Autor Tema: Spremanje Lego kockica  (Pročitano 40382 puta)

smeh

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2011, 10:03:51:posle podne »
E nemam bas slike kutija i kutijica iznutra ali mi vecinu drzimo (i planiramo drzati kad sve ostalo raspremimo i slozimo) ovdje:
 







A u ovakvih 16 Lego kutija nam je ostatak na drugoj strani sobe


Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #16 poslato: Februar 05, 2011, 02:00:34:pre podne »
Citat: \"Alexander.RU\" post=1378
Evo ovako nešto ja tražim, samo nešto veće, ovo je baš maleno

http://www.otvoreno.rs/www/singleitem_buy.php?id=6646

ispratio sam link. 2270 im se *****! :) nisu bre normalni :) za te pare mozes da kupis 2200 1x2 kockica :) a sa 2200 kockica mozes da napravis omaleni zamak :) ma sta omaleni, sa lukovima vratima i cudima, ceo zamak :) ne dam :) radije cu kockice kao i dalje drzati u kantama od boje za krecenje, i dodati jos 2200 novih :)

za Aciduma :) dok ti admini ne odobre fotke mi ne mozemo da vidimo, tako da cenzura nije potrebna ;) barem dok ne daju zeleno svetlo :)

Dobar je sistem, nego ona Aleksandrova kutija mi vise odgovara, jer imam tonu sitnih delova kojih nema vise od po na dlan, a koje mi se stalno mesaju

Smeh, to je lepa kolicina kockica :) sta radi u ormanu? tamo ih svi znaju :)


Edit:

http://www.otvoreno.rs/www/singleitem_buy.php?id=6643
ova je bolja, a jeftinija (13 cm duboka 30 siroka? stvarno omaleno :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #17 poslato: Februar 05, 2011, 10:17:42:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=1384
za Aciduma :) dok ti admini ne odobre fotke mi ne mozemo da vidimo, tako da cenzura nije potrebna ;) barem dok ne daju zeleno svetlo :)


Hm, da, danas ne mogu da vidim slike, ali thumbsi mi stoje na ovoj strani?! Zar se kod drugih ni oni ne vide? Onda je verovatno Opera to izvukla iz kesha...
...jos ima nade... :ninja:

PS. Valjda nece zameriti sto se na nekim slikama vidi samo po par kockica i brdo...nekih drugih stvari...na svakoj slici ima bar po neki Lego komad...
...и нестадох у измаглици...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #18 poslato: Februar 05, 2011, 10:22:25:pre podne »
Citat: \"Acidum\" post=1388

Hm, da, danas ne mogu da vidim slike, ali thumbsi mi stoje na ovoj strani?! Zar se kod drugih ni oni ne vide? Onda je verovatno Opera to izvukla iz kesha...
...jos ima nade... :ninja:

PS. Valjda nece zameriti sto se na nekim slikama vidi samo po par kockica i brdo...nekih drugih stvari...na svakoj slici ima bar po neki Lego komad...


fora je kad kačiš slike na brickshelf-u, da ti možeš da vidiš sliku normalne veličine i onda ideš na copy image location ili kako je već u operi to nazvano i onda možeš da je postuješ u normalnoj veličini (do 800x600 zbog podešenja foruma...ako ti je slika veća, forum je sam prilagodi) u svoj post...jedino što tvoj folder na brickshelf-u nije vidljiv kad neko drugi klikne na njega...
nadam se da sam bio bar iole jasan, šta sam hteo da ti kažem...:confuzed2:



a što se tiče načina čuvanja kockica, slikaću kad budem stigao, al u suštini neuposlene kockice mi stoje u gomili kutija od patika i cipela, kutije od sladoleda i sve to u kombinaciji sa onim kesama sa patentom...jer nekih kockica ima manje, a nekih više...jedino baseplate-ove čuvam u velikoj kesi...ako stignem, slikaću, mada nema bog zna šta da se vidi...

