Autor Tema: Spremanje Lego kockica  (Pročitano 40322 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #75 poslato: Januar 10, 2012, 12:41:10:pre podne »
Evo kako ja drzim svojih oko 6000 hiljada lego technic kockica.:grin2:



Uploaded with ImageShack.us
Ovde drzim vece kocke,motore,hidraulike i to


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Ovi koferi jesu bili skulji jedan je bio 1400 dindzi ali se valjda isplatilo stace tu bar jos trecina mojih dosadasnjih kockica.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

aca

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #76 poslato: Januar 10, 2012, 03:35:10:posle podne »
Хахаха, праве кутије за алат и делове! :laugh:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #77 poslato: Januar 10, 2012, 09:41:14:posle podne »
Kako technics dobro deluje u kutijama za alat!

PS. Sad su i moji sitni technicsi u kofercetu! Moram skoro da napravi foto-session nase unapredjene kolekcije...
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #78 poslato: Januar 10, 2012, 10:59:09:posle podne »
Ja sam nesto slicno video na slikama kod jednog sariela on je decko lud sta sve pravi od kockica i reko daj da i ja probam i stvarno se super snalazim ovako.Njemu je ceo zid prekriven ovakvim kutijama i slicno.:laugh:

Sad i vidite sta sve imam u kutijama pa ako treba nesto ja cu zajmim.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #79 poslato: Jul 15, 2012, 11:24:05:pre podne »
Evo kutija koje sam nasao da mi najbolje zavrsavaju posao.



Ima ih u dve velicine kao sto se vidi na slici jedna je od 1.2l a druga je od 2.2l. Dobra stvar je sto se mogu uklapati i slagati jedna na drugu.

Ja trenutno imam oko 25 komada razlicitih dimenzija i jako malo mesta zauzimaju u ormanu jer idu do maximalne visine. Poceo sam da pisem i nazive na njima kako bi se lakse snalazio, mada se vidi lepo sta je unutra.

Ovih kutija ima u Rodicu, a proizvodjac je www.drina-plastika.com

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #80 poslato: Jul 15, 2012, 08:50:45:posle podne »
ustvari, najveci neprijatelj skladistenja kockica su kockice koje imaju tendenciju da se razmnozavaju. taman nesto isplaniras, pojavi se nesto sto \"bas moras da imas\" i onda za malo ne staje u postojeci koncept i ajmo jovo nanovo. trosim vremena na spremanje i presipanje kao i na slaganje!
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #81 poslato: Jul 16, 2012, 07:28:01:posle podne »
Citat: \"zidane\" post=13303
Evo kutija koje sam nasao da mi najbolje zavrsavaju posao.



Ima ih u dve velicine kao sto se vidi na slici jedna je od 1.2l a druga je od 2.2l. Dobra stvar je sto se mogu uklapati i slagati jedna na drugu...


E, upravo takve smo nabavili, ali nisu Drinine (koja nam je poznata od ranije po vrlo solidnom kvalitetu) vec nekog drugog proizvodjaca...neke se uklapaju savrseno, neke ne moz\' da otvoris, a neke spadaju same. Svejedno, sjajno nam sluze za zelenilo (2+2 sortirani po tipovima i kolicinama) i glatke (tajlove, jelte) jer su one manje pljosnate a siroke...
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #82 poslato: Jul 16, 2012, 10:19:09:posle podne »
Yanakin ja potrosim duplo vise vremena na rastavljanje i spremanje technica nego na mocanje.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

stanislaw

  • Gost
Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #83 poslato: Jul 25, 2012, 11:02:29:pre podne »
Evo i ja da kažem kako čuvam Lego kockice. Kolekcija mi nije naročito velika (šezdesetak setova ne računajući platforme i druge elemente koji dolaze u komadu) i laka je za handling zato što nije ni premala ni ogromna. Kockice ne sortiram po temi već isključivo po gabaritima.
A kako skladištim kockice iste vrste? U originalne LEGO kutije iz osamdesetih! U ta stara dobra vremena svaki veći set je imao otvorenu \"gajbu\" od tvrdog kartona (često sa pregradom) a kao poklopac je služila futrola od mekog kartona u koju se kartonska gajba ubacuje sa strane. Rešenje je jednako praktično kao i plastična kutija s poklopcem (u mom slučaju kartonska gajba sa kartonskom futrolom) i baš je dobar karton, traje decenijama!
Danas se Lego pakuje mnogo jeftinije i praktično ono što je nekada bila kartonska futrola kutije, sad vam je cela kutija. Nova vremena dolaze, ode sve u fušeraj... Neću sad o tome da su SVI trouglići (nakošene glatke pločice 1x1) koje sam u poslednjih godinu dana nabavljao po Creator setovima PO PRAVILU naprsle u donjem delu... A kockice od pre 30 godina kad ih testerišeš na pola nema šanse da prsnu bilo gde...

