Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 50834 puta)

grrogan

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #465 poslato: Decembar 26, 2011, 10:11:47:pre podne »
Hvala na brzom i preciznom odgovoru.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #466 poslato: Decembar 26, 2011, 10:20:21:pre podne »
Citat: \"grrogan\" post=7601

3. Ako pretpostavka pod 2. ima smisla, da li postoji efikasniji način pretrage adresa prodavaca na brick link-u osim čitanja splash strana. Odredište u zaglavlju, da je radnja u NY, priznaćete ne znači puno.
Problem je još izraženiji kada se radi o nemačkoj regiji Nordrhein-Westfalen i gomili velkih gradova koji obiluju srpskim gastarbajterskim življem ;-)

Izvinite ako sam bio opširan, i unapred hvala na odgovoru.


ovde možeš pretraživati prodavnice u usa prema tome u kojoj se saveznoj državi nalaze

ovde možeš pretraživati prodavnice u nemačkoj prema tome u kojoj se pokrajini nalaze

mislim da tačnije geografsko lociranje prodavnica nije moguće sem čitanjem splash strane

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #467 poslato: Decembar 26, 2011, 10:58:01:pre podne »
Пријавељивање за Камени Свет (steinwelt) је завршено.
Даље информације (о току наруџби) ће бити објављиване овде.

grrogan

  • Gost
Re: Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #468 poslato: Decembar 26, 2011, 12:08:07:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=7607
Citat: \"grrogan\" post=7601


ovde možeš pretraživati prodavnice u usa prema tome u kojoj se saveznoj državi nalaze

ovde možeš pretraživati prodavnice u nemačkoj prema tome u kojoj se pokrajini nalaze

mislim da tačnije geografsko lociranje prodavnica nije moguće sem čitanjem splash strane



Da, plašim se da ne postoji bezbolniji način.

Namera mi je bila da dodatno ispitam opcije naručivanja kada neko lično donosi kockice iz inostranstva, jer se na forumu to često pominje kao najpovoljnija solucija.

Hvala na odgovoru i sve čestitke vice president-u za rad kluba i foruma.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #469 poslato: Decembar 26, 2011, 08:52:34:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Nikolle&itemID=28521129

ima tan baseplateove 32x32, nove, po ceni 4 dolara komad!!! :) a ako se uzme 50, to je 3.5
Angeli reaguj :) ne sto je Poljakinja i sto ima 0 feedbackova...nego sto ti znas te kombinacije sa autobusom. slucajno sad naleteh, a jeftino je do zla Boga..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #470 poslato: Decembar 26, 2011, 09:07:11:posle podne »
0 feedbackova je mačka u džaku, koliko god jeftino bilo. Jedino ako Angeli ima nekoga ko može da ode lično na njenu adresu i obavi transakciju, inače...

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #471 poslato: Decembar 26, 2011, 09:40:06:posle podne »

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #472 poslato: Decembar 26, 2011, 09:53:33:posle podne »
Kao što rekoh, samo ako će neko lično da ode da pokupi... sasvim je moguće da su cene tako niske da bi se ljudi navukli, ona primi pare, povuče ih na bankovni račun i onda ugasi PayPal nalog (ili ga ne ugasi, ali nema para na njemu od kojih bi se refundiralo prevarenim kupcima).

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #473 poslato: Decembar 26, 2011, 10:41:33:posle podne »
Javite ako se bude porucivalo odavde ima svasta sto bi me zanimalo tj. sto bi mi trebalo...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #474 poslato: Decembar 26, 2011, 11:48:31:posle podne »
sad cu da vidim gde je, koji grad, pa ako je neko od ovih mojih u istom gradu da odu licno da se uvere. to je najmanja cena za torla koju sam ikad video (manja i od ona 3e koje je imala Sabrina), a kolicina od 1500... huh

aj, odmah cu se baciti na to, a mejl koji cu poslati bice: \"dosao bih licno da pokupim kockice, ako je to moguce. molim recite mi adresu, a super bi mi dosao i kontakt telefon\"

:)

