Autor Tema: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set  (Pročitano 3376 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« poslato: Septembar 20, 2012, 07:33:02:posle podne »
Ovom prilikom želim da vam predstavim Kingdoms šah.
Set je izašao 2012. godine
sadrži 328 delova i 28 minifigova
ja sam ga platio 40€ u legolandu, regularna cena mu je 45€
razlog zašto sam ga kupio je dvostruke prirode, ljubitelj sam šaha sa jedne strane; a s druge, jeftin je način za nabavljanje minifigova...jeftiniji od battle pack-ova... :mill:

kutija, koja može da se koristi za odlaganje šaha, kad se koplja izvade iz ručica vitezova




sadržaj kutije


iz kesice br 1 se pravi zadnja linija lavljih vitezova




iz kesice broj dva se prave pešaci, pijuni ili kako ko voli, crvenih vitezova




iz kese broj 3 se prave pešaci zmajevih vitezova




iz kesice broj 4 se pravi zadnja linija zelenih vitezova




kesa br 5 sadrži polja za igru


postavljena tabla






gotov set




ako se izuzme ovaj ogroman i za moc praktično neupotrebljiv komad plastike, koji nema nijednog studa na sebi, niti je predviđen da se odozdo kači na studove, dobija se jedan baseplate, nešto plejtova i gomila minifigova, za sukob dve armije...

a uvek ga možete koristiti i kao šah... :nerd:

sve u svemu dobar izvor minifigova za ne previše novca...
ja mu dajem ocenu 4/5

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2012, 08:44:14:posle podne »
Meni se bas svidja. Ne mogu da verujem da kosta samo 45, to je nekih 1,6 eura po figurici, a samo taj kralj kosta 7 eura. Znaci ovo je prvo sto kupujem kad skupim pare :smile2:

A taj deo plastike mozda i nije toliko los kao sto se cini. Mozes da napravis neki zamak na njemu, a okolo napravis kanal i pokretni most sa jedne strane. U uglovima podignes kule, ali napravis kao da se nastavljaju (naslanjaju) na ovu plastiku ili tako nesto. :wink2:

Djapeto

  • Gost
Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2012, 09:23:12:posle podne »
Odlican review!

Lego sah mi je uvek interesantna tema.

luka00

  • Gost
Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2012, 07:45:40:pre podne »
zanimljiv set :smile2: :smile2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2012, 09:44:45:posle podne »
Sammael mi je skrenuo pažnju da nisam napisao ništa o kvalitetu minifigova...

kao i većina lego nesetova, i ovaj je većinski napravljen u kini...na minifigovima je to lako primetiti, kad im se ruke stave pod uglom od 90° u odnosu na torzo, sa unutrašnje strane bude udubljenje...to je i ovde slučaj.

Ali pose detaljnog zagledanja printa na nekoliko minifigova i poređenja kvaliteta štampe sa kingoms setovima koje sam prošle godine nabavio iz amerike (koji nisu made in china), došao sam do zaključka da je print na šahu čak i oštriji nego na ovim figovima iz zvaničnih setova... :nerd:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2012, 12:03:33:pre podne »
verujem da ako im ne budes menjao ruke, previse cesto izvlacio noge i glavu sa torzoa i vadio shake da ce se dobro drzati - mislim da su kineske minifigurine posebno osetljive samo na to menjanje delova (moguce i na cesto stavljanje i vadjenje oruzja iz shake...)

sad vec vidim gomilu minifigurina, kad se spoji sa kolektibl serijama, minifigurinama kupljenim sa neta i iz setova, to je poprilicna vojska ;) Takodje, sa lugbulkom i kupovinama sa strane (kockica na komad), kockicama iz setova i ovih par velikih MF setova, mislim da se nakupilo dovoljno za jedan OGROMAN zamak (ako ti to pricinjava zadovoljstvo:) Oduvek mi je zelja bila da moj grad vezem mostom sa drugim stolom koji je isto sa castle dioramom :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2012, 09:03:51:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=14951
verujem da ako im ne budes menjao ruke, previse cesto izvlacio noge i glavu sa torzoa i vadio shake da ce se dobro drzati - mislim da su kineske minifigurine posebno osetljive samo na to menjanje delova (moguce i na cesto stavljanje i vadjenje oruzja iz shake...)


minifigove generalno nikada ne rastavljam na sastavne delove..s vremena na vreme ponekom menjam glavu ili noge, al nikad ne čupam ruke iz torzoa...
što se samih šaka tiče, to ćemo morati da vidimo, kako će se ponašati s vremenom...

Citat: \"Angeli\" post=14951

sad vec vidim gomilu minifigurina, kad se spoji sa kolektibl serijama, minifigurinama kupljenim sa neta i iz setova, to je poprilicna vojska ;) Takodje, sa lugbulkom i kupovinama sa strane (kockica na komad), kockicama iz setova i ovih par velikih MF setova, mislim da se nakupilo dovoljno za jedan OGROMAN zamak (ako ti to pricinjava zadovoljstvo:) Oduvek mi je zelja bila da moj grad vezem mostom sa drugim stolom koji je isto sa castle dioramom :)


nakupilo se minifigova i kockica, ali pošto sam kolekcionar koji voli da moc-uje, pretežno su delovi iz setova...a među njima ima dosta specifičnih delova koji su napravljeni za usku namenu...
mislim da mogu da napravim zamak koji bi parirao tvom, ne baš po grandioznosti, al po detaljima i tehnici sigurno...

za narednu izložbu, za koju se još ne zna kad će biti, već je dogovorena castle diorama koja je trenutno u izgradnji...kako će ispasti, videćemo...tako da za nju je tvoja želja neostvariva...

ali, planiram posle nje da srušim sve što ću za nju da spremim i za neku narednu da krenem u neki drugi poduhvat, al još nisam smislio kakav...tako da ću razmotriti tvoj predlog... :wink2:

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2012, 01:28:34:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=14960

minifigove generalno nikada ne rastavljam na sastavne delove..s vremena na vreme ponekom menjam glavu ili noge, al nikad ne čupam ruke iz torzoa...



wow koji sam ja sadista, ja to prvo uradim obzirom da sam alergican na zutu boju ruku :)

i da dobar review, nije istina da ih niko ne cita, samo je obicno nekako nezahvalno za komentarisati:)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2012, 02:53:38:posle podne »
Super recenzija a set po meni bzv.Jednom kad napravi neko losu recenziju ja cu da komentarisem ovako sta reci osim super.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

LEGO DESIGNER JOLOVIC13

  • Gost
Odg: 853373 - LEGO Kingdoms Chess Set
« Odgovor #9 poslato: April 13, 2014, 05:10:39:posle podne »
Ali nemaju ti kruzici na plasticnoj ploci tako da je skoro bezvredna, opet vidim na sta si mislio jer sam i ja na to prvo pomislio.