Autor Tema: Brickfete Toronto 2017  (Pročitano 3859 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Brickfete Toronto 2017
« poslato: Jul 07, 2017, 05:48:53:pre podne »
Danas je počeo najveći LEGO događaj u istočnoj Kanadi.
Sedmi po redu (u Torontu) Brickfete. Prijavlejno je 119 izlagača, uglavnom iz Ontarija, Kvebeka i Njubraunzvika, no dolaze ljudi i iz Saskečuana, USA, pa čak i Švedske.

Tema ovogodišnjeg Brickfete-a je hrana. Postoji baš dosta raznih takmičenja za slaganje na različite teme, o čemu će biti reči u nekom od kasnijih postova...

I ove godine će Skockani imati svog predstavnika, moju malenkost.

Prvi dan je završen. Otprilike polovina izlagača je donela svoje radove danas, a ostali će sutra u toku dana...

Na početku je održan mali govor dobrodošlice, uz kviz.
Ove godine je kviz bio o Kanadi u duhu obeležavanja 150 godina od osnivanja konfedsracije. Za svaki tačan odgovor je dodeljen manji lego set, vrednoati oko 15-20 dolara...
Uz ovaj kviz, održano je takmičenje u brzom slaganju jastoga...bio sam brži od najbližeg konkurenta za 20ak sekundi  :grin2:

Posle ovoga je usledila Techball radionica, gde su učesnici imali prilike da prave robote za takmičenje, koje je potom usledilo. Oprobao sam se i u ovom takmičenju, ali moj tim nije imao sreće...

I za kraj večeri je održano takmičenje koje se sastojalo iz 2 dela. Za sat vremena je bilo potrebno završiti oba izazova. Prvi izazov je bio da se iz rinfuznih kockica svih oblika, boja i veličina napravi nešto na temu hrana (pošto je to glavna tema).
Drugi izazov je bilo da se napravi mozaik na temu Dan sećanja (na vojnike stradale u I svetakom ratu) (11. Novembar isto kao i u Srbiji, samo što se ovde praznuje radno, a u Srbiji se zove malo drugačije i nije radni dan (zvanično))...
Pobednici ovih takmičenja će biti objavljeni u subotu uveče, kao i ostalih takmičenja koja su u toku...

Danas nisam fotkao, pošto je samo polovina radova spremna, al ima nekih vrlo zanimljivih...

Nastavak izveštaja sutra uveče...kucam na telefonu, pa se izvinjavam ako ima grešaka...
« Poslednja izmena: Jul 12, 2017, 07:16:18:posle podne dugme »

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2017, 11:04:08:pre podne »
Pozdrav za našeg člana iz kanadske filijale Skockanih  :smilie: lep izveštaj, jedva čekam nastavak i naravno fotke

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2017, 03:25:03:posle podne »
Okačio sam nekoliko slika na moj flickr...nažalost ne mogu da ih iščupam preko telefona...

https://www.flickr.com/photos/134616394@N08/35388588300/

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2017, 04:20:07:posle podne »
Daj jos :D Odlicni su im grad i ona diorama sa planinom : )

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2017, 05:00:55:pre podne »
Drugi dan je za nama...

Danas su pristigli i ostali MOC-evi...napravio sam preko 500 fotografija, koje cu najverovatnije okaciti u toku naredne nedelje....

Dobio sam dosta pozitivnih komentara za rad  :wacky:

Danas je bilo dosta zanimljivih takmicenja...ista su bila kao prosle godine, samo sa manjim izmenama...

Prvo je bilo takmicenje u brzom sortiranju, s tim sto se ovaj put sortiralo u parovima u kvalifikacionim rundama, posto je bilo preko 40 prijavljenih za takmicenje...tim u kome sam bio je bio drugi u svojoj kvalifikacionoj grupi, tako da nismo prosli u finale...  :sad:

Usledilo je takmicenje prema igri lego creationary, ili kako se vec zove...tu je bilo 36 ucesnika, koji su bili podeljeni u 6 timova...tim u kome sam bio je prosao u finale, gde je izgubio u trecoj rundi...  :bored:

I na red je doslo takmicenje u brzom slaganju...bilo je 12 timova po 4 osobe, tim u kome sam bio je zauzeo 4. mesto...  :sad: prekinuo mi se niz pobeda u ovoj igri...  :sad:

Nakon ovoga su bile dve ture VIP posetilaca, koje su platile ekstra kako bi mogle da posete izlozbu dan pre nego sto se zvanicno otvori...

jedna od pogodnosti koje VIP posetioci imaju je da mogu da ucestvuju u tihoj aukciji, koja se desavala ceo dan...bilo je zanimljivih setova (slike slede) kao npr set 10000, Grand Emporium, Town Hall, Pet Shop, Palace Cinema, Tumbler i jos neki...vecina setova je prodata ispot BL cene, i to solidno nize...prihod od ove prodaje ide u dobrotvorne svrhe, gde se kupuju LEGO setovi deci koja nisu u mogucnosti da ih kupe...

Cim su posetioci otisli, organizovana je razmena delova i setova za druge delove/setove/novac...npr na ovoj berzi se nasao i seald Red Barron set od pre 15 godina...

I za kraj druge veceri, kao i obicno na brickfete-u, organizovano je slikanje sa ugasenim svetlima...ove godine nije bilo previse svetlecih MOC-eva...

nastavak sledi...  :smilie:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2017, 03:50:01:pre podne »
Danas je dogadjaj bio otvoren za posetioce od 9:40 do 16h...trebalo je od 10, al je vec bila guzva, pa su pustili ljude ranije unutra...

Posle toga je usledila support grupa za osobe koje imaju crne misli, a bave se ovim hobijem...prema recima organizatora, alarmantna je stopa samoubistava medju afol zajednicom...ne znam kako je bilo na ovom dogadjaju, posto sam posle celodnevnog dezuranja oko GBC-a otisao na rucak...

Posle rucka je usledila igra dirty brickster, cija pravila ako se ne varam sam opisao u nekom od ranijih izvestaja...ove godine je bilo cak 58 ucesnika, sto je solidan broj...

Nakon ovoga je usledila zvanicna ceremonija zatvaranja, sa dodelom nagrada i lutrijom za setove...dogadjaj naravno traje i sutra, al svi ce zeleti da sto pre odu kuci posto se izlozba zavrsi...

I za kraj veceri je usledila aukcija, na kojoj je bilo ne previse zabimljivih stvari, bar za mene...mada je bilo nekih retkih stvari, kao sto je kombi kanadske poste sa stampanim brikom...prihod od ove aukcije ide u iste svrhe kao i od tihe aukcije...

Prema rasporedu za sutra, nisu predvidjene neke specijalne altivnosti, osim sto je izlozba otvorena za posetioce...

Sve slike sa izlozbe ce biti okacene neki od narednih dana...pratite moj flickr, a obavesticu i ovde u svakom slucaju...
« Poslednja izmena: Jul 09, 2017, 03:53:06:pre podne dugme »

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2017, 09:54:38:pre podne »
Gledam prostor, ovo je kao kad bi mi organizovali izložbu u kristalnoj dvorani Hotela Hayat  :smilie:

Ima sjajnih radova, ideja, čekam i tih 500 fotki  :smilie:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #7 poslato: Jul 10, 2017, 03:56:01:pre podne »
u subotu vece je nas 20ak zaglavili do 2 druzeci se i diskutujuci o raznim lego temama...nekoliko prisutnih su afoli preko 30 godina...

danas nije bilo nikakvih desavanja, osim druzenja sa ljudima tokom dela dana koji je bio otvoren za javnost...posle toga je pocelo pakovanje i to je to do sledece godine...organizatori planiraju da ponovo organizuju ovaj dogadjaj, samo sto u ovom trenutku nije poznato gde ce se dogadjaj odrzati...

i za kraj nekoliko slika...

jako lep teren...breze su sjajno uradjene...ima negde u galeriji i krupnija slika ove tehnike
Brickfete Toronto 2017 by Dushko D, on Flickr

classic space
Brickfete Toronto 2017 by Dushko D, on Flickr

zabavni park
Brickfete Toronto 2017 by Dushko D, on Flickr

speed sorting
Brickfete Toronto 2017 by Dushko D, on Flickr

Royal York Hotel Toronto
DSCN6840 by Dushko D, on Flickr

sjajan mozaik
DSCN6894 by Dushko D, on Flickr

Habitat 67 Montreal
DSCN6941 by Dushko D, on Flickr

Mapa Kanade, koja je stigla iz Saskecuana
DSCN6983 by Dushko D, on Flickr

malo SW
DSCN7014 by Dushko D, on Flickr

ovo ne znam sta je, al super izgleda
DSCN7110 by Dushko
D
, on Flickr

sjajna kucica
DSCN7168 by Dushko D, on Flickr

Temple of the Brick
DSCN7156 by Dushko D, on Flickr

binarni brojac loptica koje su prosle kroz GBC
DSCN7242 by Dushko D, on Flickr

ostatak mozete naci u sledecoj galeriji

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #8 poslato: Jul 10, 2017, 07:21:12:posle podne »
za ljubitelje classic space-a:

https://isdb.pw/lego/1554685217373714035

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017 (skoro pa uzivo)
« Odgovor #9 poslato: Jul 12, 2017, 01:40:20:pre podne »
Uzivanje za citanje i gledanje, puno sjajnih ideja ,  tnx Dugme

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: Brickfete Toronto 2017
« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2017, 09:34:40:posle podne »
Hvala dugme za sve ovo!