Autor Tema: 44022 EVO XL  (Pročitano 1214 puta)

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
44022 EVO XL
« poslato: Jul 17, 2014, 04:50:50:posle podne »
evo, posle dužeg vremena, i ja da opišem neki set.

u pitanju je EVO XL Machine iz serije Hero Factory, godina 2014.
set sadrži 193 dela i 3 minifigure (po kojoj logici ne znam, jer ima jednu, a ona dva su nekakve bube)
cena mu je 25 evra odnosno 25 USDolara.

unapred se izvinjavam na prekomernoj upotrebi stranih izraza, ali ja ne znam koji je odgovarajući prevod (ako imate predlog, slobodno ga ponudite) za veliki broj pojmova.

kesa u kojoj dolazi set (ima ziplock - vrlo zgodno) i njen sadržaj:


čikica (u najširem smislu te reči :)) kojem je obična populacija do ramena. oklop mu je fantastičan, pasuje na obicnu figuricu i ima s prednje strane stud, a sa zadnje šipčicu širine kao laserski mač.


kukovi robota s odličnim novim delom to je turntable značajno manji od starog, a daleko funkcionalniji od onih iz Lego Sistema


izgled jedne noge s kukovima. obratiti pažnju na nove "kosti" i "zglobove"! sad su mnogo pokretljiviji, mogu da se spajaju na sredini i napravljeni su mnoogo kvalitetnije i izgledaju dugotrajnije od istih delova iz Bionicle ere.


noge bez oklopa. duplirane veze mnogo znače na robusnosti i čvrstoći celog modela.


oklopljene noge. sami oklopi su vrlo zanimljivi i na noge se kače na kuglu, a međusobno uz pomoć šipčica i rupca (jako slikovito!)


skoro kompletan robot s arsenalom raznog oružija i rezervoarom (isto nov deo, jako lep)
za uhvaćene primerke skočibuba na leđima


ceo robot s kokpitom, pilotom i dve skočibube (ime su dobile jer jaako odskoče od zemlje kad ih pritisnete po leđima - dovoljno da EVO XL mora da ih juri)


pilot u kokpitu i mašina. obratiti pažnju na redenik za flickr rakete (jako lep deo).


rezervni delovi:



sve u svemu vrrlo sam zadovoljan. nekako mi je ovaj set došao u posed poluneplanirano ali sam se vrlo prijatno iznenadio kvalitetom i poboljšanjem u odnosu na pretke (Bionicle).

dao bih mu generalnu ocenu 8/10
pozdrav :wacky:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 44022 EVO XL
« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2014, 05:50:33:posle podne »
Sjajan model, napredak po pitanju robusnosti nogu je vrlo pohvalan, novi delovi prosto mame na nabavku...

Ovaj tip "oklopnih ploča" se pojavio u HeroFactory od početka teme, i jako dobro izgledaju. HF se inače mnogo lakše i uspešnije može kombinovati sa "klasičnim" Lego elementima. Ovde vidim samo napredak od početka teme!
...и нестадох у измаглици...

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: 44022 EVO XL
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2014, 08:07:47:posle podne »
Citat
oklop mu je fantastičan, pasuje na obicnu figuricu

pa da vidimo!!! :smilie:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: 44022 EVO XL
« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2014, 10:48:17:posle podne »
tututururutu turu tutu....?

nista od demonstracije oklopa na obicnoj figuri? :'(
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: 44022 EVO XL
« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2014, 04:00:31:pre podne »
odlican prikaz! da li vredi 4000, koliko ga cene u dexy-cu  :bored:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 44022 EVO XL
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2014, 10:37:17:posle podne »
@Yanakin: tuturutuuu bio na (od)moruuu pa nije ni slikao Lego ni koristio internet. možda bude ovih dana.

@Vasa: 4000,- ?!? toliko im ne bih dao (ne vredi tolikih para). mislim da mu je preporučena cena od 25 evara sasvim odgovarajuća.

manefuel99

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 44022 EVO XL
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2014, 02:32:52:posle podne »
Jako lepa recenzija  8).Tera me da kupim HF  set. Must resist :ninja: .
Lego za budućnost!