Autor Tema: 75043 - AT-AP  (Pročitano 2288 puta)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
75043 - AT-AP
« poslato: Jun 27, 2014, 02:46:29:posle podne »
Pregled seta 75043 – AT-AP (All Terrain Attack Pod). Osnovni podaci:
Godina izdavanja: 2014
Broj delova: 717
Broj minifigova: 5
Standardna evropska cena: 70e
Zbog problema sa laptopom koji mi je izbrisao sve slike koje prikazuju proces gradnje, nazalost I ovaj moj pregled ce biti bez istih. Pokusacu malo da docaram sta su te slike prikazivale. U osnovi se nalazi technic konstrukcija koja modelu daje cvrstinu, koriscenjem brojnih technic liftarm-ova su konstruisane noge, a prisutni su I u procesu gradnje kabine. Prvenstveno zbog prisustva velikog broja technic pinova I drugih delova je ukupan broj kocaka veci od 700.


Kao sta sam napomenuo u setu se dobija 5 minifigova. Jedan obican Battle Droid, jedan Super Battle Droid i jedan Battle Droid Commander (jedina razlika u poredjenju sa obicnim Battle Droidom je zuti detalj na glavi I torzou). Po meni najbolji minifig u ovom setu je Chief Tarfful koji je prvi put napravljen u lego formi. Brojni detalji na njegovom torzou ga cine pravim malim remek delom. Poslednji minifig koji se dobija je takodje prvi put napravljen u lego formi, u pitanju je Clone Commander Gree. Dosta se razlikuje od ostalih Kashyyyk trooper-a, pre svega po slemu koji je metallic sive boje, a ostatak tela je uradjen dosta drugacije po pitanju boja. Takodje vrlo detaljno uradjen minifig sa printom na obe strane torzoa.



Nekoliko fotografija AT-AP-a iz razlicitih uglova




Pozadi se moze videti mala technic konstrukcija koja drzi glavni top u polozaju. Posto se ona pomeri top biva oslobodjen I moze se pomerati u brojnim pravcima.




Glavni top zajedno sa podlogom za koju je pricvrscen se moze podignuti kako bi se dobio pristup kabini vozila.

U kabini ima mesta za dva minifiga mada verujem da moze da ih stane jos. U njoj se moze primetiti veoma zanimljiva nalepnica koja prikazuje Droid Gunship(crvenom bojom) koji je AT-AP nanisanio.

Sa strane se takodje nalaze dva manja otvora koji omogucavaju pristup kabini.

Izgled vozila kada su otvoreni svi ‘poklopci’

Glavna funkcija ovog seta jeste treca noga AT-AP-a koja ima prvenstveno ulogu stabilizatora kada se vozilo ne krece. Opet jedna mala technic konstrukcija trzi trecu nogu u polozaju dok se vozilo krece, po pomeranju te konstrukcije noga se oslobadja I moze da dodirne tlo.







Naravno dve glavne noge mogu da se pomeraju, mada je onda tesko namestiti da vozilo bude u ravnotezi I ne padne.

I u ovom setu je kao I mnogim drugim iz ovog talasa SW-a prisutna nova pucaljka.

Moje misljenje o setu
Set ima ukupno 6 nalepnica sto I nije mnogo s obzirom na velicinu seta kao I cinjenica da su nalepnice vrlo sitne. Na prvi pogled mi se cinilo da je vozilo vrlo nestabilno kao I da ce zbog specificnog oblika kabine delovi stalno otpadati, ali to nije slucaj. Kabina se drzi dosta dobro kao I noge koje daju veliku stabilnost modelu. Treca noga je vrlo dobro sakrivena sto mi se dosta dopada, a kada se raspakuje doprinosi jos boljem izgledu vozila. Minifigovi su zaista dobro uradjeni sto je jedan veliki plus za ovaj set. Jedinu stvar koju bih voleo da su ubacili u set jeste barem jedno Wookiee vozilo poput vozila iz ovog http://brickset.com/sets/7260-1/Wookiee-Catamaran ili ovog http://brickset.com/sets/7258-1/Wookiee-Attack seta, naravno samo unapredjeno. Verujem da bi set tada bio cista 5ica. Ovako je moja ocena za ovaj set  4,4 (skala od 0 do 5).
« Poslednja izmena: Jun 27, 2014, 02:53:15:posle podne legomanijak »

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2014, 03:27:20:posle podne »
U, pa ovo izgleda jako dobro!  :confused: Jedva cekam da napravite onu dioramu pa da i to vidimo u akciji  :grin2:
Odlicni su figovi, droidi su mi uvek bili onako, meh. Ali chief i clone commander su sjajni!
Pazi kad je nebitno sto se ne vidi tehnika gradnje, vise nego lepo si uslikao set da se i ne primeti!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2014, 04:01:36:posle podne »
ne mogu da izdrzim da ne prokomentarisem  koliko je ovo glupa ideja za vozilo. naravno, ide samo na adresu Lucasa koji daje takve ideje. Ako bi hteo da napravis nesto sto ce jako tesko da se pomeri dao bi mu upravo tri noge. Zahvaljujuci takvom tronozcu je Legomanijak ovo lepo uslikao.  :smilie: Cim digne onu trecu pada.
Ako hocete da vidite besmisao kretanja takvog vozila pokusajte da odgledate ultra glup crtic: http://www.imdb.com/title/tt2320924/?ref_=nv_sr_5
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2014, 04:15:53:posle podne »
ja koliko znam, treca noga je tu za fiksiranje vozila kad puca glavniom topom a ne za kretanje  :wacky:

