Autor Tema: LEGO ponuda u Beču  (Pročitano 22916 puta)

przulj

  • Gost
LEGO ponuda u Beču
« poslato: Novembar 27, 2010, 09:07:53:pre podne »
Upravo sam se vratio sa sedmodnevnog boravka u Beču pa evo da napišem jedan izvještaj koji bi mogao biti od koristi budućim putnicima u Beč koji planiraju da pazare i LEGO kockice.
U strogom centru grada oko Štefans placa postoji nekoliko prodavnica u kojima možete naći LEGO:
1. Kober - Graben ulica, zavučeno u ulaz jedne od zgrada u blizini spomenika žrtvama kuge, lijeva strana ulice kad se gleda od Štefans placa. Ima slabo uočljuvu reklamu iznad ulaza, plava pozadina, crvena slova.
2. Štefel robna kuća - Kertner ulica, velika robna kuća, nemoguće promašiti.
3. Prodavnica čije ime ne znam, ali znam da je na uglu ulica Schuler i Strobel. Vrlo blizu Štefans doma, samo su ulice male i uske pa djeluje malo zavučeno.
Pored ovih prodavnica, posjeto sam dvije u Marija Hilfer ulici. Jedna je robna kuća Muller, a druga je robna kuća Gerngros.
Još da napomenem da ko koristi gradski prevoz teško može da dobaci do tržnih centara koji su na periferiji grada, tako da velike prodavnice Muller i Toys R Us nisam uspio da obiđem.
Inače, Beč je strava i pun je sjajnih muzeja i istorijski važnih mjesta. Atmosfera je još bolja u periodu kad kreće pretpraznično ludilo. Sve je okićeno, na božićnim pijacama se cuga kuvano vino i punč.
Još jedan informacija za one koji su motorizovani. U outletu Parndorf pored Beča postoji LEGO wear prodavnica gdje za klince možete kupiti LEGO firmiranu odjeću. Može da se nađe sniženih stvari, a kvalitet je dobar.
Jedan moj drug je fino rekao \"Najteže je bilo izmisliti Švabu, a poslije je Švabo sve drugo izmislio\" :laugh:

bilewp

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2012, 04:40:30:posle podne »
Ima jos neko iskustva sa kupovinom kockica u Becu, bicu tamo par dana?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2012, 10:10:23:posle podne »
Citat: \"bilewp\" post=14646
Ima jos neko iskustva sa kupovinom kockica u Becu, bicu tamo par dana?

imam ja, jutros sam se vratio, vise informacija sutra tokom dana...

bilewp

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2012, 12:14:49:pre podne »
super, hvala ti!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2012, 08:47:58:pre podne »
bio sam do beča, na kad sam se vraćao iz minhena i stanje je otprilike ovakvo:


1) prodavnica igračaka: Josef KOBER KG (ulica: Graben 14) - imaju kompletni city ponudu, sw skoro sve, nemaju one ekskluzivne setove, ima dino setova, par starih ninjago, collectable minifigures 8, friends, LOTR, monster fighters, itd...
cene su kao u austrijskom katalogu s tom razlikom da ako je nešto 9,99€, u prodavnici je zaokruženo na 10€

2)robna kuća: Kaufhaus Steffl BetriebsAG (ulica: Kärntner Straße 19) - NEMA NIŠTA OD KOCKICA U NJOJ  (pominjem je, jer je pržulj spomenuo da ima u prvom postu, moguće je da su batalili to, pošto ima je najjeftinija stvar u radnji oko 150-200€, prodaju ekskluzivne firmirane krpice)

3)robna kuća: Gerngross City Center (ulica: Mariahilfer Straße 42-48) - mislim da su na trećem spratu igračke, među njima i LEGO...imaju kompletnu ponudu city, lotr, monster fighters, sw...od svih lego ekskluziva imaju samo winter village bakery, i čini mi se da je skuplji nego što je regularno, tamo je 60€...imaju i improvizovani mini pick-a-brick, u kome su uglavnom u ponudi osovine za točkove, gume, prozori i vrata...imali su i city battle pack sa vatrogascima...

4)lanac prodavnica: Müller HandelsgmbH & Co KG (ulica: Mariahilfer Straße 97, ima ih an još nekoliko mesta u gradu) - kompletna city, sw, lotr, mf edicija, imaju i cmf8, na akciji su im bili neki city promotivni setovi i ninjago booster-i...

5) hipermarket ASTRO, nalazi se odmah kod autobuske stanice u beču, nisam ga video dok nismo krenuli za beograd, imaju ogromnu reklamu da prodaju lego...to je na uglu ulica Erdbergstraße i Franzosengraben...

bilewp

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2012, 07:38:43:posle podne »
@dugme hvala na detaljnom odgovoru

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #6 poslato: Novembar 29, 2012, 10:03:37:posle podne »
Popust 20% na sve lego proizvode u ToysRUs prodavnicama u Austriji d0 5.12. (slave 20 godina postojanja).

Vise informacija na:

http://www.toysrus.at/category/index.jsp?categoryId=3996531

Pored toga imaju dodatni popust na neke Lego setove (9473 - Mines of Moria za 68 eura umesto 80). Na ovih 68 eura ide jos dodatni popust of 20% sto je 54,4 eura. Plus na to je moguce dobiti VAT refund pa se kupi set za oko 50 eura sto je 30 eura ispod standardne cene.

