Autor Tema: Vasini MOC-ovi  (Pročitano 91861 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #675 poslato: Avgust 29, 2013, 06:44:45:posle podne »
xD True story

LegoLover

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #676 poslato: Avgust 29, 2013, 07:25:01:posle podne »
Sviđa mi se kako si napravio pod. :smile2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #677 poslato: Septembar 06, 2013, 03:31:13:posle podne »
Ovih dana sam se bavio samo crtanjem figurica ,ali posto je pocela skola ,iakoje tek prva nedelja ,dosta mi je crtanja za sada ,tako da vracam se lego modelima.Za razliku od prethodnog s##### ,ovaj moc(update) i nije toliko los.Poboljsao sam Ford T kamion i bas ga specijalizovao za komunikaciju- fiksirao sam telefon tako da ne moze da se skine ,dodao veliku antenu i dodao neku radio stanicu koja ima mikrofon koji je povezan sa radio stanicom kanapom ,koji ide i oko donjeg dela antene. :nerd:
Inace ,osim zadnjeg dela ,vecih izmena nije bilo.
OGROMAN doprinos ovom update-u su delovi iz kontejnera ,tako da barem je opravdano to sto sam izgubio dostojanstvo ...jej.. :wacky:




LegoLover

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #678 poslato: Septembar 06, 2013, 04:44:33:posle podne »
Jel namerno nije ograđeno pozadi ili nisi imao mesta? Tu gde je flaša. :smile2:  Inače, sviđa mi se.

Ђапето

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #679 poslato: Septembar 06, 2013, 05:08:20:posle podne »
Одлично!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #680 poslato: Septembar 06, 2013, 05:15:39:posle podne »
Citat: \"LegoLover\" post=27729
Jel namerno nije ograđeno pozadi ili nisi imao mesta? Tu gde je flaša. :smile2:  Inače, sviđa mi se.

Ni jedno ni drugo prijatelju ,nisam imao kockica..ideja mi je da bude minimum jos 2 studa duzi ,ali to mora da saceka
@Djapeto Hvala!

Caboose12

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #681 poslato: Septembar 06, 2013, 08:07:08:posle podne »
Mnogo mi se svidja ovaj Ford!
Hahah,barem je tvoj gubitak dostojanstva bio lepo nagradjen!
I ja bih uradio isto da sam na tvom mestu :tongue2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #682 poslato: Septembar 06, 2013, 08:15:43:posle podne »
Ne brkaj prefinjeno dostojanstvo sa precenjenim ponosom. To što si uradio je bilo dobro.

Dobra kreacija u razvoju!
...и нестадох у измаглици...

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #683 poslato: Septembar 07, 2013, 03:56:10:posle podne »
Vaso, fantastično! :)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #684 poslato: Septembar 25, 2013, 06:39:27:pre podne »
Evo mene posle ...par nedelja :wacky:
Pre izlozbe sam ,zavrsavajuci ford-a ostao bez ijednog korisnog dela osim nekih plejtova ,ali na izlozbi sam dobio lepe delove od Patricije ,par delova od Samaela (2x4 plejt koji je bio kljucan za ovaj moc) i mnogggggooooo tile-ova ,flex tubova i svakakvih delova koje ja najvise koristim ,pa sam morao daiskoristim sve delove.Napravio sam FWD Model B kamion od 3 tone. http://www.landships.info/landships/softskin_articles.html?load=/landships/softskin_articles/FWD_Model_B.htmlModel je relativno lak za oblikovanje ,ali ovo sto je meni mnogo zanimljivo je sasija ,mnogo sipkica i karakteristicne 3 sipke koje polaze iz svih tockova i spajaju se u sivom delu na sredini kamiona .Nisam uspeo da napravim sve 3 ,ali na zadnjem delu imate 2.









Ђапето

  • Gost
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #685 poslato: Septembar 25, 2013, 08:18:35:pre podne »
:love:

Како је добар!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #686 poslato: Septembar 25, 2013, 12:22:38:posle podne »
Hvala.Dodao samjos jednu sliku i link za stranicu posvecenu ovom vozilu

LegoLover

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #687 poslato: Septembar 25, 2013, 02:29:08:posle podne »
Sviđa mi se! :smile2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #688 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:54:14:pre podne »
Za malu promenu ,iz nekog razloga mi je doslo da napravim tradicionalnu srpsku seosku kucu ,koju cu moci da koristim za 1.sr.(ww1)Ja sam ovim mocom prezadovoljan!Proces gradnje je bio prelep zato sto kod vozila iz 1.sr. morate da vodite gde su tockovi ,gde otvori za ventilaciju itd. a ovu kucicu sam radio iz glave i bilo je bas uzivanje zato sto sam mogao da glumim ,,umetnika,, a ne inzinjera.
Polazna tacka je bio blatnjavi deo.Zanimalo me je kako bih mogao da napravim blato i grancice i da sve izgleda kao da je u fazi raspadanja.Zak je taj blatnjavi deo nakrivljen ka unutrasnjosti u odnosu na bele delove koji su pravilno stavljeni.
Onda sam dodao bele delove i bum ,eto kucice.Vrata mi se svidjaju zato sto se otvaraju u unutrasnjosti.
Za krov stvarno nisam siguran na slikama odvratno izgleda,poprilicno je ovaj stil jednini moguc zato sto vise nemam tan delove ,ali je ipak bolje od tradicionalnih cheese brickova.Ono sto mi se mnogo svidja je dodatak zlatnih studova na krovu (koje mi je donirao Djape pre par godina :smile2: ) zato sto razbijaju dosadne boje krova i daju efekat slame .AKo ima neko neku ideju za krov ,slobodno ,tacnije mooolim vas da mi kazete zatop sto definitivno moze bolje od ovog .Posto nemam kockica da zavrsim krov ,a posto ce kucica biti u ratnoj diorami ,samo sam ovako ostavio i dodao crne kockice.Enterijer sadrzi 1 stocic i bure sa rakijom ,posto kakva je to seoska kuca bez rakije :wacky:


Nadam se da se i vama svidja koliko i meni









Ђапето

  • Gost
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #689 poslato: Oktobar 01, 2013, 12:45:55:posle podne »
:love:

Јако много финих детаља! То је рекао бих тајна врхунских креација од лега!

Лепо си дочарао више слојева на кући која је оштећена па се види, ово брато и тску која вири, цигле које су избиле, део који је очуван и читав још увек се види да је фино окречена :grin2:

Што се тиче недостатка делова за кров супер си се снашао, баш си лепо дочарао пробијање неком гранатом!

Прозор ми се свиђа, нисам виђао такво решење до сада!Јако добро!

Хоће бити део неке веће диораме?