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #19 poslato: Februar 06, 2011, 11:48:05:pre podne »
Evo, slike su dostupne... :cool2: :wacky:
...и нестадох у измаглици...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #20 poslato: Februar 06, 2011, 11:57:08:pre podne »
ovde najviše mi se sviđaju Dikove knjige... :vampire:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #21 poslato: Februar 06, 2011, 02:34:41:posle podne »
Evo i slika mog nacina spremanja kockica,mokova i kutija.

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2011, 01:50:11:pre podne »
ove bi bile idealne (cak i dublje i mnogo dublje)
u SAd kostaju male 3$, velike 4$ (videti prikacenu fotku)
bas glupavo sto ne mogu da ih nadjem kod nas. i nekako bi trebale kod nas da budu i jeftinije, sobzirom da je ova vrsta materijala losijeg kvaliteta
dodjavola, bas pocinjem da se nerviram, kako je moguce da u ovolikom i kao modernom gradu ne mogu da nadjem ovo po nekoj normalnoj ceni (ustvari, do sada nisam nasao uopste):

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #23 poslato: Februar 09, 2011, 06:47:31:posle podne »
eh, ovo bi mi idealno zavrsilo posao ;) 9,9 funti ;)

da li je neko video ovako nesto po bg-u?

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2011, 09:58:57:posle podne »
Auuuh... Ako neko ovo najde odmah rezervisem jedan!

Angeli, kapiram sta trazis, trazio sam takve stvari godinama i zbog Lego-a i zbog drugih hobija, i redovno sam odustajao...kod nas je ponuda ili presiromasna ili preskupa!

Danas videh u reklamnom dodatku - Uradi Sam radnje imaju onakav \"organajzer\" kao za sitne delove, ali dvostrani, za 205 dinara! Sutra idem da proverim kako izgleda, i ako valja uzmem komad ili dva... 365x215x70 mm, dvostrani. Za sve sitnije delove radi posao, dok ne naleti nesto bolje...a i posle toga se nece baciti...

@Angeli
Ne rece kako ti se svidjaju fioke?

@Sektaash
A sa druge strane je Den Simons!
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #25 poslato: Februar 09, 2011, 10:57:19:posle podne »
super su fotke :)
voleo bih da bude vise MOCova koje pravis online :) nego, ne razumem, kako mislis \"dvostrani\"? imas fotku? i 200 dinara je taman cena, ali, bas me zanima kako to izgleda :) koliko fioka, kolike su fioke, da li su providne i slicno

bio sam u \"Uradi sam\" pre nedelju dve, nisu imali (ili nisu znali da imaju, kada sam pitao, malo sam i sam proshnjuvao, ali nsiam nasao

problem sa onim za srafove je sto su plitki, i sto mroas da ih kupis dosta, i slazu se jedan na drugi, tako da je smaranje kada hoces da uzmes nesto odozdo (ili to, ili da prekrijes sve radne povrsine sa njima, sto je isto smaranje - cela poenta treba da je u funkcionalno)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #26 poslato: Februar 10, 2011, 09:11:04:pre podne »
woby house prodavnica...ne znam cenu, ne piše na sajtu...ali mislim da je povisoka...danas idem nešto do centra pa se možda spustim i do fizičke prodavnice, zavisi od raspoloživog vremena...

link do kutije, pošto ne može da izvuče sliku


što se tiče ovoga iz uradi sam, što je Acidum pomenuo, to sam davno video kod njih i moj utisak je da je preplitko...može da se koristi za kockice tipa round plate-ovi 1x1 ili eventualno delove tela minifiga...za brickove jednostavno nije dovoljnih dimenzija...

