Autor Tema: Vasini MOC-ovi  (Pročitano 91263 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #660 poslato: Avgust 16, 2013, 02:09:50:posle podne »
Updatovan Ford T! Na zalost ,ovo je trebalo da bude sanitetsko vozilo ,ali nisam imao kockica pa sam ga stavio da bude normalno vozilo.
Spisak prednosti u dosnosu na jucerasnju verziju
Amortizovan!
Minifigovi nisu mogli da stanu u prosli ,a ovde 2 minifiga mogu bez probolema da stanu u kabinu!
Stabilnija  gradja !
NAsao sam i treci svetlo sivi tocak :wacky:
MAne
Zadnji deo treba da bude duzi ,minimum za 1 stud
Ne svidjaju mi se ovi plestovi sa strane ,ali stavrno  mnogo doprinose stabilnosti
Krov je sr#nje ali za sada je to to

Na zadnjem delu ima i drzac za telefon ,pa moze da posluzi kao neko vozilo za posmatranje bojnog polja.


Ko ima neku zamerku neka odmah kaze ili da da predlog kako da resim mane koje sam ja primetio

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #661 poslato: Avgust 18, 2013, 10:42:11:posle podne »
Ihh bre ,odkako mi se zavrsila skola ,samo sam 1 sliku naslikao i toliko...sada sam dobio inspiraciju od Anaviii i ne mogu da verujem da mi ovo do sada nije palo na pamet...
Divim se Anavi sto ima tako slobodne pokrete i taj slobodan duh u crtezima ...na zalost ,ja hteo ili ne ,moram preciznelinije ,jace je od mene ..ughhh :angry:
Inace ,vojnici su ocigledni ,a top je moj top od 75mm koji sam nedavno objavio.Minifig zatopom koji je blizi nama je dobro ispao ,ali ovaj pored njega ...ughhh...bas se vidi da je veci ...dok sam ga crtao ,izgledao je kao da ce biti manji pa sam ga malo preterao u uvelicavanju.

Moje pitanje (Anavi odgovori molimtee) bojiti ili ne.AKobudem bojao ,bice tu svakakvih boja ,definitivno nece biti sve jednolicno ...ili jednostavno ostaviti ovako...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #662 poslato: Avgust 19, 2013, 08:49:08:pre podne »
Moje slikarsko iskustvo i obozavanje crno-belih crteza,moj precious mi kaze da ne bojis to nego osenci malo.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Anavi

  • Gost
Odg: Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #663 poslato: Avgust 19, 2013, 08:54:07:pre podne »
Joj,crtež je odličan,svaka čast! :party:  Vidiš ja se divim tebi zato što ti linije deluju tako čisto, sigurno. :grin2:
Moj savet ti je suprotan Technicking-ovom, ili ostavi ovako, jer izgleda odlično samo kao lineart, ili ga oboji. Ja volim senčenje ali mislim da će ovde to samo oduzeti ovom crtežu koji je i ovako super. Bilo šta od ta dva da odabereš, nećeš pogrešiti. :wink2:
Meni često bude žao da krenem da bojim neki crtež koji samo sa linijama izgleda divno, a onda kad ga obojim nikad se ne pokajem i ispadne još lepši. Ali, na tebi je da odlučiš, kao što rekoh i ovako je odličan! :wacky:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #664 poslato: Avgust 19, 2013, 08:57:00:pre podne »
Ako je crtez manji ne senci nemam blage veze koja je velicina.
Inace secam se ja kad sam nacrtao KItFista iz SW olovkom,i ono divio sam se sebi jedno vreme.:cool2:
Posle kad sam ga obojio i usro sve plakao sam,i svaki put kad ga uzmem u ruke tuzan sam,JER JE OBOJENNNNNNNNNN.:cry:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Anavi

