Autor Tema: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi  (Pročitano 10717 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #30 poslato: Novembar 18, 2011, 07:32:27:posle podne »
@Acidum Dobra ti je ideja za odgadu,videcu sta mogu da uradim.

@BGfinest Cenim sto hoces da mi pomognes,ali krem boja bas i ne ide za austrougare.
Imam vec jednog minifiga u svetlo plavoj boji koji ce lezati kao mrtvak ,tamo gde je praznina.
Tako da,nema potrebe za poklon.
Jos jednom,hvala.


Upravo sam stavio les austrougarina na zeleni neispunjeni deo i malu kamenu ogradu ,koja  je oko 16 studova.Sto se tice neispunjenosti u rovu,stavio sam nekoliko buradi i onu stvarcicu za nosenje ranjenika.
BTW Da li mislite da treba da stavim i stok sena(na levoj praznini),zato sto sam bas sad pokusao to i izgleda lepo.

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #31 poslato: Novembar 18, 2011, 08:02:11:posle podne »
moje ucesce za izlozbu

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #32 poslato: Novembar 18, 2011, 08:13:28:posle podne »
stavljaj sve sto ti padne na pamet a mislis da ce izgledati lepo

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #33 poslato: Novembar 18, 2011, 08:48:08:posle podne »
Evo nesto od mene.. MOC se zove \"Vodopad belog konja\", i pripada jednom delu Servudske sume. Danas su mi stigli delovi sa bricklinka pa sam koliko-toliko zatvorio konstrukciju. Vodopad ce na kraju biti sa 3 nivoa (kao kaskade), sa pecinama, zamkama itd. Ovo sada je samo prvi nivo...

Vodopad curi na sve strane.. ne samo napred nego i kroz pukotine :)




Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #34 poslato: Novembar 18, 2011, 10:07:57:posle podne »
@legomanijak
Uuuuu, pa to je jos citavo! Odlicno, jedva cekam da vidim uzivo!

@Belgrade\'s
mmm...pecine... Ako ce moci negde da se zaviri imas moju podrsku...
...и нестадох у измаглици...

Djapeto

  • Gost
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #35 poslato: Novembar 18, 2011, 10:41:58:posle podne »
Odlicno BF! Odlicno!

Jedva cekam da vidim kada dodas jos to sto si zamislio, ali posto se po jutru dan poznaje, bice to jedan dobar MOC!

Djapeto

  • Gost
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #36 poslato: Novembar 18, 2011, 10:44:14:posle podne »
Legomanijce bas sam se pitao da li ce biti leteceg holandjanina, posto to vredi videti uzivo!

Ti i Vasa ste odlican podmladak, svaka vam cast!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #37 poslato: Novembar 19, 2011, 09:37:10:pre podne »
Stvarno ljudi svaka čast svima!
Konačno se pokrenulo!
Sad više nema stida nego da se mocuje punom parom!
Vidimo se na izložbi 3,4,5,6......a i pre i posle izložbi
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #38 poslato: Novembar 20, 2011, 09:40:02:pre podne »
KONKURS ZA IZLAGAČE JE ZATVOREN.

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #39 poslato: Novembar 20, 2011, 08:16:18:posle podne »
Dragi takmicari, cast mi je da vam saopstim da su svi radovi veoma kvalitetni i da je uprava LEGO kluba SKOCKANI odlucila da SVI prijavljeni radovi ucestvuju na Izlozbi 3 naseg kluba

Za duplo dioramu znamo mere (bgd ih je odmah stavio, jedino ako nije smanjio ili povecao sadrzaj iste) a angeli ce se naknadno javiti da li mu treba stolova ili nesto za njegov zamak, tako da su nam ostale potrebne samo dimenzije srpskog jurisa i piratskog broda, kao i planirane krajnje mere finestovog vodopada (imas li zelju da izlozis to kao standalone kreaciju, ili bi je ukomponovao u classic castle dioramu?)

Za maloletne izlagace ne bi bilo lose da roditelji potpisu pismenu saglasnost za vase ucestvovanje, tj. postavljanje vasih kockica u SC Sumice, i posalju na klupski mejl info@skockani.com ili srdjan.radanovic@skockani.com

Hvala i cestitam jos jednom

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #40 poslato: Novembar 20, 2011, 08:21:47:posle podne »
Dimenzije srpskog jurisa su 26 x 66cm
Nego,onaj mech,DSa ide u space dioramu ili ne?

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #41 poslato: Novembar 20, 2011, 09:42:01:posle podne »
dimenzije broda su u najduzem i najsirem delu 86 i 16 studova

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #42 poslato: Novembar 20, 2011, 11:00:45:posle podne »
:)
aj sad bez zezanja, trebaju mi (jos) cetiri jaka da pomognu da se dvorac iznese iz stana :) (i posle od kombija do stolova)
ima li dobrovoljaca?
ali moraju da budu trezni, (znam znam ali sta da se radi), plus dvorac je BAS tezak, najverovatnije ce se iznositi kroz prozor, a sama daska na kojoj dvorac stoji je dovoljno teska da jedan ima problema da je na taj nacin iznese iz stana, kamoli kad na njoj jos ima tona lego kockica

pritom, uvek sve mora biti vodoravno, inace ce momenat inercije da dovede do toga da se sve izlomi. Znaci, minimum sest ljudi, stim da bih ja voleo da bude osam, da mogu da gledaju da se ne ocesu strane o stok od vrata,i da paze da svi drze vodoravno, tj da moze da upozori kada krene da se krivi

fotke necete videti da bi se iznenadili na izlozbi (kao i prosli put; postaje tradicija;);
u lepom dogovoru sa dr predsednikom dosli smo do toga da cu doneti sve minifigurine, sto znaci sto do dvesta unikatnih (tj, svaka razlicita od ostalih), i jos jedno pedesetak uniformisanih, ljudi su uvek imali tu manu da kad ratuju da se isto oblace:)

cisto da vas zainteresuje: spremio sam sam grad (koji je najveci, ima dok, gomilu tornjeva, Lloth crkvu, osmatracnice, kule, rupu za ritualnoz rtvovanje i sve ostalo sto bi jedan grad zlihkreatura trebao da ima. Sam grad nema ni jedan mosta, cime sam pozeleo da napravim kontrast od rpethodnog (koji je imao gomilu, se seca neko onog mosta izmedju dve najvise kule koji se drzao na po dva studa sa onom mojom kris-kros tehnikom :)) i preziveo do kraja izlozbe?:); grad sadrzi i par vodopada, i dvanaest (relativno) novih dizajna prozora, od kojih barem pola se pojavljuje samo jednom, tako da ce biti dosta detalja za uzivanje;) sad me bas zanima koliko prozora sve skupa ima u samom gradu (min da prebrojim:)) 46 komada :) sam grad visok je 2.5m

sem samogo grada, postojace ulazna kapija (visoka sezdesetak kockica) sa ogromnim pokretnim mostom (najveci koji sam napravio do sada) koji ce se spustati na nesto (kazem \"nesto\" jer ovo sto imam sad cu rasturiti i napraviti \"nesto\" drugo, ali jos ne znam sta, odlucicu kada budem pravio :) )

u nastavku nalazice se osmatracnica (visoka nekih stotinjak kockica,malo manje) iz koje ce izbijati lava i razlivati se svuda po stolu, i sa stola \"kapljati\" na pod. Toranj ce ucestvovati u prvom izazovu u gildovima na eurobriksu, i na CCC 9 na classic-castlu. odmah negde u blizini bice kovaceva kucica, a sobzirom da je lava u pitanju, mislim da ce biti bas zanimljivo ;) \"kucica\" ce bitipoprilicno glomazna, jer ce se videti deo unutrasnjosti)

u nastavku nalazice se hram, do kojeg ce se dolaziti sa stotinu stepenica (ima vise, ali to me BAS mrzi da brojim, mozda neko pametniji proracuna sa visinom na izlozbi pa mi kaze:)

lava koja bude padala po podu i razlivala se, mozda ce doci u kontakt sa vodom koja pada sa drugog stola (a mozda i ne, sve zavisi kad cu ostati bez kockica), usput ce paliti drvece i tako to :) ali to sve to su samo ideje, mada obicno napravim sve sto mi apdne na pamet, ako mi ostane kockica:)

Ceo zamak zamisljen je kao zamak tamnih vilenjaka (Drow)
[attachment=1120]Lloth.jpg[/attachment]

jos jednom, dobrovoljci za prenos zamka?:)

eto, to je manje vise ono sto cu doneti.


iz prethodnog iskustva, ako neko donosi svoj sto ili izlaze na celom, ponesite kajle od kuce, jer je pod nenormalno kriv, i sto ce se sigurno ljuljati, pa da se to potkajla, da bi bilo cvrsto (i vodoravno, sto je bitno za one visoke kule)

imacu produzno od 40m, tako da ako neko koristi struju, moze kod mene da se prikopca. sve sto mu treba je onaj obicni produzni od kuce, da dobaci od svog do mog stola. Bicu u cosku, cim se udje, tako da mozete da isplanirate duzinu.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #43 poslato: Novembar 21, 2011, 09:16:46:posle podne »
doci cemo jedan forumas i moja malenkost, nismo bas jaki, al\' bijemo za medalju :grin2:

salu na stranu, nadam se da ce se i ostali javiti.. znam da ti je pukla jedna kula pa ste ti i sektaash gradili celu noc.. bilo i ne ponovilo se.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konkurs za izlagače na trećoj izložbi
« Odgovor #44 poslato: Novembar 21, 2011, 09:25:48:posle podne »
Ja bih se ponudio ali realno, samo mogu da vam smetam... srećno s poduhvatom!