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #27 poslato: Februar 10, 2011, 02:05:29:posle podne »
BRAVO, to je upravo ono sto sam zeleo. jos samo da vidimo cene, zovem ih na ovaj mob, ali nisu bas azurni :)womax je firma koja inace proizvodi ove organizere (klasere) i svi ih hvale na netu, tako da ako nadjem adresu, mozda se i prosetam (ako vec nije kasno) sjajno :) sve kockice drzim po kutijama od putera i eurokrema, a to je TAKO neprakticno kada se nesto gradi, hiljadu puta nesto prevrnem ili nagazim pa se sve prospe :)

Edit:

zahvaljujuci dugmetu dosao sam do sledecih informacija:
cetiri prodavnice u beogradu
bulevar kralja aleksandra 227 011-242-1412
zagrebacka 8 011-218-4490
bulevar vojvode stepe 331 011-398-1144
zemun iviceva 3 011-375-0065

pozvao sam ovu u Zagrebackoj 8 jer mi je najbliza (nalazi se na Zelenom Vencu, tj jedna stanica pre, ako se dolazi iz pravca 53, 56, 52 i sl)

ljubazan prodavac mi je preporucio sledece:
sifra: 79600612 1280 din 40 malih-1 velika fioka visoko 49cm (pola metra)
link
79600615 1651 din 15 malih -6 velikih fioka
link
79600610 1303 din
link

sa sifrom ih nadjete na sajtu ciji link je okacio dugme

eto, ako nekom ikad zatreba, sada znate gde mogu da se nadju. oticicu koliko danas i kupicu dva (ili pre jedan,posto moram da vratim pare:)))

rade od 8 do 20h

okacio sam njihove slike, retrospektivno

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #28 poslato: Februar 10, 2011, 03:46:13:posle podne »
Pa ovo su fantasticne stvari, a i nisu preskupe!

Ja sam bio jutros u Uradi sam na NBg, kupio dve one koje sam najavio, i pronjuskao jos oko detalja...
Meni ce ovo biti sjajno posto nemam previse kockica...
...za svaki slucaj sam slikao obe strane u poredjenju sa dva Lego elementa koja su mi bila pri ruci - Pecinko i komad krila sa nove kreacije...
Ova ovalna sa jos dve malecke je preslatka, nije ni previse, ali sada kad sam video ovo sto je Angeli postavo...
[attachment=127]IMG026-01.jpg[/attachment]
[attachment=128]IMG027-01.jpg[/attachment]
[attachment=129]IMG028-01.jpg[/attachment]
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #29 poslato: Februar 10, 2011, 06:16:03:posle podne »
Oket, bio sam u prodavnici u Zagrebackoj 8, i hteo sam da uzmem dva, dva su i imali, ali jedan je bio polomljen (paznja ko bude opet isao da kupuje, vratili su ga na policu kao da se nista nije desilo:)

ima 40 malih fioka i jednu vecu. svaka fioka ima da moze da se pregradi, ali pregradice ne idu sa kompletom (mada, napravicu ih od kartona, ionako ne trpe maltene nikakav pritisak. Ako ne karton, smislicu neki drugi materijal)
Uslikao sam dve fotke sa minifigom u podnozju, da steknete utisak o velicini. na drugoj fotki izvukao sam jednu od fiokica da se vidi koliko je duboka. Idealno za ono sto zelim (a to je da razvrstam tonu sitnih stvari kao sto su 1x1 1x2 plate, tile, i razliciti modifikovani plate-ovi, tj sve ono sto preturam po pet minuta da bih nasao u vecim kutijama :)

Ako bude srece, bice tu tona fluorescentnih trans zelenih dzidzabidza, i gomila trans narandzastih chiz slopova, ali otom potom, kada krenem da primam normalnu platu :)

eto, nadam se da sam pomogao, kostalo je 1280 din, nije neki kvalitet, ali nije mi ni bitno - bitno da ce raditi posao. kada budem malo koristio pri radu, vraticu se da pomenem koliko je funkcionalno

[attachment=130]klaser 1.JPG[/attachment]

[attachment=131]klaser 2.JPG[/attachment]