-----

evo, gotov je mejl:
\"Drodzy Nicolle,

Chciałbym zrobić większe zamówienie, i chciałbym, aby go podnieść się, jeśli jest to możliwe. Prosiłbym o adres i telefon kontaktowy (ze względu na opinie, które zostały, jako nowy sprzedawca)

Dziękuję za zrozumienie

Z poważaniem,
Ivan Angeli
Moje komórki: +38163-8670660

sto manje vise znaci ovo:

Dear Nicolle,

I would like to make a larger order, and I would like to pick it up myself, if that is possible. I would ask for an address and contact telephone (due to the feedback that you have, as a new seller)

Thank you for your understanding

With regards,
Ivan Angeli
My cell: +38163-8670660

sad ne moze da ne zna o cemu pricham ;)

------

ono sto bih idzvojio u ovoj radnji, ovako pri prvom preletu pogledom:
za 0.08 e po komadu (osam dinara:))  kupi sto komada i vise nikad ne razmisljas kako ces u pljacku ;)

za 0.03 e po komadu - kupis sto samo da imas :)

za manje od dinara po komadu ;) 0.01e

ovo mi je mozda najdraze: zxa otprilike 0.015e po komadu ( posto je 0.02$) - bele kockice se en isplate kada su used, ali ove su new - 1000 belih kockica oplemenile bi svaki zamak...

za 0.03 e po komadu

sad gledam, cene su poprilicno normalne, lici mi na prodavca koji je tek usao u posao...

nove za 0.23e po komadu - nekad sam ove kockice najvishe voleo, umele su da daju poseban shmek mojim svemirskim brodovima (da da svega sam se igrao kao mali, ne samo zamkova:))

za 0.57e po komadu (heh:))

za 0.2 e po komadu
slemovi su joj generalno jeftini

za po 15 din po komadu :)

plejtovi su joj generalno jeftini, kao i tehnics bricks

za 0.04e po komadu -i da se razumemo ovo je DARK red :) moja omiljena boja u lego kockicama ;)


mislim da je tek pocela da unosi ono sto ima ;) treba joj traziti popuste, sobzirom da smo prvi kupci, uzeti licno i ne platiti 20% VAT i traziti sitne poklonchice, tipe, na svakih 30e po jedan baseplate na poklon :) :) :)

Uki

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #475 poslato: Decembar 27, 2011, 03:02:55:pre podne »
Location:Poland,Mazowieckie-to je najveca pokrajina Poljske,region Varsave ako ne gresim

Hexx

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #476 poslato: Decembar 27, 2011, 03:29:10:pre podne »
Aaaaaa, moramo naručivati odavde!!! :amazed:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #477 poslato: Decembar 27, 2011, 08:26:23:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=7631
Kao što rekoh, samo ako će neko lično da ode da pokupi... sasvim je moguće da su cene tako niske da bi se ljudi navukli, ona primi pare, povuče ih na bankovni račun i onda ugasi PayPal nalog (ili ga ne ugasi, ali nema para na njemu od kojih bi se refundiralo prevarenim kupcima).



U potpunosti se slazem s tobom, sacekacemo 7-8 dana da vidimo hoce li bricklink ugasiti ovoj nalog ako bude prevara. Inace, ja sam obavio porudzbinu, necu joj platiti nista, nego cu cekati kako se razvija situacija.

Uzeh nekih 70 baseplateova, lako cemo to posle preraspodeliti ako nije prevara.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #478 poslato: Decembar 27, 2011, 09:54:22:pre podne »
Ja se odmah prijavljujem za 10 ako bude sve OK :)

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #479 poslato: Decembar 27, 2011, 02:21:43:posle podne »
Сачекајмо, сачекајмо... :santa:

Ја сам се тако распитивао код оног Белгијанца (писао на теми \"Искуства\"), али прво што је било сумњиво је да је мрљаво одговарао на мејл... а онда се показало да је потпуна превара (35 преварених у тренутку затварања налога). :ninja:

И ово је мало чудно... налог је активиран 2.12, пред Нову годину (навлакуша?), a до сада нико није ништа наручивао, има импресивну колекцију (380,436 комада а никада није ништа куповао раније), женско је :love: , без контакт-адресе... :doubtful:

@Angeli: нисам знао да знаш пољски, али што нам преводиш на енглески?!