Inace ukoliko je neke u Becu i hoce da poseti ToysRUs radnju najbolje je da ide na poslednju stanicu metroa U6 (Siebenhirten) odakle ima besplatni autobuski prevoz do SCS (Shopping City Sud) gde ima ogromna ToysRUs radnja. Autobus ide na pola sata od 8:15 do 20:15. Od centra grada moze se stici za max 45 minuta.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2012, 06:52:41:pre podne »
u TRU treba uvek uci ako vam se ukaze prilika, ja sam nasao u radnji u Klagenfurtu 2-3 usamljena seta za po 50% od cene a na sajtu to nije pisalo nigde ili bar ne tako oceigledno.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #8 poslato: Decembar 03, 2012, 01:43:55:posle podne »
Pozdrav,

ne mogu da nađem da li traje samo do prekosutra ili još duže... Ne mogu da verujem da ovo nisam video ranije :)

Razmišljam se sad da uzmem Helm\'s deep...

Inače, mogao bih da da uzmem nekome nešto, tj da naručim, samo ne znam kako bi dostavili pare tj. kocke. Ako neko ima želju i predlog, voljan sam da pomognem.

Pozdrav iz Beča

Citat: \"vojiste\" post=16766
Popust 20% na sve lego proizvode u ToysRUs prodavnicama u Austriji d0 5.12. (slave 20 godina postojanja).

Vise informacija na:

http://www.toysrus.at/category/index.jsp?categoryId=3996531

Pored toga imaju dodatni popust na neke Lego setove (9473 - Mines of Moria za 68 eura umesto 80). Na ovih 68 eura ide jos dodatni popust of 20% sto je 54,4 eura. Plus na to je moguce dobiti VAT refund pa se kupi set za oko 50 eura sto je 30 eura ispod standardne cene.

Inace ukoliko je neke u Becu i hoce da poseti ToysRUs radnju najbolje je da ide na poslednju stanicu metroa U6 (Siebenhirten) odakle ima besplatni autobuski prevoz do SCS (Shopping City Sud) gde ima ogromna ToysRUs radnja. Autobus ide na pola sata od 8:15 do 20:15. Od centra grada moze se stici za max 45 minuta.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2012, 06:25:35:posle podne »
pare bi se poslale ili paypalom ili ovde dale nekom tvom rodjaku ili nekom kome ti saljes pare, pa se tako izbegnu bankarske takse;

salje se busom, da se paket vozacu a ovde mu se da neka kinta, obicno izmedju 10 i 20 e, zavisno od velicine

pritom, vidis sa ljudima kojima nisu bitne kutije da otvoris setove i da prepakujes bolje, time ce se bas bas dosta ustedeti na prostoru.

Aj jos jednom, da nema tu negde PaB u blizini (Pick a Brick zid, gde u one case trpas kocke po zelji, acena je uvek fixna po chasi)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2012, 08:03:28:posle podne »
Pa fino, vidim već razrađen sistem :) Jednom sam slao nešto za Sombor, dao sam liku 10e i sve ok. Brat mi je u NS, tako da to nije problem. Naravno nije ni paypal, imam i račun u RF banci u SRB, mislim da svako može da uplati u bilo kojoj filijali i ja odmah vidim uplatu preko ebankinga..

Mislim da sad treba gledai ovaj toysRus :)

Pick a brick sam video u prodavnici u GernGross-u. Mislim da je to PaB jer ima polica sa kockicama i trpaju se u kese, ali nisam nikad pitao kako funkcioniše, jer nisaam spazio nešto da mi treba. Raspitaću se pa ću napisati ovde - verovatno za vikend tek, pošto zbog posla ne stižem...

Pozz

Angeli

  • Gost
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2012, 10:06:02:posle podne »
sa racunom u Srbiji bi sve bilo uzasno lako, i verujem da bi mnogima pomogao da dodju do kockica; pritom, koliko god da naptrpas, makar u kofer, ne verujem da ce ti vozac busa traziti vise od 20 e (tj nama ovde), i to se dogovori sa njim unapred, kada mu se daje kofer ;) A u taj kofer njih deset moze da kupi; sto znaci da ih postarina i carina izadje 2 e po glavi :)
ma neka bude i 3 :)))

Ali onda mora da se smisli nesto adekvatno da se i ti nagradis ;) Narocito u slucaju da neko nadje nesto sjajno u bricklink radnjama koje su ti blizu;)

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2012, 10:12:17:posle podne »
Pick a Brick u Becu nije sjajan. Ima u Gerngross-u, ali se placa na tezinu, a ne na case tako da se realno ne isplati. Sto se tice Toys R Us, mislim da imaju obavestenje u svojim radnjama da popust vazi do 5.12. (tako mi rece prijatelj koji je bio u radnji).

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2012, 10:31:28:posle podne »
Koja je cjena po gramu :speechless:

Ajd posaljite slike da vidimo sta ima.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2012, 10:40:43:posle podne »
Ne postoji klasičan PaB na čaše u Beču, a taj koji postoji se ne sećam koliko košta tačno ali znam da je neisplativ (računao sam kad sam bio prošle godine).