  • Gost
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #665 poslato: Avgust 19, 2013, 09:03:58:pre podne »
E,sad, ne znam kako je obojena varijanta izgledala, ja nikad ne bojim pored olovke nego linije uradim mastilom kako bi se videle i bile istaknute. Naravno da bude slučajeva kada ti se obojeno ne svidi, ne mora uvek to da oplemeni crtež, ali generalno, ako znaš šta radiš ne bi trebalo da bude katasrofalno..
Sve je to stvar ukusa, ja neke stvari više volim crno-bele a neke više obojene. Ne postoji crtež koji sam obojila a da mi se nije svideo jer sam se toliko uvežbala u tome i toliko detaljišem sa tim da se postaram da na kraju budem zadovoljna. :laugh:
To je na kraju Vasina stvar, šta će da uradi sa svojim crtežom, iz komentara sam shvatila da on više voli obojene crteže, ako ne ovaj onda će neki drugi obojiti sigurno, šta god mu ti i ja rekli,a ni ne treba da nas previše sluša ako ćemo iskreno, svako najbolje zna za sebe. :wink2:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #666 poslato: Avgust 19, 2013, 09:07:12:pre podne »
Predlog u domenu teorije. Odnesi crtež u kopirnicu i iskopiraj u nekoliko primeraka, ali reci da ti maksimalno posvetle kopije, tako da se linije jedva vide. A onda olovku ponovo u ruke, bojice, tuš, tempere, pa udri po kreativnosti! :smile2:

Ђапето

  • Gost
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #667 poslato: Avgust 19, 2013, 05:09:48:posle podne »
Феноменално!

Има потенцијала ја бих рекао да Србија да још генијалаца и генијалки Билунду :grin2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #668 poslato: Avgust 22, 2013, 12:16:08:posle podne »
Hvala svima.Odlucio sam da samo osencim i lepo je ispalo  http://www.flickr.com/photos/legovasa/9553639811/
Imam ja jos radova ,ali ovo je tema za moje lego mocove ihocu da tako i ostane
Kada smo vec kod lego mocova ,Evo kako izgledaju moja Sanitetska kola kojim upravlja vojnik sa mojom novom sajkacom!Inace ,kako vam se svidja ideja ovakvog skrnavljenja lego kose?


Novi Maxim mitaljez koji je srpska vojska koristila


kamera

  • Gost
Re: Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #669 poslato: Avgust 22, 2013, 12:20:31:posle podne »
ja kazem da je ovo skrnavljenje kose uredu posto izgleda mnogo realisticnije i bolje a za vozila no comment predobra su :amazed:

Ђапето

  • Gost
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #670 poslato: Avgust 22, 2013, 12:25:10:posle podne »
Outstanding!

Санитетска кола су супер, одличан дизајн!

Идеја са спајањем косе и капе ми јако кративна и јако ти је лепо испало!

Митрељез има супер облик, одличан избор делаова, санке су супер облик да дочарају метални оклоп!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #671 poslato: Avgust 22, 2013, 01:13:41:posle podne »
Maksim po diviziji :mill:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #672 poslato: Avgust 22, 2013, 02:37:38:posle podne »
Au ala ti kidas,steta sto nemas vise kocki,opet ponavljam,ali moram.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #673 poslato: Avgust 29, 2013, 06:12:08:posle podne »
Posto sam shvatio sa vec 3 godine ne pravim skoro nisat osim ww1 ,pokusao sam da napravim the last of us scenu .Ovo mozemnogo bolje,ali ovo je samo test ,a i vecina kockica su u mojim ww1 modelima tako da prakticno ovo je scrap moc.Krater treba da bude ispunjen vodom ,ali trenutno nemam dovoljno 1x1 clear studova ili bilo cega da moze  da posluzi kao voda.Ponavljam ,meni se licno i nesvidja ,realno moze mnogo bolje i ima mnogo boljih apoca mocova ,ali ovo je samo test.


dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #674 poslato: Avgust 29, 2013, 06:23:39:posle podne »
uopste nije lose :grin2:

A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”