Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 57259 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #225 poslato: April 16, 2012, 08:03:11:pre podne »
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #226 poslato: April 16, 2012, 09:31:59:pre podne »
Da da sigurno nece biti preko toga...samo mi reci za ove dve radnje...jel treba ukupan zbir iz obe da mi bude 5-10e ili u svakoj mogu toliko?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #227 poslato: April 16, 2012, 10:04:28:pre podne »
U svakoj mozes po toliko.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #228 poslato: April 16, 2012, 03:16:40:posle podne »
Angeli obrati paznju na
http://www.bricklink.com/store.asp?p=novabrick&itemID=17249885
(bunte steine aus daenemark, tri puta narucivao, odlican prodavac)

100 i nesto komada ovih torsoa imas za 0.21 po komadu


http://www.bricklink.com/store.asp?p=novabrick&itemID=17249885

A ovo i za iste pare...
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #229 poslato: April 16, 2012, 03:26:28:posle podne »
A sta je sa ove prethodne dve jel vaze i dalje?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #230 poslato: April 16, 2012, 03:38:34:posle podne »
Naravno. Ja sam ovu radnju izneo kao primer za Angelija, ako on hoce. Samo sto sad vidim da je minimum order cak 50e. Ja mojih imam 15e narudzbine, tako da ne mogu da narucim.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #231 poslato: April 16, 2012, 08:53:37:posle podne »
Do kad treba da ti posaljem spiskove?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #232 poslato: April 17, 2012, 06:33:38:pre podne »
Do sutra u ponoc
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #233 poslato: April 18, 2012, 09:22:02:posle podne »
Radnja na bricklinku koju bih preporucio je bricksy; bg-finest i ja je redovno brstimo :) A evo zasto je dobra: ima gomilu koriscenih kockica po diskontnim cenama. To je ok, ali nije jedina. ono po cemu je dobra je ta sto ima flat shiping od 6 e - sta to znaci? Sta god da kupis, 25kg, i dalje je siping 6 e. Pritom, ako je porudzbina veca od 25e, paket je registred i osiguran.

Moj savet bi bio da se narucuju kockice u vrednosti do 49e, jer jednom smo uzeli samo malo vishe, i morali smo da platimo carinu (koja je, svi znamo, oko 50%, na nasih 60 e platili smo oko 30e carine+troskovi+kojesta, bitno da je to bila poslednja cifra

na primer, poslednje sto sam uzeo je ovo:
60 kom za 3.2 e
70 kom za 2.9 e
500 kom za 4 e
 sve ovo za samo 10 e. i recimo da nas 4 uzme po 10 e, postarina je 1.5e

Radnja je proverena, uzimali smo vise puta iz nje. Zamisli, ja sam je pronasao kada je popust bio 25% na sve, bg-finest kada je popust bio 50% na sve, nedelju dana kasnije, a kupili smo po tri kile kada je popust bio 75% na sve kockice. to znaci da kockica koja kosta 1e kosta 0.25 a ona koja je kostala 0.01... pa, sracunajte koji je to stoti deo dinara :) uzeo sam za 40e 12 kg kockica :)

...nazalost, kada je trebalo platiti nisam imao ni tih glupavih 40 e, i sve sam morao da otkazem. Stotine archova. hiljade 1x1 brikova sa ocima, mislim da je bilo 7000 zutih 2x2 sa okom ili nekom drugom slikom i tona drugih stvari... popust od 75% je najbolja stvar na bricklinku (i vazio je za sve :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #234 poslato: April 19, 2012, 06:34:40:pre podne »
@Belgrade\'s Finest  

Zoki poslao sam ti sinoc liste za bricksy i za spareparts....s tim da sam za spare parts zaboravio da ubacim jedan green plate 6x12 pa ako nije problem da ga ubacis ili samo da ti ja danas posaljem dopunjenu listu...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #235 poslato: April 19, 2012, 07:05:37:posle podne »
Radnje koje vise nisu aktuelne:
Bricksy
Bunte Steine
Spareparts

Kada si me Angeli pitao sta cu da radim sa onim crnim archovima sto sam narucio kod sabrine (oko 200), imao sam drugaciju ideju za mostove, ali sam u medjuvremenu dobio ideju da ih iskoristim kao potporu za slope-ove, sto stvara prilicnu ustedu i funkcionalnost.

Kako to izgleda:



Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #236 poslato: April 21, 2012, 02:17:47:pre podne »
da, i to poprilicna usteda, uvek mi odu sve kockice u drugim bojama koje imam na potporu za krovove... koliko bese komad? cek, sad cu da pogledam...

a ono zbog cega sam dosao:
   Black Minifig, Headgear Helmet SW Luminara Unduli
za 4.9 e u radnji The Vault

u istoj radnji i krila za 1.1 e (ima ih stotinu); idealno za loodu vojsku :)


Edit:
nasao sam ih jeftino;)
trebalo bi uzeti 100 komada za 9e od sabrine, ma u kakvom da su stanju, ionako ce sluziti kao potpora... samo mislim da ni ti ni ja ne mozemo vise da kupujemo od nje ;) Ne znam da li je ostao ijedan iz Serbije da nije na bloku :)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #237 poslato: April 21, 2012, 10:03:00:pre podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=STARBUG&itemID=30040527

Ta krila koja ti spominjes su jos jeftinija, uzeo sam ih par komada u ovoj radnji. Ako hoces puno da narucis, nije problem.

Sto se Sabrine tice, moze ona da salje u neku drugu zemlju, ona nema problem sa mnom, nego jednsotavno ne salje u Srbiju vise.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #238 poslato: April 24, 2012, 09:13:07:pre podne »
da, tu su ispod eura :) covece :) nemas pojma koliko bi fantasticna bila vojska od jedno pedesetak takvih ;)

elem, na drugu temu, serija 7 je sada vec po ceni od 1.8e po komadu na bricklinku
ima npr kod Magic Magnusa proveren je prodavac, i blizu je, pa ce siping biti normalan - stim da znate, bice i prodavaca koji ce sve slati za dva eura, na primer :) tako da treba prelistati bricklink :)

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #239 poslato: April 25, 2012, 03:16:19:posle podne »
upravo videh kod wicthela da je rasprodaja; kod njega takodje videh i ovo (a sobzirom da nemam, ultra mi je interesantno)
za 0.47 e

+ dva bataka = 0.72 e (superrrrr:)


ZATIM :)

ChromeBricks ima nove cene shipinga :) do 30 kg za EU shiping je 14 e :) idealno za masovne kupovine, gde ce neko iz inostranstva preneti ovamo ;) (tetka ili tako neko:)

Takodje, u istoj radi 50% popusta na seriju 3,4 i 5 ;)

Edit: vezano za shoping u Madjarskoj:
\"da :) Ali znas kako, krenes polako, ovaj mesec kupis jedno, sledeci drugo,i vremenom imas dosta kockica

ja se na primer od detinjstva igram lego kockicama i nikad nisam pravio pauzu (mda, probaj to da objasnis roditeljima:), ali sam tek 2008-me naleteo na bricklink. I onda cimanje vezano za placanje, dostavu, trebalo mi je par godina da uspostavim sve rute i kontakte. Sada npr nikad ne kupujem setove, jer kostaju puno, a u njima dobijem gomilu kockica i boja koje nikad ne koristim, tako da se ogranicavam samo na kupovinu kockica. Takodje, svaki mesec kupim za nekih 30 do 50e kockica - to je prosecno, jednom sam kupio za 300e pet punih kesa, onda sest meseci nisam nista :) - sve zavisi koliko ima para trenutno, a u zadnjih godinu dana pare su sve vise i vise problem, kao i vecini, verovatno ;)

Takodje sam prostudirao opcije brickinka i obilato ih koristim :) tako nalazim velike kolicine kockica po malim cenama, dobre dilove, i pravim procene, vezano za daljinu zemlje odakle dolazi, iskustva sa njihovim postama, iskustva drugih ljudi sa tim prodavcem i sl. Na primer, sve ove trans slopove, imam ih oko 300, kupio sam kao koriscene za 3 eura - tri eura :) Kupio sam od istog prodavca 400 duplo 2x2 kockica za MANJE od 4 e :) to cu podeliti sa bg-finestom, jednom kad stignu :) kockice su idealne kao potpora iznutra za visoke zgrade

Ranije sam imao 90% kockica manje nego sada, ovo sto sada koristim za potporu iznutra ranije mi je bio ceo gradivni materijal, ali ranije sam uvek imao vise nego dovoljno kockica, sad mi uvek fali :) Drugim recima, polako, sa vremenom, kako si stariji, dolazice tvoje zarade i sa njima nove kockice, a do tada, izvuci najbolje iz onog sto imas :) Kreni da pravis, znam da ljudi u svetu odlepljuju za technics tematikom, i jednom kada vide sjajne stvari koje pravis, sami ce se ponuditi da paze na dobre prilike za kupovine, npr u PaB-ovima, pa kad nesto iskrsne, da te obaveste

Kada su technic kocke u pitanju, onaj prodavac iz madjarske, od kojeg uzima Kokikula pa preprodaje ovde ima pune dzakove lego technics kockica, tako da bi ti to super odgovaralo, ali da odes licno, posto Koki uzima 100% provizije (tj, ako nesto plati 10e, ovde je cena 20e, sto je ok, naravno, ako on proceni da su mu troskovi i zarada toliki:) Najjednostavnije resenje je voz do Budimpeste, koji kosta (ili je kostao kada sam poslednji put gledao) dvadesetak eura, povratna. Napunis cetiri kese, koliko mozes da nosis, iscimas tog madjara da te kolima sa kesama odbaci do zeleznicke stanice, i jedino teglenje koje imas je od parkinga do kupea :) + imas dva, tri prodavca koji imaju bricklink a iz Budimpeste su, pa preturis i njihove radnje, ako nadjes nesto zanimljivo dogovoris se da svratis i kod njih, i tako ne placas shiping, ne placas VAT od 20% i ne placas carinu. A sozbirom da uzimas kile i kile kockica dobices minimum 10 do 20% popusta (drugim recima, cenkaj se sa madjarima, vole to:)

A jos bolja ideja je da za prvi maj odvedes deovjku u Budimpestu, provedete sjajan vikend, i usput pokupis sve to ;) Ako ti je ideja zanimljiva, dacu ti e-mail, telefon, adresu, ime prezime i ne znam sta bi ti jos trebalo. Covek ima prepunu kucu dzakova sa kockicama, od toga zivi on i njega porodica :)\"