Autor Tema: 6914 Prehistoric Hunters  (Pročitano 1151 puta)

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
6914 Prehistoric Hunters
« poslato: Avgust 06, 2014, 03:32:16:pre podne »
LEGO set 6914 je jedan od nekoliko Creator setova koji za temu imaju dinosauruse (još jedan divan primer bi bio 4892, Prehistoric Power). Tri fabrička modela se dobijaju kombinovanjem 191-og dela. Oprema je standardna, nevelika kutija koja ipak lepo prikazuje sva tri dinosaurusa i dve knjižice sa uputstvima za njihovo slaganje.

Model 1 - T-Rex

Glavni model je tiranosaurus reks. Dinosaurusi su sami po sebi fascinantni, no ako je danas lav kralj životinja, onda je tiranosaurus bio kralj dinosaurusa. Po mom mišljenju, model sasvim lepo predstavlja životinju po kojoj je kreiran. Takođe, vrlo je pokretljiv (ovo pogotovo važi za noge), tako da je moguće lepo se igrati. Poseduje zglobove u člancima, kolenima, kukovima, vratu, vilici, repu, ramenima i laktovima. Naravno, nakon što sam ga sklopio, malo mi je pozirao:



A ovde ga vidimo na snimanju LEGO Godzile  :wink: :



Model 2 - "Veliki biljojed"

Moje ograničeno poznavanje dinosaurusa mi govori da se ovde, uprkos imenu seta (Prehistoric Hunters), radi o nekom sauropodu, to jest velikom četvoronožnom biljojedu, kao što je, na primer, brahiosaurus. Ipak, to ga ne čini ništa manje lepim od prethodnog modela. Zbog potrebe da se naprave četiri noge, umesto dve, ovaj model je izgubio kolena, no i dalje je vrlo pokretljiv i upotrebljiv za igru:



Model 3 - Pterodaktil

Treći model je predstavnik treće velike grupe dinosaurusa, one koju čine neposredni evolutivni preci današnjih ptica. Ovaj model mi se najmanje dopao, što na oko, što zbog pomalo krhkog repa, no objektivno se radi o interesantnoj zverki koja, generalno, sasvim lepo funkcioniše. Na žalost, zaboravio sam da ga slikam pre nego što sam ga rastavio.

Alternativni modeli

Kao što je uobičajeno, i za ovaj Creator set se može pronaći veliki broj veoma uspelih alternativnih modela, koji najčešće nemaju veze sa živim svetom, što samo govori o svestranosti uključenih delova. Jedna kolekcija MOC-eva se može naći ovde - link. Meni se od tih radova veoma dopao koncertni klavir, pa sam rešio da ga napravim na osnovu priloženih fotograija:





Kada sam završio, rešio sam da se malo poigram i LDD-om, pa sam tako i u njemu napravio verziju ovog rada - download.

Kada se sve sabere, radi se o sjajnom setu. Na žalost, proizvodnja je prestala, ali se još uvek može pronaći po domaćim prodavnicama, po pristojnoj ceni, tako da ga najtoplije preporučujem. Doduše, tu je već i naslednik, set 31024, sa gotovo duplo više delova, raptorom još opakijeg izgleda i alternativnim modelima koji nemaju veze s glavnim (u pitanju su hidroavion i automobil, pa ko šta voli).


dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6914 Prehistoric Hunters
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2014, 07:11:54:pre podne »
dinosaorusi su sjajni ali klavir je fenomenalan  :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6914 Prehistoric Hunters
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2014, 11:56:35:pre podne »
Klavir je keva.Super recenzija. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6914 Prehistoric Hunters
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2014, 01:19:40:posle podne »
Lepa recenzija, uzivao sam dok sam citao i gledao

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6914 Prehistoric Hunters
« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2014, 02:03:01:posle podne »
Odličan prikaz!