Autor Tema: dr.zli - moje originalne kreacije  (Pročitano 9719 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
dr.zli - moje originalne kreacije
« poslato: Novembar 24, 2011, 05:25:58:posle podne »
dok se ne spremi sledece izdanje, sa ponosom vam predstavljam moj prvi ikad MOC. Nikad u zivotu nisam rasturio set i igrao se sa njim ali eto i to se desilo :D

U pitanju je Blacktron Fly, Izvidjacko-diverzantski brod zlih blacktrona



prvi pogled











VRUM VRUM!!!











da, volim detalje





izvidjacka jedinica je uhvatila neduzne naucnike
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: dr.zli - vinjete
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2011, 05:35:56:posle podne »
pogled u kabinu. Ja inace ne volim nacin na koji lego pravi kabine koje su skoro uvek potpuno prazne. Ja sam se potrudio da iako se skoro i ne vidi bude kompletno funkcionalna. Stolica se okrece i ne udara ni u sta.





A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

aca

  • Gost
Odg: dr.zli - vinjete
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2011, 08:51:25:pre podne »
Свака част на првом моцу! Сјајан је!

Једино су слике заиста превелике, не би било лоше да их ипак смањиш пре стављања.
Оно за Дневник бих изоставио, ипак овде има доста малолетника и осетљивих душа... :shy:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: dr.zli - vinjete
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2011, 09:03:08:pre podne »
hvala, imam jos puno da ucim i treba mi svakakvih kocaka ali mislim da je ovo za prvi pokusaj sasvim ok. Najgore je kad hoces da izvedes nesto i onda shvais da nemas odgovarajuce oblike za to XD
Editovao sam slike konacno, juce nisam ni mogao da pridjem racunaru duze od 5 min od zene XD
I za maloletne i one sa slabijim zivcima sam sklonio poslednje slike. :doubtful:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

aca

  • Gost
Odg: dr.zli - vinjete
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2011, 09:41:35:pre podne »
Да не буде неспоразума, \"Дневник\" је био јако духовит и мени је жао што си га уклонио, али ипак је боље тако. :sad:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2012, 08:12:21:posle podne »
Stigao bulk, konacno da uradim ono sto sam dugo zeleo - kompletiranje TIE Bomber-a!

Evo kako filmski model izgleda


lego je odlucio da ga iz nekog razloga nacini plavo-tan-braon-crno-sivim sa kriminalnim krilima



Evo poredjenja lego krila i mog krila



i gotov bomber :grin2:



moze se tu jos svasta uraditi, iako sam zamenio skoro sve plave delove crnim i sivim delovima jos se moze oblikovati ali otom potom, za sada sam i ovakvim zadovoljan :cool2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Bullitt

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.091
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2012, 11:28:56:posle podne »
Odlično si ga odradio zli! :cool2:

Djapeto

  • Gost
Odg: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2012, 07:37:14:pre podne »
cool :love:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #8 poslato: Jul 05, 2012, 05:23:42:posle podne »
konacno sam uspeo da sednem dovoljno dugo da odradim nesto sto mi je odavno na pameti. Mini mocic sa zanimljivom tematikom ;)

Prvo malo istorije sa vikipedije:

Битка за Иво Џиму је вођена између Сједињених Америчких Држава и Јапана током фебруара и марта 1945, у завршним операцијама на Пацифичком фронту у Другом светском рату. Као резултат битке, САД су стекле контролу над острвом Иво Џима и аеродромима који су се тамо налазили. Битка је чувена по подизању америчке заставе које су извели амерички маринци на највишем планинском врху острва.

Почетком 1945, Јапан се суочио са изгледном савезничком инвазијом. Током операције Скевенџер, савезнички бомбардери су вршили ваздушне нападе на Јапан са Марјана. Иво Џима је служила као осматрачка станица за рано узбуњивање снага на копну о доласку бомбардера. Тако је јапанска противваздушна одбрана била спремна када би савезнички бомбардери стигли изнад јапанских градова.

