Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32685 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #75 poslato: Mart 07, 2012, 01:14:47:posle podne »
bravo ;)
super je ;)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #76 poslato: Mart 07, 2012, 07:43:35:posle podne »
Чооовече, па ово је предобро!!!
:love:
Имала је моја баба пар оних стоних модела/макета, а и волео сам да посећујем музеје, тако да знам како стварно изгледа...посебно сам одушевљен детаљима који су тако добро а тако суптилно \"унети\" у тако малу креацију!
...и нестадох у измаглици...

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #77 poslato: Mart 18, 2012, 12:45:07:pre podne »
DRAGON-MASTERS VS BAT-LORDS

Final Clash na izlozbi :grin2: domacini ce biti Dragon-masters-i u svom ambijentu i zamku :grin2:

Ako ste se pitali otkud Saletov izlet u castle i to u bat pricu evo odgovora, to je jer sam ga zamolio da mi pomogne oko izrade sismisa posto je on moj klubski drug i za mene naj u Srbiji da se ne uvrede ostali dobri mokeri iz kluba i sa foruma, neki su i svetski priznati :grin2:

Sale je majstor zanata narocito sa cnom bojom koja je ove kljucna.

Puno njegove pomoci imam i oko zmaka i diorame takodje.

Moram se ovde zahvaliti i BG-finestu koji mi je omogucio da po veoma povoljnoj ceni dodjem do vesetice i fright kings viteza i koji je mnogima pomogao oko nabavke kocaka, a sto je veliki posao, i na tome mu stvarno treba odati priznanje.

Da se zahvalim mami i tati... :laugh: morao sam da spomenem ova dva coveka :grin2:

Uglavnom, nikako mi ne ide da batlords-i imaju crnog zmaja, odlicno su odradjeni, pored dragon-masters-a najbolje, naravno kad je moj ukus u pitanju, pa sam resio da uradim moc za njih to jest slepog misa. Ono sto sam zamislio to je da bude negde u velicini zelenog zmaja dragon mastera i da moze na njega isto tako da se popne minifigurica tj. vestica.

Do izlozbe ima jos vremena, mozda se pojavi ova verzija ili cu doraditi neku drugu kao deo okrsaja ove dve gore navedene frakcije na terenu koji sam takodje vec pomenuo :grin2:










Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #78 poslato: Mart 18, 2012, 01:15:24:pre podne »
Odlična, inventivna figura!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Angeli

  • Gost
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #79 poslato: Mart 18, 2012, 02:36:28:pre podne »
sjaajno ;)
btw, sem ako nisi bas tako zamislio, imam ovu crvenu kockicu u crnoj boji, dobijes na poklon ;)

Svako prijatelj castle lego kockica je i moj prijatelj ;)

Inace, dzinovski slepi mis ima posebno dobar stav ;) to se posebno vidi na predzadnjoj fotki, upravo je klopao, sudeci po zubima, i njuska sa ocima mi se najvishe svidja ;)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #80 poslato: Mart 18, 2012, 02:00:48:posle podne »
Covevce,mnogo slatko.Glava mi se posebno svidja,pomislio sam da je to 1 deo a ne da si ga napravio.

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #81 poslato: Mart 19, 2012, 09:39:38:pre podne »
Imali sta lepse nego dobiti pohvale od tako dobrih mokera!

Hvala drugari!

Hvala Angeli na ponudi za pomoc oko crnog dela! Namerno sam stavio da malo razbijem crnu da bih istakao malo razliku izmedju figure slepog misa i vestice jer su oboje crne boje, sad da li sam u tome skroz uspeo ne znam bas, mozda bih trebao da stavim zbog toga jos koju crvenu.

E sad sto se tice glave ne znam koliko sam potrefio oblik slepog misa mada ovaj je iz fantazije sto daje malo slobode u tom pogledu.

Misim da bi glava bila odlicna i za praistorijkog sabljastog tigra :grin2: mozda bi njemu i bolje cucala.

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #82 poslato: Mart 26, 2012, 01:16:35:posle podne »
W I P

Drachen Herrscher Hochland Steinburg

Verovatno je ovo jedna rec na nemackom :grin2: ali ne zamerite ucim polako :grin2:

Jos uvek daleko od zavrsenog, ima jos zamak da se pravi i ovo malo da se dosminka, na izlozbi sigurno gotovo posto to izlozba Skockanih sigurno zasluzuje jer je vise nego odlicna, svaka do sada.

Da se zahvalim ponovo Saletu na savetima i BG-finestu na dosadasnjoj pomoci oko nabavke delova i na obecanoj oko zavrsetka MOC-a.

Nadam se da vam se svidja kako napreduje :grin2:











Vesticiji napad sismisom iz blizine :grin2:









-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #83 poslato: Mart 26, 2012, 02:20:41:posle podne »
Za pocetak (komentarisanja, ne radova ;) ), izgleda fantasticno! Samo napred! :wink2:

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #84 poslato: Mart 26, 2012, 02:49:27:posle podne »
Odlično napreduje! :grin2:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #85 poslato: Mart 26, 2012, 03:01:56:posle podne »
Ekstra izgleda samo tako nastavi

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #86 poslato: Mart 26, 2012, 03:10:26:posle podne »
Super :)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #87 poslato: Mart 26, 2012, 04:11:32:posle podne »
Kada pravis ovoliko stepeniste koliki li ce tek zamak biti.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #88 poslato: Mart 26, 2012, 05:20:17:posle podne »
Odlicno izgleda, samo se pitam da li su u srednjem veku mogle da se naprave ovakve stepenice. Mozda kad bi sleve strane postojala neka stena pa da se u nju uklesu.

Djapeto

  • Gost
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #89 poslato: Mart 26, 2012, 05:30:09:posle podne »
Hvala drugari! Drago mi je da vam se svidja! :grin2:

@ Emerald Night pa bice nadam se dovoljno velik da bude uocljiv na izlozbi da ga ni velika sarena ajfelova kula ne moze pojesti :laugh:

@ Dzoni nisu mogle da se naprave ali su zato imali ovako velike slepe miseve :laugh:
Hvala na savetu! Znam sta me savetujes, to je dobar savet, da pazim na stepaniste da ne bude da leti u vazduhu nerealno, pa potrudicu se. Ali trudim se da i ne bude realno posto je malo fantasy stil sto znaci bajkovito i u stvarnom svetu neizvodljivo ali da bude impozantno sto je mac sa dve ostrice kao sto sam na pocetku naveo moguce propuste, tipa da bezveze stoji kao da leti u vazduhu. Stepenise u oblku S ne diram i jako mi se svidja, jedino sminka, a ovo sto se nastavlja ce se menjati i mozda ce stubovi biti sareniji i siri na svim stepenistima.