Autor Tema: 3661 City Bank  (Pročitano 4227 puta)

vaskrsije

  • Gost
3661 City Bank
« poslato: Avgust 30, 2011, 05:55:54:posle podne »
Dakle kao sto pise u naslovu ovo ce biti pokusaj prikaza seta 3661 City bank.
Broj delova 4O5.
Godina izlaska je valda 2011.
Cena po katalogu mu je 49,99 a toliko je i placen.
Kutija
3 uputstva
5 kesica sa delovima

Obzirom da je ovo moje prvo prikazivanje nadam se da ce liciti na nesto. Kako nisam mogao sacekati i postepeno slikati kesice samu gradnju postavljam slike gotovog seta.
Sam set je veoma zanimljiv jer se ne nalazi u katalogu, ja sam ga veoma tesko nasao, u celom Becu a obisao sam bar 20ak radnji koje su krcate Legom nasao sam samo u jednoj radnji jednu jedinu kutiju. Nisam tad bio u mogucnosti a nije mi ni bio prioritet pa sam uzeo set i sakrio ga u budzak u radnji, dosao posle 2 meseca iskopao ga i eto sad ga prikazujem.
Ono sto mi se dopalo je da se Lego nije zaneo da napravi kutijetinu a unutra 3 kesice.


Kutija seta sa prednje i zadnje strane.

3 knjizice sa uputstvom za gradnju.

ekipa figurica, radnik u banci, pandur, vozac blindiranog vozila i naravno lopina.

vozila u setu, blindirano vozilo, pandurski auto i motorce za brzo bekstvo.






I naravno glavni deo seta zgrada banke. Postavljena je na malu baznu plocu i to je odma na pocetku mana. Mogli su se izreskirati za nesto vecu da ostane prostor za bicikl, motor, parking za auto...U prizemlju banke nalazi se cekaonica sa stolicom i iza pulta je besna salterska radnica koja cak ima i komp. Sto se detalja unutrasnjosti tice sasvim Ok nit mrsavo nit bogato. Na gornjem spratu nalazi se sef. Vrata sefa su odlicno napravljena i za to im ide pohvala. Ono sto fali a sto se retko gde i srece su stepenice i kako doci iz prizemlja na sprat. Postoji nacin vatrogasno lopovskim stilom uz sipku na krov pa kroz prozor na krovu upad. Sto se same zgrade i gradnje tice nista posebno, sve je sto je rekao jedan clan blokovska gradnja sa wall panelima. I sad jedan detalj koji deluje simpaticno.

Ovaj deo zida gde se nalazi bankomat nije da tako kazem uzidan i fiksan, moguce ga je izvaditi, valda radi ugodjaja kada lopov obija banku pa unistava bankomat.
Sto se vozila tice dopao mi se blindirani kombi za prevoz novca i sefova. Lepo je uradjen dobro je resen krov sa 2 ploce, u unutrasnjosti se nalazi mesto za 4 zelena kofera, kolica za prevoz kofera i sefova i prostor za smestanje 2 sefa.




pandurski auto i motoric su klasika njih necu nesto opisivati, slike su dovoljne.

E sad konacna ocena dal ovaj set vredi ili ne. Meni licno da ne vredi ne bih ga ni kupio, ima mana, prvenstveno mala bazna ploca, mogli su banku malo detaljnije uraditi da ne izgleda kao trafika.
DObra je stvar za dodatak City-ju jer izem ti grad bez banke, a takodje dobar je dodatak za one koji vole da se igraju pandura-lopova...
I pored svih navedenih mana preporucio bih ovaj set ako uspe da se nadje.
Slike su malo skrnave slikane su telefonom, sledeci prikazi bice bolji

przulj

  • Gost
Odg: 3661 City Bank
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2011, 10:44:41:pre podne »
Dobro je za prvi put, a držimo te za riječ da će sledeći biti bolji.
Imam set i slažem se sa svim što si napisao. Igrivost je dobra strana, ja uglavnom glumim lopova, ulazim dal kroz krov ili razvalim bankomat, brižljivo se maskiram, ali me pajser me obično oda :wacky:
Ako neko nije pogledao klip koji je LEGO napravio na temu pljačke banke, može da ga pogleda u prvom postu ove teme.

vaskrsije

  • Gost
Odg: 3661 City Bank
« Odgovor #2 poslato: Septembar 03, 2011, 07:26:43:pre podne »
Ajde danas cu se potruditi za drugo predtavljanje nekog od setova.
Ja sma uz banku kupio ionaj set minifigova gde imas pandura 2 lopova mali bankomat pa uz ovu banku imam 3 lopova. I skopim ja to sve i kaze mi zena. Pa sta ces sad imas 3 lipova banku i 2 bedna pandura. Gde ces sad te lopove. ja joj kazem pa nista ovih dana odo da kupim policijsku stanicu, maricu, onaj veliki policijski kamion helikopter za potagu, pandura na motoru da juri ovog na kroserici i naravno onaj set panduraski kombi za dzukcem. Kad sam joj sve to sabrala zabolela je glava, rekla je da sam skuplji ja sa igrackama nego bilo koje dete.
jeb ga za dete i pravim a ja se za sada grebem, imam i ja koristi da se vrnem 20 godina nazad u moj svet Lega kad me bilo bas briga za sve.