Autor Tema: Dojava - limundo set 348  (Pročitano 1201 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Dojava - limundo set 348
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2013, 05:41:35:posle podne »
Zli, hvala ti što misliš na mene :smile2:
Iako je ova lepotica iz davne 1971. godine sjajan kolekcionarski predmet, iako sadrži dva kalupa koji se sreću ISKLJUČIVO na Lego garažama za HO autiće iz tog vremena, a to su podloga garaže i par vrata sa osmougaonim studom, po Bricklinku ti specifični delovi vrede jedno tri evra. Sve ostalo su najobičnije cigle i ploče, pa bi možda lepši izazov bio nabaviti samo tri ključne kocke i onda sazidati svoju verziju ove garaže, u željenoj boji, sa prozorima iz tog vremena ili nekim drugim, u skladu sa ličnim preferencijama...
Cena koja se traži na Limundu bi bila odlična ako bi set sadržao i originalnu kutiju, ali to ovde izgleda nije slučaj.

Inače je ovo možda čak i za mene malo prestaro. Ja sam fokusiran na onaj čaroban period 1978-83, iliti prvih pet godina sveta minifigova as we know it. Ovom prilikom svečano objavljujem da sam kompletirao ceo Lego Town katalog za 1983. godinu i to je svakako ono što ću u narednom periodu sa ponosom da izlažem gde god stignem. :love:

Što se tiče ovog seta 348, ko god želi da u komadu kupi deo Lego istorije, može da se prošeta do Pančeva, mislim da taj isti prodavac ima svašta nešto iz tog perioda...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava - limundo set 348
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2013, 06:32:51:posle podne »
Ja bih veoma voleo da vidim u tvojoj izvedbi garažu koja koristi ove elemente a prilagođena je standardima gradnje iz tvog omiljenog perioda.

stanislaw

  • Gost
Odg: Dojava - limundo set 348
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2013, 07:30:44:posle podne »
Hmm, to se da srediti.
Nego, pođimo od evolucije same Lego garaže tokom sedamdesetih godina.
Uporediti set 348 iz 1971. i 361 iz 1979. godine. Razlika je, ajde malko da preteram, skoro kao između juniorizovane City vatrogasne stanice i današnjih modulara vatrogasaca :cool2:
Naravno bila bi dobra fora kombinovati push-open garažna vrata iz prvog seta sa stolarijom iz minifig ere koju donosi ovaj drugi set...
Ako neko iz klupskog dela foruma bude radio BL narudžbinu iz neke radnje što neguje što neguje ove vintage delove, vi prijavite to na odgovarajućoj temi pa da se interesentni priključe :wink2: