Autor Tema: 31007 Power Mech  (Pročitano 1214 puta)

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
31007 Power Mech
« poslato: Jul 16, 2014, 11:54:19:posle podne »
LEGO set 31007 Power Mech je Creator set srednje veličine. Sastoji se od 223 dela i dolazi u nevelikoj kutiji koja u standardnoj formi prikazuje glavni i dva "sporedna" modela. Za svaki od tri modela, priloženo je štampano uputstvo u zasebnoj knjižici.

Model 1 - Power Mach

Glavni model je veliki robot i on je za mene bio glavna atrakcija ovog seta. Na modelu je uočljiv znatan broj elemenata koji asociraju na delove vozila. To nije samo moj utisak, pošto me je i sestra, kada je pogledala šta slažem, pitala da li se pretvara (tj da li je neka vrsta transformersa), no, po mom mišljenju, to ni najmanje ne narušava njegov izgled.





Model je prilično pokretljiv, iako nema kolena. Mehanizam u kukovima je takav da omogućava robotu da stabilno stoji u najrazličitijim, gotovo baletskim pozama. Osim toga, ruke imaju i ramena i laktove, a i sitni detalji poput antena na glavi, se mogu iskoristiti da se dočara neko raspoloženje. Sa stanovišta igrivosti, mala je šteta što nema nešto čvršći stisak.

Model 2 - Helikopter





I ovaj model je, po mom mišljenju, vrlo uspeo. Na gornjoj slici se vidi da je model sličnih dimenzija kao policijski helikopter 6642, no, upoređujuću veličine kokpita, jasno je da se ovde radi o umanjenijoj maketi mnogo veće i poprilično moćne mašine. Jedna pomalo iznenađujuća mogućnost ovog helikoptera je sklapanje elise. Nisam 100% siguran da ovo nije samo slučajna posledica korišćenja dostupnih delova, ali svakako je interesantna.

Model 3 - Pikap





Poslednji "zvanični" model je kamionet. I on je prilično dopadljiv, možda pomalo u hotrod fazonu. Nema puno "funkcija", osim što se zadnja strana tovarnog dela može spustiti, no svakako je u pitanju još jedan uspeo model.

Alternativni modeli

Delovi koji se dobijaju u ovom setu su prilično svestrani i upotrebljivi, tako da je moguće napraviti najrazličitije kreacije i na internetu se lako može naći veliki broj sjajnih kreacija napravljenih isključivo od delova ovog seta. Jedan od njih (dakle nije moja kreacija, iako kockice jesu) je i ovaj borbeni avion:





Kao zanimljivo svojstvo, ovaj avion ima promenljivu geometriju krila, pri čemu su ona mehanički povezana, tako da se oba uvek nalaze pod istim uglom u odnosu na trup. Mehanizam kojim je ovo izvedeno je prilično domišljat, pošto koristi elemente sa šarkama, a ne zupčanike, koje ovaj model ni nema.

Na kraju, mislim da je očigledno da sam vrlo zadovoljan ovim setom. Što se samih kockica tiče, boje su uniformne. Međutim, na jednoj sam primetio pukotinu od oko 5mm, što me je neprijatno iznenadilo, s obzirom na to da je set ipak relativno nov i malo korišćen.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2014, 01:44:06:pre podne »
Hvala na prikazu seta, lepo si sve opisao.

Što se tiče te jedne napukle kocke (ako sam dobro shvatio), možda je podavac ubacio neku svoju korišćenu kocku jer je onu iz seta izgubio, ili ti je npr. lupam sad, set pao sa visine u sudoperu prilikom nekog grupnog slikanja (dobro, ovo će shvatiti samo neki  :laugh:). U svakom slučaju tu jednu kocku uvek možeš da zameniš ispravnom  :wink:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2014, 07:52:35:pre podne »
Lep prikaz seta  :smilie:

Model helikoptera i alternativni model aviona su mi jako zanimljivi, jedino što ne volim tu mini skalu  :sad:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2014, 08:06:37:pre podne »
Veoma dobar prikaz, delovi su fantastični, set prilično lep i moćan, a to što nešto liči na transformersa nimalo ne narušava izgled već ga pojačava!
...и нестадох у измаглици...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2014, 08:25:23:pre podne »
Sjajno! Svidjaju mi se ovi creator setovi  :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2014, 01:59:25:posle podne »
odličan set i prikaz.
hvala na uloženom trudu da ga predstaviš u punom sjaju.

Ђапето

  • Gost
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #6 poslato: Jul 17, 2014, 02:10:02:posle podne »
Одличан сет! Честитам!

Одлична и рецензија!



Иначе мене робот подсећа на трансформерсе и то мог омиљеног Bulkhead-a, гледао сам по нету слабо их има у МОС изведби углавном Оптимус Прајма и Гримлока и још по неких али Балкхеда има јако мало, нарочито је добар анимирани Балкхед.


« Poslednja izmena: Jul 17, 2014, 05:46:44:posle podne Ђапето »

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2014, 03:35:02:posle podne »
Hvala, narode, drago mi je da vam se dopao prikaz. Set je zaista sjajan, pogotovo kad se pogleda obilje odličnih kreacija napravljenih od njegovih delova (klik).

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31007 Power Mech
« Odgovor #8 poslato: Jul 17, 2014, 09:40:47:posle podne »
Moja omiljena boja,avion mi je najbolji. :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/