Autor Tema: Bricks in the Six 2019 (Toronto)  (Pročitano 3463 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Bricks in the Six 2019 (Toronto)
« poslato: Avgust 12, 2019, 01:43:57:posle podne »
U od četvrtka do nedelje je trajala prva Bricks in the Six konvencija. U četvrtak i petak je bila samo za AFOL-e tj. LEAF-ove (LEGO enthusiasts and friends) kako su nas zvali na ovoj konvenciji (Maple Leafs su hokejaski klub iz Toronta, prim aut.)
Ime same konvencije dolazi od nadimka za Toronto, koji Drake (popularni muzičar iz Toronta, prim. aut.) koristi za taj grad. Takodje, poznato je da od šest standardnih 2x4 kockica moze da se napravi XYZ razlicitih kombinacija, pa je kao i aluzija na to...

Na konvenciji je uceatvovalo preko 100 afola od obale do obale Kanade, dosta iz SAD-a, kao i dva iz Nemačke...Oko polovine učesnika je bilo iz Ontarija, što je i logično.

Sama izložba je odžana u dve balske dvorane poznatog hotelskog lanca, koji ne bih sada da reklamiram, u samom centru Toronta.

U jednoj sali su bili izlagači, a u drugoj prodavci i jedan impresivan nosač aviona....

U hodniku između sala se nalazila veoma zapažena i lepo urađena castle diorama od preko 400.000 delova.

Tokom trajanja izložbe, bilo je dosta aktivnosti za izlagače:
1) predavanja na teme:
- kako početi moc-ovanje
- greebling
- ilegalne tehnike gradnje
- kako najbolje fotografisati moc-eve
- kako koristiti Stud.io
Itd.
2) takmičenje u slaganju od: klonova, "beskorisnih lego delova", pa i polomljeih llego delova...ova aktivnost je bila jako zanimljiva, bez obzira na elemente kojima se slagalo...celo takmičenje je pratila priča kako i zašto baš ti delovi
3) takmičenje u slaganju setova
4) aukcija raznih lego setova i promotivnih materijala
5) dirty brixter, pogledajte moju prvu temu sa Brickfete-a iz 2015, ako ne znate o čemu se radi
6) brickmazing race. U Kanadi je jako popularna emisija Amazing Race Canada u kojoj takmičari prate tragove, rešavaju zadatke i suštinski se trkaju do cilja. Na početku trke smo dobili trag na osnovu koga smo otišli do nekog spomenika. Kad smo došli tamo, slikali smo se i poslali mms organizatoru, na osnovu čega je on znao da li smo na pravom mestu. Tu bi dobili zadatak da napravimo nešto u duhu te lokacije. Pa slikanje duha lokacije, pa bi dobili sledeći trag. I tako smo imali 5 lokacija da obiđemo do cilja. Svi timovi su završili trku za manje od 3 sata, iako je imalo baš dosta da se pešači po Torontu.
7) tri puta je bio set draft
8 ) escale room napravljen kompletno od LEGO delova

Poseta je bila solidna, dovoljna da organizator planira da napravi izložbu i sledeće godine.

Bilo je stvarno sjajnih radova, od kojih je neke moguće videti u nastavku, a neke na mom flickr nalogu.

Sjajna atmosfera tokom same izložbe...posle dve godine sam video mnoge ljude koje znam sa Brickfete-a, a upoznao i neke nove...

Na samom kraju, zadovoljan sam kako je moj rad prihvaćen među učesnicima konvencije i posetiocima. O mojoj kreaciji više u drugoj temi.

Sve u svemu sjajna četiri dana!

DSCN7615 by Dushko D, on Flickr

DSCN7649 by Dushko D, on Flickr

DSCN7730 by Dushko D, on Flickr

DSCN7782 by Dushko D, on Flickr

DSCN7799 by Dushko D, on Flickr

DSCN7879 by Dushko D, on Flickr

DSCN7938 by Dushko D, on Flickr

DSCN8003 by Dushko D, on Flickr

DSCN8010 by Dushko D, on Flickr

Ostatak slika je moguce pogledati ovde
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2019, 04:10:30:posle podne dugme »

Dardanel

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.251
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bricks in the Six 2019 (Toronto)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2019, 08:01:02:pre podne »
Bogami, sjajni radovi :D Posebno sam odusevljen sa azijskim manastirom - mislim da nikada nisam video tu tehniku za gradjenje litica. Jako me zanima kako izgleda podkonstrukcija.

Odlicna je i ona vinjeta francuskog gradica. Pogotovo sto, slucajno ili namerno, otkriva tehniku kako su napravljeni labudovi :D

Hvala na izvestaju!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Bricks in the Six 2019 (Toronto)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2019, 01:09:04:posle podne »
Francuski gradic je radio Markus Rollbuhler, inace LEGO designer.

Azijski manastir, ako mislis na visoku gradjevinu sa dosta drveca, ona je zapravo horizontalno slagana, pa podignuta vertikalno. Unutra je sve suplje, sem naravno konstura, na koji se sve kaci

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Bricks in the Six 2019 (Toronto)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2019, 09:12:38:posle podne »
Danas je Beyond the Brick izbacio video turu ove konvencije. Turu vode Kevin Hinkle i BrickinNick

Mozete je pogledati ovde: https://www.youtube.com/watch?v=G-CtlplO5Eo

Moj rad je na 51:59  :grin2: