Autor Tema: Gospodar prstenova i Hobit  (Pročitano 17558 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Gospodar prstenova
« Odgovor #15 poslato: Septembar 02, 2012, 07:55:16:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=13512
Ja sam to procitao danas na Mondu. Evo teksta

\"Gledali smo tri \"Gospodara prstenova\", a skoro pa je sigurno da će i \"Hobit\" imati tri dela.

Reditelj Piter Džekson je završio snimanje dva dela: \"Hobit: Neočekivano putovanje\" i \"Hobit: Tamo i nazad\", ali filmski magazini pišu da su u toku pregovori za snimanje i trećeg.

Prema pisanju zapadnih medija, Džekson je, nakon što je počeo snimanje \"Hobita\" video da u romanima J.R.R. Tolkina postoji mnogo materijala koji može da se iskoriti i za treći film, a studio \"New Line Cinema\" je, navodno, veoma zainteresovan da i priča koja prethodi \"Gospodaru prstenova\" bude trilogija.

Treći deo bi trebalo da bude snimljen naredne godine na Novom Zelandu gde su snimljena i sva tri \"Gospodara prstenova\" i oba dela o putovanju Bilba Baginsa u izgubljeno kraljevstvo patuljaka Erebor koje je zauzeo zmaj Šmaug.

Piter ali i \"New Line Cinema\" za sada ništa zvanično nisu saopštili.

Prvi deo priče o Hobitima u bioskope stiže 14. decembra ove godine, a drugi tačno godinu dana kasnije. Ukoliko bude snimljen i treći deo on bi u bioskopima širom sveta trebalo da se pojavi krajem 2014. godine.

Od članova glumačke ekipe trilogije \"Gospodar prstenova\" u \"Hobitu\" igraju Ijan Mekelen, Endi Serkis, Ilajdža Vud, Orlando Blum, Kejt Blanšet, Kristofer Li, Ijan Holm i Hjugo Viving, a njima se pridružuju Evanđelina Lili i Silvester Mekoj, dok ulogu Bilba Baginsa tumači britanski glumac Martin Friman.\"



Treći deo trilogije \"Hobit\" u bioskopima širom sveta pojaviće se u julu 2014. godine, saopštili su producenti i najavili da će drugi deo trilogije sada imati novo ime.

Treći film \"The Hobbit: There and Back Again\" (Hobit: Tamo i natrag) u bioskopima će se pojaviti 18. jula 2014. godine, svega sedam meseci posle novoimenovanog drugog dela - \"The Hobbit: The Desolation of Smaug\" (Hobit: Uništenje Šmauga) koji se u bioskopima očekuje 13. decembra 2013. godine.

Drugi film prvobitno je nosio naziv \"Tamo i natrag\".

Prvi film u trilogiji rađenoj prema popularnom romanu Dž.R.R. Tolkina \"The Hobbit: An Unexpected Journey\" (Hobit: Neočekivano putovanje) premijerno će biti prikazan 14. decembra ove godine, a glavnu ulogu Bilba Baginsa u filmovima tumači britanski glumac MArtin Friman.

Reditelj Piter Džekson i filmski studiji \"Tajm Vorner\", \"Nju Lajn\" i \"MGM\" saopštili su u julu da će 3D adaptacija Tolkinovog klasika biti podeljena u tri dela, a ne u dva kao što je ranije najavljeno.

Producenti smatraju da će treći film imati bolju prođu na leto - koje je najisplatljiviji period filmske industrije.

\"Želeli smo kraći period između drugog i trećeg filma iz trilogije \'\'Hobit\'\'. Premijera u julu omogućava nam ne samo odlično mesto u letnjoj sezoni nego će i obožavaoci moći ranije da vide finale ove epske avanture\", saopšteno je iz \"Tajm Vornera\".

\"Hobit\" je roman, a sada i film, koji prethodi dešavanjima u trilogiji \"Gospodar prstenova\". Džekson je pre 10 godina adaptirao ovu trilogiju u Oskarom nagrađene filmove.