dokaz
« Poslednja izmena: Jun 27, 2014, 04:17:42:posle podne dr.zli »
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2014, 04:18:10:posle podne »
Slazem se da je besmisleno da nesto uvek ima tri noge, ali ovde to nije slucaj, trecu nogu koristis samo kad vise neces da se pomeras kako bi bio stabilniji. Dok trci ili hoda trecu nogu spakujes  :p
edit: zli me pretekao sa odgovorom
« Poslednja izmena: Jun 27, 2014, 04:19:52:posle podne legomanijak »

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #5 poslato: Jun 27, 2014, 04:32:04:posle podne »
ne zameram Janku, tezak je zivot pored svih onih policajki :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2014, 05:12:59:posle podne »
ne mogu da izdrzim da ne prokomentarisem  koliko je ovo glupa ideja za vozilo. naravno, ide samo na adresu Lucasa koji daje takve ideje. Ako bi hteo da napravis nesto sto ce jako tesko da se pomeri dao bi mu upravo tri noge. Zahvaljujuci takvom tronozcu je Legomanijak ovo lepo uslikao.  :smilie: Cim digne onu trecu pada.
Ako hocete da vidite besmisao kretanja takvog vozila pokusajte da odgledate ultra glup crtic: http://www.imdb.com/title/tt2320924/?ref_=nv_sr_5

Nemoj da mi diras AT-AP to mi je omiljeno vozilo,ja imam potpuno drugacije misljenje,meni izgleda kul,pogotovo kad se izbaci noga.(Nemoj da mislis da ti udaram kontru,nije nego mi se tolko svidja vozilo da cu mozda i 2 kom da kupim) :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2014, 05:41:22:posle podne »
zli, verovao bih ti i na rec ali kako si pokusao da das dokaz, ispravi molim te post pa da se uverim. nije zbog policajki vec znog crtanog koji sam dugo cekao a ispade uber glupost, stavrno pokusavaju da nateraju masine da cupkaju na sve 3noge  :confused:

mada i dve noge su kriticne kad nema ruku koje se klate da to podrze. AT-AT rules, sve ostalo je...  :grin2:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #8 poslato: Jun 27, 2014, 08:28:40:posle podne »
I at-st je isto zakon, pilece noge su provereno resenje :D
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #9 poslato: Jun 27, 2014, 08:32:19:posle podne »
Odličan prikaz  :smilie:

Vauu! Set me je totalno iznenadio. Figure su super, a vozilo sam smatrao za totalnu glupost (znam, znam, AT-AP, izvinjavam se fanovima SW teme što vozilo zovem vozilom, a ne pravim imenom  :laugh: ), ali uviđam da sam pogrešio. Baš mi se dopada. Fora sa zaključavanjem/otključavanjem topa i fora sa trećom nogom su sjajne  ^-^

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2014, 08:33:49:posle podne »
Ceo dan se uzdržavam ali ne vredi... mislim, TREĆA NOGA? Ozbiljno?  :D

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #11 poslato: Jun 27, 2014, 08:35:39:posle podne »
Ceo dan se uzdržavam ali ne vredi... mislim, TREĆA NOGA? Ozbiljno?  :D

Hahhahahahahahah... :laugh:
Meni to nije palo na pamet,a u pubertetu sam. :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2014, 09:28:10:posle podne »
Ceo dan se uzdržavam ali ne vredi... mislim, TREĆA NOGA? Ozbiljno?  :D

kad sam bio treci razred osnovne nastavnica nas je vodila u zoloski vrt i svi smo se cudili sto konj ima petu nogu  :laugh:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2014, 10:15:20:posle podne »
Ceo dan se uzdržavam ali ne vredi... mislim, TREĆA NOGA? Ozbiljno?  :D

Hahhahahahahahah... :laugh:
Meni to nije palo na pamet,a u pubertetu sam. :grin2:

Da...treća noga...koju nosiš spakovanu pa kad ti zatreba ti je "razvučeš"?  :confused:

Ne znam ni zašto se mekovi i ostale hodalice zovu vozilima...  :p
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75043 - AT-AP
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2014, 12:59:14:pre podne »
Ceo dan se uzdržavam ali ne vredi... mislim, TREĆA NOGA? Ozbiljno?  :D

Hahhahahahahahah... :laugh:
Meni to nije palo na pamet,a u pubertetu sam. :grin2:

Da...treća noga...koju nosiš spakovanu pa kad ti zatreba ti je "razvučeš"?  :confused:

Ne znam ni zašto se mekovi i ostale hodalice zovu vozilima...  :p

Jesi ti to namerno napisao razvuces umesto necega drugog ili?
Ljudi treca noga je za stabilizaciju i kraj.
Vidis sto kaze legomanijak konj ima petu ali ona je isto za stabilizaciju kad koristi samo dve zadnje. :laugh: :laugh: :laugh:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/