Autor Tema: Pozdrav!  (Pročitano 4004 puta)

Ikariks

  • Gost
Pozdrav!
« poslato: Jun 30, 2011, 05:29:46:posle podne »
Zovem se Hrvoje, imam 14 godina, živim u Zagrebu (Hrvatska) i imam nekih 7000 kockica.
Obožavam SNOT i fotomontažu.

Već sam duže vrijeme na MOCpagesu, Eurobricksu i FBTB-u.
Pa, kad već imam toliku želju biti dio LEGO zajednice, zašto se
ne pridružiti i na forume susjednih LUGova...

Vidimo se na forumu.

Matej Emperor

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2011, 08:36:00:pre podne »
Dobrodošao ikariks.

aca

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2011, 08:51:35:pre podne »
Dobro nam došao!

Mlad si pa ne verujem da znaš ćirilicu. Pošto nas ima koji pišemo uglavnom ćirilicom i za tebe preporuka: koristi Google translator, dok je ne naučiš :wink2:

Ikariks

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2011, 11:37:36:pre podne »
Ne znam ćirilicu, ali snaći ću se. Hvala!

SlaWen

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #4 poslato: Jul 04, 2011, 06:33:07:posle podne »
Gdje ja, evo i tebe.
Dobrodošao :smile2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2011, 06:34:55:posle podne »
Dobro dosao! :party: Izvini sto ranije nisam odgovorio na ovu temu(imao sam nekih problema sa internetom)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Pozdrav!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2011, 11:28:33:pre podne »
Citat: \"aca\" post=3596
Dobro nam došao!

Mlad si pa ne verujem da znaš ćirilicu. Pošto nas ima koji pišemo uglavnom ćirilicom i za tebe preporuka: koristi Google translator, dok je ne naučiš :wink2:

aha! nashao sam :)
smarate bre sa cirilicom :) sobzirom da se na netu svuda koristi latinica, *** mi pola stvari koje kucam, citiram i sl ;)

i znam znam, sad cete reci kako je cirilica moje izvorno pismo - i istina je. Takodje su opanci nasa izvorna obuca, a niko od nas ne ide sa njima u grad, tako da, nemoj da smarate sa cirilicom :)

(ovo na konto propisa koji upravo kucam, koji iz nekog samo mom poslodavcu znanom razlogu mora da bude na cirilici, a ja se ubih prepravljajuci svaki put kada mi word automatski prebaci sa latinice na cirilicu + kretenski nemacki standard za tastaturu (da mi je samo znati zasto smo ga usvojili (znam, zato sto su prve masine za kucanje dosle u Srbiju iz Nemacke, bah), tako da sam morao da napravim makro u wordu da menja svaki ` u z i slicne gluposti:))

aca

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2011, 12:58:11:posle podne »
Знам да Ангели нема намеру да се расправља око ћирилице, а ни мене то не занима јер тиме се не би ништа посебно решило. Тамо где би то требало да се решава верујем да су полуписмени. :devil2:

Претпостављам да ти читање не представља проблем.
Мени распоред тастера не представља проблем - мој први компјутер је био из Немачке, целог живота програмирам па више волим QWERTY, а куцкао сам и на француској тастатури где су Q и A замењени. На послу имам латиничну тастатуру само треба да знам где су ми Љ, Њ и Џ. Никакав проблем да куцам енглески или немачки, све ми је \"ушло\" у руке.
Ако нешто треба да пребациш из латинице у ћирилицу или обрнуто, постоје макрои и spelling checker-и за Word.

Е, што се тиче претраживања, Гугл лако налази комбинације оба писма, а форум вероватно има проблем.

Право питање је не зашто пишемо ћирилицом него зашто уопште пишемо латиницом! До пре 50-ак година српски се није писао латиницом, а компјутери нису разлог због кога се прешло на латиницу.
Да сви пишемо ћирилицом, појам на српском би тражио на ћирилици, а појам на другим језицима би тражио на њиховим писмима. Свакако не би тражио brick на српском форуму, а brik не би нашао на енглеском. Додуше, Хрвати пишу све у оригиналу али то не бих коментарисао. Свакако у својој абецеди немају Q, W, X, Y, Ä, Ö, Ü, ß и разна друга лепа слова...
Постоји и коначно решење за ћирилицу: да сви почнемо, као цивилизован народ, да говоримо енглески и да се манемо заосталог језика са много слова и гласова (у ствари, енглески има много више гласова). Овај мој предлог још увек нико није прихватио... :sad:

Да се разумемо: nemam nista protiv ASCIIja, i ja pisem njime, samo mi se cini malo skrbavo. Jeste, brzo je i uglavnom se razume. Nekada davno, kada smo zeleli ASCIIjem jednoznacno da predstavimo reci, pisali smo Cxacxak, Cyuprija, Nyegusxi, Lyubovija...
ali zašto pisati tako kada danas lepo može sa svim kukicama i kvačicama...
а онда је питање који ђаво уопште куцати куке и кваке када имамо писмо које их нема????? :speechless:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2011, 01:13:25:posle podne »
Ма брате пиши ћирилицом само и то без обзира разумео то неко или не... што се тиче Хрвата, ако не разумеју ћирилицу то је само и искључиво њихов проблем. Има ту Гугл преводилац. Старији Хрвати који су углавном из Далмације и острва знају ћирилицу што су ми више пута потврдили у разговору, док ова околина Загреба не зна баш. Не можеш очекивати од младих што имају 14-15 година да је знају поготово када је од 1991. малтене забрањена у употреби
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2011, 01:21:58:posle podne »
Molim vas da ne skrećete van teme i da pokušavate da ispolitizujete pitanje pisma, a pogotovo da to ne radite u temi u kojoj se predstavlja član foruma sa drugog jezičkog područja. Hvala!

EDIT: I naravno, dobro nam došao!

aca

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2011, 01:26:26:posle podne »
Слажем се потпуно са тобом, мада када је споразумевање у питању, ту мало попустим: ако она друга страна није идиот и хоће нешто да научи, српски, ћирилицу... већина странаца је радознала и нормална и хоће да научи. Сад, да ли нас третирају као егзотику (читај: амебе), ја то не знам и не улазим у то.
Није Вуку (Караџићу) проблем представњала ћирилица - свуда су га разумели и поштовали због тога и због онога што је имао да каже.

А ако неко неће да разуме, него се држи свога к\'о пијан плота... ма ко га шиша! :angry:

przulj

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2011, 01:30:35:posle podne »
Hrvoje, dobro došao.
Snaći ćeš se, nema brige ni oko ćirilice ni oko bilo čega drugog.

Drugari, malo smo otišli off-topic i načeli neke osjetljive stvari (ćirilica/latinica, opanci, smaranje...) u temi gdje nam se predstavio novi korisnik foruma. :confuzed2:
Molim vas da za tu svrhu otvorite novu temu na kojoj ćete civilizovano i argumentovano raspravljati.

aca

  • Gost
Odg: Pozdrav!
« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2011, 01:38:09:posle podne »
У праву сте!
Дечко је дошао пре 5 месеци и сасвим је пристојан, а тема је одједном оживела без икакве везе са њим!

djomla666

  • Gost
Re: Odg: Pozdrav!
« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2011, 08:42:29:posle podne »
Ma ja cu da ti kucam i na arapskom ako treba! Bitno da se mi slazemo i da volimo Lego! Je l\' tako drugari??? :smile2:  
Elem, dobro nam dosao Hrvoje, druzicemo se fino. :grin2: