 1500 pretpostavljam da zakup + porez na zakupljen prostor + socijalno i sl dodje oko 1000e, sto bi znacilo da ima platu od solidnih 500e, sozbirom da sam radi, a ne logikom \"prodacu bleksmita i necu zaraditi nista, ali ako prodam ovaj veliki zamak zaradicu 70e :)

naravno, ovo sigurno nije ovako jednostavno kako pricam, ali da nema neku zaradu, zatvorio bi radnju...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #47 poslato: Maj 24, 2011, 08:04:03:posle podne »
Angeli, tvoje razmisljanje je sasvim ok. Nasi prodavci generalno vise vole da ostvare  dovoljan profit na jednoj stvari umesto da obrnu tu istu stvar par puta sa manjim profitom.

Kad su lego u pitanju, necu da gresim dusu, ali mozda je problem nedostatak zaliha za porucivanje og TLC ukoliko bi prodavac lega zeleo da zaradi na obrtu.
Ali ukoliko su kvote za Srbiju male, veliki broj uvoznika (koji svaki ima svoje radnje) pogorsava to stanje dodatno (ps Onaj Dexyco samo skuplja prasinu na lego setovima u svojim radnjama, Ofytoy slicno). U Bosni imas jednog uzvnika koji diktira uslove prodaje i pri tom ne zloupotrebljava monopol. Kod nas je bilo slicno stanje ali davnih (rekao bih srecnih) 80tih i pocetkom 90tih kad je Hippo dominatan uzovnik. Asortiman je bio odlican (kad se samo setim rafova u knjizari Geca konu) a i cene su bile sasvim ok u odnosu na zapad

lion knight

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #48 poslato: Maj 25, 2011, 11:00:03:pre podne »
Citat: \"bnesty\" post=3247
Kod nas je bilo slicno stanje ali davnih (rekao bih srecnih) 80tih i pocetkom 90tih kad je Hippo dominatan uzovnik. Asortiman je bio odlican (kad se samo setim rafova u knjizari Geca konu) a i cene su bile sasvim ok u odnosu na zapad


Ehh, setih se prepunih polica u \"Dečjoj robnoj kući Beograd\" na tadašnjem Trgu Marksa i Engelsa, početak 90-tih... Prvi Pirates setovi (sa 6285 Black Seas Barracuda na čelu), M-tron, Blacktron 1, Space Police 1, Castle, Town, Fabuland... Slažem se da su cene tada bile sasvim prihvatljive, marže su bile razumne, za razliku od današnjih uvoznika...

EduardK

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #49 poslato: Maj 30, 2011, 01:00:23:posle podne »
Prošle nedelje bio sam u Beogradu i naleteo na povoljnu ponudu: Lego 7946 King\'s Castle za 10299 din. u onoj velikoj prodavnici igračaka u Nušićevoj, mislim da je Turbo Limac. Povoljnu, jer je isti set u Lavirintu na Terazijama oko 15000. Vidim da ima 7-8 komada, posebno izloženih na samom ulazu na I spratu. Kakve su cene u Srbiji ovo nije tako loše.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #50 poslato: Maj 30, 2011, 03:06:39:posle podne »
Da, Turbo Limac. Inace, nakupovali su ooooogromnu kolicinu tih dvoraca pred samu Novu Godinu, videli smo zena i ja kad su ih ovde na Bezaniji iznosili iz skladista, medjutim malo su se zaneli pa ih sada prodaju budzasto...
:laugh: :wacky:
...и нестадох у измаглици...

lion knight

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #51 poslato: Maj 31, 2011, 07:38:52:pre podne »
Citat: \"Acidum\" post=3289
malo su se zaneli pa ih sada prodaju budzasto...
:laugh: :wacky:


Na Bricklinku nov, neotpakovan set 7946 moze da se nadje i za manje od 6.000 din, ali kad se na to doda postarina + srpska zelenaska carina, i ne izadje nesto mnogo manje od cene u T. limacu...

Angeli

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #52 poslato: Maj 31, 2011, 08:54:11:pre podne »
zato kupis set, kazes mu da ga otpakuje i posalje u koverti :) ili jos bolje, neko ti ga pokupi kad prolazi tuda :) ako sam dobro shvatio, maltene tri puta je skuplje u srbiji :) carina u principu ima smisla samo ako ces ga preprodavati i tako napraviti profil, ili da bi se zastitio domaci proizvod (kojeg nema:); u suprotnom je obicno drpanje para :)

ali, kao sto rekoshe u star trek Voyager, ne mozes se ljutiti na Borg kolektiv kao sto se ne ljutis ni na oluju kada se pojavi na horizontu - samo se sklonis u stranu, i sacekas da prodje ;) iliti, nadjes nacin da ne platis carinu :)

ej hej, koliko bih kockica mogao da kupim za 16.000 dinara :) to je 16.000 1x2 brick ; uzeo bih 3000 plavih, 3000 zutih i 3000 belih :) i dalje imam 7000, hm... uzeo bih tile gril, 2000 komada, ali i dalje mi ostaje 5000 din, i za to bih uzeo... raznih sivih slopova da se igram malo sa pravljenjem stena ;)

bas sam i ja najgori, pade mi upravo ideja - imam crvenih slopova :) a stene - moze da izgleda kao da se srusio deo zamka, negde u cosku - imam ideju, odoh da gradim :)

lion knight

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #53 poslato: Maj 31, 2011, 09:00:45:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=3295
ako sam dobro shvatio, maltene tri puta je skuplje u srbiji

Ne pratiš na času :wink2:  U Limacu  na \"popustu\" je malo više od 10.000 din :grin2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #54 poslato: Jul 04, 2011, 11:21:30:pre podne »
u lavirintu u goce delčevoj su se spojavili skoro svi cars setovi koji su izašli u prvoj turi...mada nisam previše zainteresovan za temu, tako da ne mogu sa sigurnošću da tvrdim...

takođe, pojavili su se pirati sa kariba, al svega 3-4 seta, i nijedan od onih najvećih...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #55 poslato: Avgust 29, 2011, 04:57:46:posle podne »
posetio sam danas novootvorenu prodavnicu aksa na novom beogradu...
cene su im oko 5% niže nego u lavirintu...
ponuda je uglavnom koncipirana na cars setovima i ninjago...ima i ponešto od city setova...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #56 poslato: Avgust 29, 2011, 07:50:44:posle podne »
Ovde u nisu ta radnja postoji odavno.Imaju setove iz 2009. po super cenama ,a dobili su i nove ninjago setove i sve hero factory 3.0 heroje!

EduardK

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #57 poslato: Septembar 05, 2011, 09:44:12:pre podne »
Gde u Nišu? Verovatno dolazim poslom u toku ovog meseca, pa možda nešto pazarim.

lion knight

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #58 poslato: Septembar 06, 2011, 07:32:23:pre podne »
Citat: \"lion knight\" post=3297
U Limacu  na \"popustu\" Kingdoms zamak 7946 je malo više od 10.000 din :grin2:


Turbo Limac je cenu zamka podigao na skoro 16.000 :amazed:  Kakvi ludaci...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #59 poslato: Januar 20, 2012, 07:22:41:posle podne »
bio danas u tc ušće, pa svratio do dexy-ja i video sam da su dobili:
dosta, možda i sve friends setove...cena najvećeg negde oko 13.000din
dobili su sve dino setove, najveći je oko 19.100din
dobili su i šumsku policiju, ako sam dobro video, najveći set je 11.000din
imaj nxt 2-0 za 49.999din
i mislim da je toy story voz oko 7.500din