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #84 poslato: Avgust 18, 2012, 09:38:44:posle podne »
Na zemunskoj pijaci imaš dve plastičarnice,pa vidi koje drže te male fioke(ja imam par komada koji su tamo kupljeni).Mislim da jedna prodaje na komad,a druga po 20 komada.Cena je mislim 1000din.:grin2:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #85 poslato: Avgust 19, 2012, 01:12:54:pre podne »
ma znam, ali kada pomislim da treba da dam 10 e za kutiju za kockice (a da nije ogroman klaser upitanju), nekako me zaboli srce, kad se setim koliko sve kockica mogu da kupim za te pare... da je to maltene jedna casa u PaB-u i sl...

znam da nije velik iznos, ali svejedno, to su dve dobre minigiruine, ili jedan Haldir ili Teoden, ili jedna od zmijolikih figurina iz ninjaga...

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #86 poslato: Avgust 19, 2012, 09:40:43:pre podne »
Citat: \"stanislaw\" post=13475
Nova vremena dolaze, ode sve u fušeraj... Neću sad o tome da su SVI trouglići (nakošene glatke pločice 1x1) koje sam u poslednjih godinu dana nabavljao po Creator setovima PO PRAVILU naprsle u donjem delu... A kockice od pre 30 godina kad ih testerišeš na pola nema šanse da prsnu bilo gde...

ima istine u tome. ja imam delove stare 40 godina... bez promena, osim ruku na srce - boje! skoro mi je jedan nov swivel plate (sharke na srpskom??) pukao u ruci ali ne tamo gde je zglob nego po sredini... ali zato recimo clips delovi su danas zbog geometrije cvrsci nego oni pre koji su umeli da pucaju. ili recimo na sedlu - onaj clip za mach, stari su pucali bash lako, ne znam da li je sad bolja situacija. krtost raste proporcionalsno sa tvrdocom u zavisnosti od odnosa 2 osnovne komponente plastike... verovatno je ideja da svi delovi imaju istu formulu ali kako nisu svi delovi isti neki \"pucaju\" jer im taj odnos ne odgovara njihovoj geometriji. mislim da je otprilike to slucaj, sigurno ce neko znati tacan razlog bolje od mene...

a ima i josh jedean momenat - obzirom da cesto kupujem \"prljave kockice na kilo\" provuce mi se i poneki COBI deo koji inace imaju tendenciju da studom lome plate lego kocku iznutra. provalis tek kad vidis da nesto nije u redu, proveri da nemas taj slucaj :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #87 poslato: Mart 17, 2013, 02:26:28:posle podne »
Evo gde i kako ja cuvam jedan deo delova koje nabavaljam van setova...





Kutija je kupljena u radnji koja je vec spominjanau ovoj temi Wooby house ili nesto slicno...veoma je kvalitetne izrade i pregradice su naravno podesive sto je veoma prakticno...mada cinjenica da velicina nece zadovoljiti potrebe ljudi koji na ovaj nacin spremaju veci broj kockica...pogodnija je za sitnije delove, male slope-ove 1x1, round plate-ove 1x1, mozda za opremu za minifigure, sitnije techincs delice itd.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #88 poslato: Mart 17, 2013, 03:30:29:posle podne »
probao sam slican sistem ali su mi se pregradice podizale pa su mi kockice bezale u komsijske odeljke. nemas taj problem sa tim koferchetom?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #89 poslato: Mart 17, 2013, 04:12:43:posle podne »
Pa desilo mi se jednom da mi je neko oruzje i perce proslo ispod pregradice u drugu ali tad sam bas tumbao koferce...generalno sam zadovoljan