Autor Tema: Keep Eyes on Ice + Zimske Carolije  (Pročitano 3559 puta)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Keep Eyes on Ice + Zimske Carolije
« poslato: Decembar 21, 2010, 08:09:28:posle podne »
Vratismo se kuci sa malog odmora, i evo konacno i nasih radova!

Kreiran specijalno za Brickenburg-ovo zimsko takmicenje, tema Winter Scene je mene asocirala na sledecu scenu...bradati cikica koji vec godinama radi kao dostavljac u severnim krajevima je prolazio istom stazom pored jezera nebrojeno puta, ali nemarnost u voznji je ovaj put odnela danak - malo pogresno skretanje, i uz jezivo krckanje led pod teskim vozilom je popustio! Preplaseni vozac stize samo da iskoci iz tonuceg vozila i hvata maglu dok se ledena pukotina zlobno siri ka njemu...



Kao prvo, scena je mnooogo lepsa uzivo, i trebalo mi je puno strpljenja i isprobavanja da ubodem samo dva reprezentativna kadra...
Kao drugo, komentar devojke i najboljih drugova je bio nedvosmislen - scena savrseno oslikava moju suptilnu destruktivnost...
Trece, kreacija je savrseno stabilna, moze se drzati i naopako, cikica je lepo postavljen, vozilo je fiksirano pri zeljenom uglu...i naravno funkcionalnost je ocuvana - gepek se moze otvarati/zatvarati po zelji...ovde mi je bio cilj da pokazem tu mogucnost tako sto cu ga ostaviti poluodskrinutog...i pukotine i voda su tako postavljeni da je voda ispod nivoa leda, i kako god zavirivali ne vidi se podloga koja sve drzi!
Cetvrto - mana je mozda preterana jednostavnost i nedostatak ukrasa...iako mi je cilj bio da predstavim jednolicnu snegom zavejanu pustos, detalji bi doneli znacajnu prednost na takmicenju...


I pred sam kraj, moram da predstavim i rad moje zivotne saputnice, koji je osvojio prilicno dobar broj poena, posebno ako se uzme u obzir konkurencija i cinjenica da ona nije odrastala okruzena LEGOm! Jedan od prvih radova, bez ijedne moje sugestije...



Prava zimska scena, u skladu sa njenom razigranom licnoscu...

PS. Oboma je favorit pas koji laje na decu koja se igraju na \"njegovom\" brdu!
...и нестадох у измаглици...

aca

  • Gost
Odg: Keep Eyes on Ice + Zimske Carolije
« Odgovor #1 poslato: Jul 18, 2011, 07:06:00:pre podne »
Чуди ме да нико није одговорио. Минијатура (ја бих је тако назвао) са ледом је баш духовита, а и санкалиште је шармантно.

Djapeto

  • Gost
Odg: Keep Eyes on Ice + Zimske Carolije
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2011, 08:13:11:pre podne »
Evo prodje leto :sad:

Acidume druze jel da ocekujemo jos jednu ovakvu odlicnu kreaciju za novogodisnje i bozicne praznike?!? Nadam se nekom tako dobrom MOC-u i ranije, hoce biti?

Spazio sam je jos kad sam prvi put dosao na forum :love: , stvarno je strava, reko sad kad ode leto da prokomentarisem, posto zasluzuje sve pohvale, i da vidim sta se sprema iz Acidum kuhinje :grin2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Keep Eyes on Ice + Zimske Carolije
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2011, 09:02:18:pre podne »
Pazi, retko pravim scene, ovo je bio izuzetak za takmicenje...mada mi se svideo pristup, pa mozda i nastavim sa takvim radovima!

Trenutno se u kuhinji krcka jedna poveca kreacija, na kojoj sa veeeelikim pauzama radim vec podugo. Ne bih jos da otkrivam...bice vremena...
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Odg: Keep Eyes on Ice + Zimske Carolije
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2011, 02:03:44:posle podne »
pa vec si otkrio, daj barem neke teaser fotke, gde se vidi u senci ili sl :)