По окончању битке за Лејте на Филипинима, савезничке снаге су имале 2 месеца прекида у својим операцијама пре планиране инвазије на Окинаву, што је сматрано неприхватљивим. Стога је донета одлука да се нападне Иво Џима.

Одбрана је била припремљена. На острву је било стационирано 22.000 војника, а постојала је утврђена мрежа подземних бункера. Циљ одбране Иво Џиме је био да се нанесу тешки губици савезничким снагама и обесхрабри инвазија на Јапан.

Савезници нису хтели да освоје Иво Џиму само да би неутралисали претњу за бомбардере и бродове, већ и да би користили аеродроме за ловачку пратњу и принудна слетања бомбардера. 16. фебруара, 1945. започело је жестоко тродневно бомбардовање острва са мора и из ваздуха

у 02:00 јутра 19. фебруара, је отпочео Д-Дан. Убрзо је 100 бомбардера напало острво, а уследио је удар и из бродских топова. У 08:30, први од укупно 30.000 маринаца из 3, 4. и 5. маринске дивизије, из америчког петог амфибијског корпуса, су се искрцали на јапанско острво, Иво Џиму, и битка за острво је отпочела.
Искрцавање на обалу Иво Џиме

Маринце је дочекала снажна ватра са планине Сурибаши на југу острва, и борба на негостољубивом терену: груб вулкански пепео који није омогућавао ни чврст заклон, ни копање ровова. Ипак, до вечери је планина опкољена, и 30.000 маринаца се искрцало. Следило је још око 40.000.

Успон уз Сурибаши је значио борбу педаљ по педаљ. Пушчана паљба није била ефикасна против јапанске одбране, већ су коришћени бацачи пламена и гранате да би се очистили бункери. Коначно је 23. фебруара достигнут врх. Фотограф Асошиејтед преса, Џо Розентал је направио чувену фотографију постављања америчке заставе на врх планине: \"Подизање заставе на Иво Џими\".

Када је плажа обезеђена, још маринаца и тежа опрема су искрцани, и инвазија је настављена ка северу, како би се заузели аеродроми и остатак острва. Са уобичајеном храброшћу, већина јапанских војника се борила до смрти. Од преко 21.800 бранилаца, само 200 је заробљено.

Из строја је избачено 26.000 савезничких војника, од којих је скоро 7.000 погинуло. Преко четвртине маринаца који су добили Орден Части, су орден заслужили у бици за Иво Џиму.

Острво Иво Џима је проглашено обезбеђеним 26. марта, 1945. године.

Svi naravno znate fotografiju koja je nastala na kraju bitke, na vrhu planine Suribaci:



naravno, sve to se moze preneti i u neku drugu galaksiju, pre mnogo dugo vremena ;)



Okacicu malo kasnije normalne fotke :wink2:

Interesuju me komentari po pitanju kamenja tj. planine ispod njih. Videcete vec...
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2012, 05:38:23:posle podne »




A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #10 poslato: Jul 05, 2012, 05:44:35:posle podne »
:laugh:  ideja, naravno!


Ali se prosto nameće pitanje, uz poštovanje prema tom delu istorije u nekoj far, far itd. galaksiji:

Da li je dovoljno 4 Am... ooovaj, trupera, da utakne jedan jarbol u zem... ovaj, pljastiku ?
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #11 poslato: Jul 05, 2012, 05:49:00:posle podne »
FANTASTICNA IDEJA!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #12 poslato: Jul 05, 2012, 05:52:29:posle podne »
Jok, verovatno jos 2000 ceka u pozadini da proba s\'obzirom koliko lose ciljaju :beaten:

Doduse ovo su bele barabe, oni nisu kao ostali trooper-i :wink2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #13 poslato: Jul 05, 2012, 06:01:06:posle podne »
Super ti je ovo.Like za bele kocke uf da ih imam kako bi pao jedan vikinski moc s krajnjeg severa njihove zemlje.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: dr.zli - moje originalne kreacije
« Odgovor #14 poslato: Jul 05, 2012, 06:16:37:posle podne »
simpaticno.. ali moj ukus je prosto takav da bih iskoristio tan kockice za pesak ivo dzime + vojnici iz tog perioda :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!