Autor Tema: Zanimljive sitnice vezano za Lego  (Pročitano 57381 puta)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #240 poslato: Jun 12, 2013, 09:07:06:posle podne »
@Acidum
I meni je ta recenica zapala za oko. Toliko kontadiktornosti u jednj recenici da je to necuveno, ne znam da li je u pitanju los prevod ili cista glupost autora teksta?

Napredovala je tehnologija, pa su i printovi na licima figura lepsi i raznovrsniji. Takodje, danas ima sve vise odraslih ljubitelja Lego kocki, najvise zbog tih novih vrsta kocki i raznolikosti i samim tim vecih mogucnosti da se iskaze kreativnost, pa Lego zeli da im izadje u susret pravljenjem faca za svaku situaciju. Mala deca ni ne treba da se igraju sa figuricama, jer mogu da progutaju sitne delove i za njih su tu Duplo i obicne vece brick kocke, a ona veca deca vec bi trebalo da znaju da razlikuju dobro i zlo i da poznaju facijalne ekspresije.

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.045
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #241 poslato: Jun 12, 2013, 09:25:14:posle podne »
uskoro ce da se zale i na to da ni roditelji ne smeju da prave grimase pred decom :nerd:

Angeli

  • Gost
Re: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #242 poslato: Jun 13, 2013, 02:29:26:posle podne »

aca

  • Gost
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #243 poslato: Jun 13, 2013, 02:46:44:posle podne »
Не капирам шта је ова Ангелијева слика.

А онај \"научни\" чланак је само због СЦИ листе, или како се каже: докони попови и јариће крсте. :bored:

Ипак, када сам са кћерчицом бирао фигурице које би да јој купим, рекла ми је за ову:
\"Немој тата ову, ова је љута!\".

Ал ја сам је ипак купио. :wacky:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #244 poslato: Jun 13, 2013, 04:11:26:posle podne »
Rekao bih da je ovo koncept novog tipa ruku koji bi omogućio strelcima da drže oružje u prirodnijem položaju. Simpatično ali možda malo previše specijalizovano...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #245 poslato: Jun 20, 2013, 09:28:59:pre podne »
Ovo je ono sto sam cekao! SAmo treba da izbace ovaj tip ruku u zelenoj boji i ja sam miran!
Inace ,vrlo interesantno http://www.straitstimes.com/breaking-news/se-asia/story/legoland-house-worlds-biggest-iconic-star-wars-super-weapon-20130617

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #246 poslato: Jun 20, 2013, 06:33:19:posle podne »
Mislim da takvu figuricu skoro nikad nece napraviti, jer je dosta kompleksna za stil Lega. To bi uvelo revoluciju u izradi figurica i njihovoj pokretljivosti, ali mislim da se Lego jos dugo nece odluciti na taj potez. Koliko vidim na osnovu te slike, figurica ce moci da, osim standardnog pomeranja ruke gore-dole, pomera ruku levo-desno i napred-nazad, sto se granici sa nemogucim.

Elem, nevezano za tu pricu:

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/388691/Pogledajte-Umetnik-od-Lego-kockica-pravi-neverovatne-skulpture

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #247 poslato: Jun 30, 2013, 06:12:11:posle podne »
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #248 poslato: Jun 30, 2013, 06:21:48:posle podne »
Link nije dobar.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #249 poslato: Jun 30, 2013, 06:23:27:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=24975
Link nije dobar.


meni radi u mozili, u kom browseru pokusavas da gledas?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #250 poslato: Jun 30, 2013, 06:30:34:posle podne »
U Mozili. Evo sad hoce.

stanislaw

  • Gost
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #251 poslato: Jul 01, 2013, 09:10:40:pre podne »
I meni se galerija bez većih problema učitava u Exploreru, ali potrebno je strpljena pošto je zaista pretrpana slikama. Inače je negde pred kraj iznesen podatak da je populacija lego minifigurina dostigla 2008. godine dostigla četiri milijarde, a raspaljuje mi maštu pitanje koliko li je od te populacije još uvek u životu (što važi i za Lego kocke uopšte).

\"U životu\" bi značilo sve što nije završilo bilo pod zemljom na deponiji, bilo da je uništeno topljenjem na temperaturi iznad 50 stepeni. S vremena na vreme u nekom dvorištu ili parku naiđem na izolovanu Lego kocku površinski utisnutu u zemlju i obično je pokupim i očistim... Pitam se kada ćemo stići do tačke kada će preprodajna vrednost jedne prosečne kocke ili minifiga pasti ispod vrednosti ABS plastike od koje je napravljena. Iz više razloga (kako ekoloških, tako i razloga vezanih za promet) u nekoj tački budućnosti verujem da će Lego grupa morati da se pozabavi pitanjem organizovane reciklaže kocaka. Fenomen vezan za TLG je produkcija ogromnih količina čvrstog i nerazgradivog proizvoda (doduše pretopivog).

Sekundarno tržište Lego je veoma razvijeno, ali još uvek isključivo u svrhu upotrebe, a ne prerade sirovine.

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.711
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #252 poslato: Jul 01, 2013, 09:50:36:pre podne »
Nabasao sam na ovu slicicu na flickr-u. Tamo pise da je objavljena 1984 u LEGOLAND knjizi pod nazivom \'Trapped in Space\'.

Jako zanimljivo i inspirativno.


stanislaw

  • Gost
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #253 poslato: Jul 01, 2013, 10:11:55:pre podne »
Wooow, šta uradiše sa pet boja gradivnih kocaka, isto toliko boja transparentnih kocaka i verovatno onim prvobitnim sistemom rasvete na 4.5V... Mislim da gradnja isključivo sa elementima koji su postojali zaključno sa polovinom osamdesetih zaslužuje poseban žanr...
A vredi potražiti i dotičnu Trapped in Space knjižicu...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #254 poslato: Jul 07, 2013, 08:45:29:pre podne »
evo jednog lepog uporednog pregleda LEGO motora