Mnogi kritičari, ali i obožavaoci sa nelagodom su dočekali vesti da će \"Hobit\" biti podeljen u tri dela budući da smatraju da Džekson nema dovoljno materijala za tri filma. Sam Džekson objasnio je da će u trećem delu koristiti dodatke koji se pojavljuju na kraju književne trilogije \"Gospodar prstenova\" u kojima se objašnjava istorijat Srednje Zemlje, ali i glavnih likova.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Gospodar prstenova
« Odgovor #16 poslato: Septembar 02, 2012, 10:39:13:posle podne »
Da, video sam tu vest danas negde. Sjajno :smile2:

Angeli

  • Gost
Re: Gospodar prstenova
« Odgovor #17 poslato: Septembar 03, 2012, 03:16:25:pre podne »
ja jesam :(
meni je san bio da naletim na devojku koja nije gledala nijedan deo, pa da ih zajedno odgledamo. Medjutim, par dragih (mi tada) nije gledalo film, i ja bio odusevljen svojom srecom - ispostavice se da postoji razlog sto nisu gledale, i kada bi ih dovoljno izmaltretirao, namoio, napretio, izmanipulisao ili ucenio sele bi samnom da ga pogledaju - i smorile bi se od dosade negde vec na polovini prvog filma :(

vezano za hobita:
http://www.youtube.com/watch?v=zfX1PYv1FEY&feature=relmfu
i to su videi od 1 do 6, a ima ih osam (za sada) - stvarno zanimljivo

aca

  • Gost
Odg: Gospodar prstenova
« Odgovor #18 poslato: Septembar 06, 2012, 12:48:39:posle podne »
Није ГП за жене.
То је на нивоу \"Андреја Рубљова\", треба имати бескрајне живце да би се погледало до краја.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #19 poslato: Novembar 12, 2012, 11:52:58:posle podne »
Promenio sam ime teme u Gospodar prstenova i Hobit, tako da ovde mozemo polemisati o predstojecem filmu Hobit, kao i o ostalim stvarima vezanim za Tolkinova dela.

Kakva su vasa ocekivanja u vezi Hobita? Ako je Jackson odradio sve kako valja, mislim da ce film oboriti sve rekorde gledanosti, jer ima odlicnu podlogu (Gospodara) a i marketing je dobro uradjen.

Hexx

  • Gost
Re: Odg: Gospodar prstenova
« Odgovor #20 poslato: Novembar 13, 2012, 12:43:03:pre podne »
Citat: \"aca\" post=14314
Није ГП за жене.
То је на нивоу \"Андреја Рубљова\", треба имати бескрајне живце да би се погледало до краја.


LOTR je skroz unisex ako mene pitate, pogotovu filmovi, il\' to što se ja  družim sa cicama koje se lože na fantasy... :wink2:
mada... i moja keva obožava filmove :laugh:
Inače planiram početkom decembra da organizujem maraton sa društvom pa da pogledamo lepo sva tri dela pred Hobit, da se naložimo :)

Što se očekivanja tiče, ja kontam da će biti odličan film i samo se nadam da će lepo izbalansirati sve u filmu, tj. da neće biti mnogo comic relief-a. Takođe, nadam se da će biti opet produženih verzija na dvd-u.

Inače, mnogo sam srećan što će biti tri filma :D pošto kažu da će ubacivati stvari iz apendiksa LOTR knjiga, ja se nadam da će negde biti prikazane scene iz rata patuljaka i orkova (deo \"Durinov narod\"), pre svega momenat kad Dain ubija Azoga u Moriji. :pirate:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #21 poslato: Novembar 13, 2012, 09:02:50:pre podne »
Kod mene pola ortaka ne zna za hobita a dosta ni za LOTR,a kamoli devojke to kad se ide u usce samo horor i neke ljubavne price koje su vise ono :bored: :bored: :bored: .
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #22 poslato: Novembar 13, 2012, 03:03:43:posle podne »
Malo devojaka voli GP, i to su uglavnom one koje mnogo vole da citaju ili su u nekom rok fazonu, a posto je i jednih i drugih sve manje, TehnicKing razumem te. Kod momaka je malo drugacija situacija, jer njima mogu da se svide i borbe, ali opet ne verujem da ce se GP svideti nekim totalnim fenserima koji slusaju grand, gangnam i ostali sund, a i takvih je sve vise.

Da se vratim na Hobita:
Slazem se sa Hexx-om, tj. nadam se da ce lepo \"ispeglati\" neke bajkovite delove knjige, kako bi ga podigli na ozbiljniji nivo. Po mom misljenju GP je savrseno uradjen, jer na momente ne mozes ni da primetis da je to izmisljeni svet, a u tome je i draz fantasy sveta; nema preterivanja, svega ima tacno koliko i treba(ovo se sve odnosi i na knjigu GP). Prethodnih godina su se mnogi na forumima zalili na film, jer kao nije potpuno isti kao knjiga, ima nekih odstupanja itd, ali ja mislim da je Jackson odlicno odradio posao. Scene su dobro ukomponovane, imaju dinamiku, izbaceni su neki likovi i delovi iz knjige koji bi jos vise zbunili laike, a i da bi film mogao da se spakuje u bioskopski format(mada ja ne bih imao nista protiv da traju svi zajedno i 20 sati).

@Hexx, dobra ti je ideja za taj maraton :wink2:

Darth Vader

  • Gost
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #23 poslato: Novembar 13, 2012, 04:13:33:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=16102
Kod mene pola ortaka ne zna za hobita a dosta ni za LOTR,a kamoli devojke to kad se ide u usce samo horor i neke ljubavne price koje su vise ono :bored: :bored: :bored: .



Kod mojih,svi su (ja mislim)prvi put gledali na B92,kada je otvorena ova tema.Devojke su takođe gledale,ali znate većinu devojaka,mnogo su gadljive,pa zbog toga nisu odgledale do kraja!

Hexx

  • Gost
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #24 poslato: Novembar 13, 2012, 04:30:17:posle podne »
Svet će biti lepše mesto kad završite srednju školu :wink2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2012, 08:31:29:posle podne »
Ne slusam grand i ocajan je ali sta imas protiv ovoga.:grin2:

http://www.youtube.com/watch?v=zY1MVQeeStY

p.s. mozda nisam smeo ovo da okacim pa se izvinjavam brisem ako treba.
Inace sa ovim za grand ne bih hteo da uvredim nekog mislim ukusi su razliciti.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #26 poslato: Novembar 14, 2012, 12:07:23:pre podne »
Protiv gangnama sam jer potpuno degradira muziku,ali i pokazuje realnu sliku danasnje muzicke scene, a samim tim i sveta. Ne znaju se vise prave vrednosti, sta je kvalitetno. Dovoljno je da se pojavi neki lik i da se glupira 6 minuta i da to postane najgledaniji muzicki video ikada. Ima svako pravo da se glupira i nek je najgledaniji i najpopularniji, ali meni smeta sto se ovo smatra muzickim delom, a samim tim i umetnickim delom. Meni ovo lici na najgoru splavarsku pesmu

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #27 poslato: Novembar 14, 2012, 06:37:16:pre podne »
Citat: \"Dzoni\" post=16127
Protiv gangnama sam jer potpuno degradira muziku,ali i pokazuje realnu sliku danasnje muzicke scene, a samim tim i sveta. Ne znaju se vise prave vrednosti, sta je kvalitetno. Dovoljno je da se pojavi neki lik i da se glupira 6 minuta i da to postane najgledaniji muzicki video ikada. Ima svako pravo da se glupira i nek je najgledaniji i najpopularniji, ali meni smeta sto se ovo smatra muzickim delom, a samim tim i umetnickim delom. Meni ovo lici na najgoru splavarsku pesmu


a ko je rekao da je umetnicko delo, nisam u toku? (mada sam video da je bila na dodeli nagrada al ne znam u kojoj kategoriji).to je posledica youtube sindroma (svaka budala dobila megafon u ruke kao nacin zabave) ali koji ipak definise i sta ljudi (ne)vole da vide. u pre-youtube eri je iskljucivo neka mizerno mala grupa ego manijaka terorisala svojim narcisoidnim spotovima bezvezne muzike u reziji alavih menadzera producenata itd...kad je u pitanju mainstream TV naravno... nekako je ovo mnogo demokratskija metoda.  a za GS bih pre rekao da ismeva degradiranu muziku a poneki ovakav \"wierd-al yankovic-klon klip\" ume da bude smehotresan :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #28 poslato: Novembar 14, 2012, 09:01:46:pre podne »
E to se slazem s vama ali ja se davim od smeha kad vidim ove parodije.Inace ja glasam da gangnam style pobedi JB-ja po gledanosti barem je normalnije.Inace prava muzika je za mene Eminem i old school rep i naravno Red hot chili peppers,Guns n Roses i sva ta rok muzika koja kida.:love:

p.s. epic music i DnB su na posebnom mestu zbog beatbox-a.

Ma ja kad sve ovo procitam ispade slusam sve zivo od muzike.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Hexx

  • Gost
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #29 poslato: Novembar 14, 2012, 09:44:51:posle podne »
To je lepo i ne treba da se ograničavaš :)

Mene je, recimo, baš briga šta je popularnije :grin2:


A videćete, kako vam se šire horizonti, upoznajete ljude, starite, tako ćete se već naći sa još vaših sličnomišljenika, po pitanju muzike, knjiga, filmova, životnih stavova i naći u njima utočište od zatucane okoline :punk:

A sad možemo da se vratimo LOTR-u i Hobbit-u, a ja ću otvoriti novu temu za podizanje duha omladini :laugh: