Autor Tema: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta  (Pročitano 3273 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #15 poslato: Februar 28, 2014, 03:57:17:posle podne »
Ne znam kako možeš da komentarišeš statut koji nisi ni video?

Po novom statutu i jeste predviđeno da svako ko hoće i može da bude pridruženi član, samo je za punopravno članstvo (koje, napominjem opet, nosi sa sobom određene ne tako male obaveze) potrebno nešto više.

Klub Skockani je registrovano udruženje građana i funkcioniše u skladu sa Zakonom o udruženjima, otud i statut i glasanje. Statut služi da bi svima bilo jasno kako klub funkcioniše, glasanje služi da bi svi članovi bili jednaki (da ne bismo došli u situaciju da jedan čovek nameće svoju volju ostalima, ili da bude totalna anarhija gde svako vuče na svoju stranu).

Veruj da je klub razgovarao i detaljno analizirao sve što pominješ.

stanislaw

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #16 poslato: Februar 28, 2014, 03:59:07:posle podne »
Usudio bih se da kažem da su motivi kao što je popust na kockice ili čak igranje roditelja sa decom pogrešni za učlanjivanje u oficijelni Lego klub, nebitno koji je u pitanju. Mislim da se i ovde na forumu mogu naći ponude ljudi koji recimo donose Lego iz inostranstva povoljnije nego što je u zemlji, druženje sa vršnjacima takođe može da se organizuje preko direktnih kontakata ovde...

Oficijelni LUG okuplja prvenstveno odrasle koji imaju ambiciju da rade \"poluprofesionalne\" kreacije od kockica i vole da svoje kreacije javno izlažu i učestvuju u kreiranju događaja. Dakle, tipični Lego klub je prvenstveno za igranje odraslih, mada se tu i deca lako pridruže, kao i za timski rad.
Kao što je već rečeno, ko voli da zasuče rukave pod mentorstvom starijih članova, nek se učlanjuje. Kome je do zabavljanja, trgovine, nabavke - sve je to dostupno i na vanklupskom delu foruma :)

stanislaw

  • Gost
Re: Odg: Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2014, 04:03:55:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=32074
Statut služi da bi svima bilo jasno kako klub funkcioniše, glasanje služi da bi svi članovi bili jednaki (da ne bismo došli u situaciju da jedan čovek nameće svoju volju ostalima, ili da bude totalna anarhija gde svako vuče na svoju stranu).


S tim što, ako sam dobro razumeo, suština izmena koje se uvode za nove članove je u tome da prve godine novi članovi moraju da plaćaju članarinu, ali nemaju punopravno pravo glasanja/odlučivanja?

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #18 poslato: Februar 28, 2014, 04:04:43:posle podne »
u ivj temi: ljudi ae rapravljaju oko stvari koje nisu procitali :D
daj jos malonpretnji, odjednom sunprestale a danasnji dan minje
bas dosadan :(
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #19 poslato: Februar 28, 2014, 04:13:20:posle podne »
Citat: \"Mixon\" post=32063
Citat: \"dr.zli\" post=32051
Menjamo na 14 :wacky:
Svaki novi clan ne dobija puno clanstvo vec se racuna kao pridruzen i njegova aktivnost se ocenjuje. Kao pridruzeni clan ne dobija nikakve pogodnosti clanstva. Kada prodje probni period koji traje najmanje godinu dana skupstina glasa da li se clan prima u stalno clanstvo. ALi kao sto rekoh statut ce biti objavljen vrlo brzo.


Sta to znaci? Mora da se dokaze, da na primer trci svaki cas po pivo, zimi tovari ugalj ili cisti sneg? :) Probni period NAJMANJE godinu, a moze i vise, onda skupstina glasa... I decko se trudi NAJMANJE godinu dana, a moze i vise, i nekom se ne svidi i taj glas presudi da ne moze da postane punopravni clan, onda taj ide na popravni? A sve vreme ,,pridruzivanja,, placa clanarinu od 1500 (NAJMANJE za godinu dana, a moze i za vise)...

Malo pojasnite sve ovo da bi buduci potencionalni, pridruzeni clanovi znali sta ih ceka!
Ne zamerite za stil pisanja
Pozz




Ovo sto si ti rekao je u fazonu,lupicu ti samar i onda cu da ti kazem da samar shvatis kao poljubac,moze aaa?E pa ne ide to tako lepi.
Ne teramo mi nikog da trci za burecima,samo nije fora da imamo sto clanova,i akd dodje izlozba da je organizuje troje ljudi,a da ovih 97 kulira,ajde tako da kazem.Stanislave za tebe isto,nije poenta u tome da mi trazimo nekog ko ce imati iste stavove kao i mi,a to sto si ti imao lose iskustvo u klubu ne znaci da ce imati svi ostali,jer si ti jedinka za sebe i tako i svi ostali.

Ako ce neko da se uclani u klub zbog popusta u kocki,pa ja ga ne bih ni primio,to nije clan kluba,to je samo osoba koja koristi privilegije,clanarina na godisnjem nivou nije skupa,ali jelte za 1500 godisnje znate kolko kocki moze da se kupi,bar 10000.

U kakvoj drzavi zivimo i kakav mentalitet imamo nisu ni cudo ovakve rasprave.
Niko ne treba da se dokazuje da trci za nekim,treba samo da bude ok osoba,da zna da pomogne,da zna da se sali,jednostavno treba imati zdrav razum,onaj ko to ima nije mu problem ni da je probni rok 3 godine,jer je siguran u svoje ljudske kvalitete i zna koliko vredi,a meni u klubu i mom okruzenju ne trebaju ljudi koji su negativni,druze se iz koristi itd,itd.

I da jos da zavrsim,svima koji se uclane u ans klub,pa im se ne svidi ili im se ne svidja na forumu,mogu slobodno da idu,cuo sam da ima i drugih lego klubova.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2014, 04:33:05:posle podne »
Mi smo tu da odgovorimo na sva pitanja vezano za članstvo u našem klubu. ali bih molila da se članovi foruma suzdrže od nepotrebnog vređanja i vulgarnog izražavanja jer ima puno maloletnika koji čitaju ove redove a ni nama matorima (ako ćemo iskreno) ne prija.