Autor Tema: lažni LEGO  (Pročitano 7319 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
lažni LEGO
« poslato: Februar 14, 2012, 06:48:03:posle podne »
na limundu su se pojavili neki lažni lego setovi...
sami prodavci kažu da nije u pitanju original lego...sa nekih slika je to moguće primetiti...

otprilike setovi izgledaju ovako:

jedna varijanta ima čak i lego logo na pakovanju


originalno lego pakovanje ovog seta izgleda ovako:


a druga varijanta lažnog lega izgleda ovako:

što deluje prilično isto kao odgovarajući lego set...

da prodavac nije rekao da je u pitanju kopija i dao i sliku kutije, teško bi bilo uočiti kopiju samo prema slici sastavljenog seta

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: lažni LEGO
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2012, 08:23:24:posle podne »
Ovako nesto se nikad do sada nije desavalo, da bas kopiraju tako surovo.

Imam utisak da se desavaju slicne stvari kao i sa drugim stvarima koje kinezi proizvode npr. mobilni telefoni. A to je da prve dve smene regularne proizvode za regularnu kompaniju (LEGO), a onda u trecoj smeni se pojavljuje ekipa koja na istim alatima proizvodi klonove sa losijim kvalitetom materijala i ko zna kakvom kontrolom zavrsnog proizvoda. :) zvuci suludo ali obzirom da su kinezi u pitanju ja u to verujem ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2012, 08:33:47:posle podne »
ne znam šta je tačno u pitanju, al ovo mi se ne sviđa uopšte...:doubtful:
do sada su kineske kopije ličile, ali je bilo očigledno da nisu lego, a sada to postaje problem...:angry:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2012, 08:35:41:posle podne »
Sa slike se vidi da nije lego jer su kocke svetlije,pogotovo crvena,a i nema lego logo na kockama kao sto su plejtovi i to.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2012, 08:39:59:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=9454
Sa slike se vidi da nije lego jer su kocke svetlije,pogotovo crvena,a i nema lego logo na kockama kao sto su plejtovi i to.:grin2:


i originalna lego crvena je posvetlela u odnosu na primerke koje ja imam od pre 20ak godina...

a što se tiče da nema logo na kockicama, to se često ne vidi, zavisi od toga kako je slikano i kvaliteta opreme kojom je slikano...recimo, kad sam slikao starim mobilnim of 3Mpx, taj logo se često ne bi video na slici...

kamera

  • Gost
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2012, 09:37:23:posle podne »
ovako nesto je sluludo i treba kazniti one koji prave ovakve kopije jel ce se unistiti ugled lego kompanije a nemogu ni da zamislim kako bi star wars setovi izgledali.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2012, 09:49:25:posle podne »
Na kutiji nema oznake koji je broj seta. Ako ima kutije lako je primetiti da je kopija, a ako nema kutije, onda je to veliki problem :angry:

mickotemplar

  • Gost
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2012, 10:18:05:posle podne »
Koga zanima imate u centru grada u produzetku zgrade Politike pored restorana Sumatovac na cosku radnja sa igrackama stoje pored originalnih Lego kocaka i prodaju se te kopije regularno.I to odavno i pre nego su se pojavile na Limundu.Nude prodavacice te setove i kazu da su to kopije Ninjago ali troduplo jeftinije i ljudi ih uzimaju zbog cene.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: lažni LEGO
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2012, 10:38:35:posle podne »
Moja sestrica je moju mamu naterala da nam kupi po jenu kesicu u drakstoru,kao ,gumene bombone,neki smrdljivi stikeri i kopija nekih starih setova.Za 60 din. je super ,ali sve kockice ne mogu da se spajaju ,a cikice su razlicite(mislim na mold ,ne na stampu)
Jedino sto me je malo \"iznerviralo je sto su dali originalna lego uputstva za ,a minifigovi se razlikuju od lego-vih.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #9 poslato: Februar 29, 2012, 07:30:15:posle podne »
Radim u jednoj laboratoriji za kontrolu kvaliteta, pored ostalog predmeta opste upotrebe i igracaka. Prosle nedelje nam je stiga veeeliki set ovog kineskog proizvodjaca. Neverovatno bezobrazna kopija originalnog Lego Ninjago seta!

Prvo sto se uoci je OOOCAJAN kvalitet plastike!!! Dakle nesto sto se ne vidi ni kod nejjeftinijih pijacarskih posuda i posluzavnika za jednokratnu upotrebu! Ivice su neretko neobradjene i \"krzave\", platika je sva skripava i deluje slabasno, boje su slabasne (cak i pored drecavosti), nema nikakvog logoa na studovima...

Najkrzaviji primerak kockice je bio jedan iskopirani technics deo, u crvenoj boji...

Osim toga, sve je cista kopija Lego seta - delovi, slika, kompletan set...

Bezobrazluk... :angry:
...и нестадох у измаглици...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #10 poslato: Februar 29, 2012, 07:47:26:posle podne »
prvo, da ti čestitamo na zaposlenju.

a drugo, nadam se da ste našli dovoljno razloga da zabranite uvoz tog proizvoda (kao da će ih to sprečiti :bored: )

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #11 poslato: Februar 29, 2012, 08:39:08:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=9809
Radim u jednoj laboratoriji za kontrolu kvaliteta, pored ostalog predmeta opste upotrebe i igracaka. Prosle nedelje nam je stiga veeeliki set ovog kineskog proizvodjaca. Neverovatno bezobrazna kopija originalnog Lego Ninjago seta!

Prvo sto se uoci je OOOCAJAN kvalitet plastike!!! Dakle nesto sto se ne vidi ni kod nejjeftinijih pijacarskih posuda i posluzavnika za jednokratnu upotrebu! Ivice su neretko neobradjene i \"krzave\", platika je sva skripava i deluje slabasno, boje su slabasne (cak i pored drecavosti), nema nikakvog logoa na studovima...

Najkrzaviji primerak kockice je bio jedan iskopirani technics deo, u crvenoj boji...

Osim toga, sve je cista kopija Lego seta - delovi, slika, kompletan set...

Bezobrazluk... :angry:


Cestitamo na zaposlenju.

I koji je rezultat vase labaratoriske kontrole kvaliteta? Sta se dalje dogadja sa ovim kopijama?

Jony_Prah

  • Gost
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #12 poslato: Februar 29, 2012, 09:00:51:posle podne »
Tužno je što LEGO više nije tako jedinstven i što se kopije sve više prodaju, ne samo zbog jako sličnog izgleda, već i zbog jeftinije cijene. :cry:

Htio bih još samo spomenuti i to da figurice u vrećicama (minifigures) isto tako dolaze iz Kine (nemaju malo pobojani vrat)Primijetio sam isto tako da njihove šake ne sjedaju tako dobro u ruke \"pravih\" figurica.

A to da tako bezobrazno kopiraju izgled legića je neupitno i bezobrazno. :angry:

aca

  • Gost
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #13 poslato: Mart 01, 2012, 10:56:24:pre podne »
Не верујем да Ацидум ту  може да учини ишта. Сем да их баци у кључалу киселину... :bored:

@Acidum: шта ти тачно радиш на том испитивању?

Једино што се може је да се туже за прекршај копирајта, и то тек када се појави у радњама. Имамо ми Лего амбасадора (тужибабу. :laugh: ). Да их пријави Легу, па нека они виде шта ће.

Бојим се само овога: \"па то су нам одбачени делови из фабрике која прави Collectible Figures!\" :sick2: :sick2: :sick2:

Hexx

  • Gost
Re: lažni LEGO
« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2012, 11:32:27:pre podne »
Pazite, ja znam da je Lego kompanija poprilično oštra po ovom pitanju, u smislu što su uništili da l\' pretprošle godine negde oko pola tone lažnog lega, tako da, možda valja prijaviti...

Inače, ja nisam imao pojma da mi radimo kontrolu kvaliteta, i kao i sve ostale, i mene zanima šta sad? :wacky: